Marvellous (2014) poster

Marvellous (2014)

Director
Country
UK
Runtime
90 minutes
Ricky.McFloyd Doğuştan saf bir yanı bulunan Neil Baldwin (Toby Jones), ilerleyen yaşına rağmen evlenmemiş, annesiyle yaşayan bir futbol fanatiğidir. Kendi isteğiyle palyaçoluğu meslek olarak seçmiş ve bir süre sirklerde de çalışmıştır. Ancak onun içi dışı bir hali ve dobra tavrı, sirkteki çalışmasında patronun hoşuna gitmez ve onu kovar. Mecburen annesinin yaşadığı Stock kasabasına geri dönen Neil, önce Keel üniversitesi kampüsüne, sonra da Stock City takımının yeni teknik direktörü Lou Macari'nin peşine takılır. Onun futbola ilgisi ve esprili tavrı ile takıma yararlı olacağına inanan Macari, formacı olarak Neil'in kulüpte işe başlamasını kabul eder. Neil artık Stock City takımının hem maskotu, hem ayakçısı, hem de gönüllü moral hocasıdır. Gerçek bir hikayeden yola çıkılarak senaryosu hazırlanan film, sırf yılların tecrübeli oyuncusu Toby Jones'ın performansıyla bile izlenebilir nitelikte bir yapım.

eminuk profile photo
eminuk
Böyle bir adamın gerçekten yaşadığını bilmek heyecan verici. Herkesin hayatında bir Neil olmalı bence. Bir şeyi istiyor ve yapıyor ama gayet legal yollardan. Filmde arada gerçek Neil dan kesitler vermesi inanılmaz tatlıydı. İnsana cesaret ve umut veren bir film. Çok beğendim.
1
4 months ago
megung profile photo
megung
enjoy yourself it's later than you think !
0
6 months ago
SuaY profile photo
SuaY
Bişeyler söylemek istiyorum ama sanırım doğru kelimeleri bulamayacam. Şiddetle tavsiye edeyim bende en iyisi.
9
6 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Ne harika bir film. Komedisi dramı çok güzel bir gerçek yaşa hikayesi. Müzikleri olağanüstü işlenişi bir o kadar güzel. Üstelik İngiliz televizyon filmi. Söyleyecek pek birşey de bulamıyorum film hakkında ama Neil Baldwin hayatıma anlam kattı resmen. Sitede de bunu izleyen ilk insan olmak bir o kadar hoşuma gitti :) İçindeki futbol da beni biraz çekti belki bilmiyorum ama yine de şiddetle tavsiye ediyorum.
2
almost 2 years ago

Who liked Marvellous

Who wishlisted Marvellous

Shelves that Include Marvellous

Interesting content shared about Marvellous

^ Back to Top