Me Before You (2016) poster

Me Before You (2016)

Director
Country
USA
Runtime
110 minutes
burcst Will Traynor (Sam Claflin) zengin, başarılı, yakışıklı, yaşamayı seven ve istediği her şeye sahip olan genç bir adamdır. Ancak talihsiz bir motosiklet kazası sonrası felç kalınca yaşama hevesini kaybetmiş, ölmeyi düşünmeye başlamıştır. Louisa Clark (Emilia Clarke) ise bir kafede garsonluk yapan, hayatta fazla bir başarısı ve beklentisi olmayan, her daim ablasının gölgesinde kalmış bir kadındır. Lou kafedeki işini kaybedince yeni bir iş aramaya başlar ve Will'in bakıcısı olarak işe alınır. Son derece kültürlü ve donanımlı biri olan Will, Louisa'yı önce küçümsese de genç kadının varlığı ona yaşama sevinci vermeye başlar. Aralarında kurulan bu arkadaşlık ve yakınlık, ikisini de çok değiştirecektir. // Lou Clark knows lots of things. She knows how many footsteps there are between the bus stop and home. She knows she likes working in The Buttered Bun tea shop and she knows she might not love her boyfriend Patrick. What Lou doesn't know is she's about to lose her job or that knowing what's coming is what keeps her sane. Will Traynor knows his motorcycle accident took away his desire to live. He knows everything feels very small and rather joyless now and he knows exactly how he's going to put a stop to that. What Will doesn't know is that Lou is about to burst into his world in a riot of color. And neither of them knows they're going to change each other for all time.

ecel16 profile photo
ecel16
yan rol bile olsa Jenna Coleman için izledim.
0
21 days ago
blackeagle03 profile photo
blackeagle03
düz monoton ama bir o kadar güzel ve anlamlı..hem gülümseten hem sızlatan çok ama çok güzel bir hikaye..
0
28 days ago
sercandevran profile photo
sercandevran
kızın adamla tanışınca kendi sevgilisini hiç umursamaması bilmem kaç senelik sevgilisine hiç bir açıklama yapmadan diğer adamla aşk yaşaması bir bana mı koydu :D bi de kızı temiz saf kız olarak betimliyolar. Hem aşk filmi çekip hem de kaç senelik aşkı hiç olmamış gibi gösterip silinmesi garip geldi. Bu arada'' spoiler'' eklemedim dediğim gibi bir benim dikkatimi çekmiş herhalde o yüzden gerek duymadım

0
2 months ago
ecemcelikkol profile photo
ecemcelikkol
Aslında film ilk çıktığında hemen izlemek istemiştim ama bazı teknik problemlerden dolayı bugüne kaldı, neyse geç olsun güç olmasın demişler :) O kadar tatlı bir filmdi ki çok çok çok beğendim. Güldüğüm kadar ağladığım başka bir film izlemedim. Her yönüyle çok başarılı bir filmdi. Oyunculuklar harikaydı, Emilia Clarke ve Sam Claflin kalbinizin derinliklerine dokunmayı başarmışlar. Filmin müzikleri de ayrı bir güzel daha ne olsun. Gerçekten son yıllardaki en iyi romantik-dram filmi diyebilirim.
4
2 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Beklediğimden çok daha iyi bir filmdi hatta son zamanlarda izlediğim en güzel romantik filmdi. Film Clarke'ın fazlaca katkısıyla bir süre keyifli devam ederken bir yerden sonra yavaş yavaş sizi drama sürüklüyor. Oyuncular ve yaşananlar yani senaryosu size duyguları çok daha güzel hissettiriyor. Finalde ise acabalarla izliyorsunuz. Tabi bunun yanında en kötü ihtimalle bir kaç damla gözyaşıyla :) kendi alanında iz bırakacak filmlerden. 8,5/10
9
2 months ago
Lessienn profile photo
Lessienn
Bana fazla klişe geldi.Aşağı yukarı aynı senaryoyla milyon tane film çektiler zaten ama çerezlik izlenebilir tabi. Ha bi de Emilia Clarke'ın kaşları feci rahatsız ediciydi,en azından benim için.
0
2 months ago
lews profile photo
lews
Intouchables'a benzer bir yapısı olan bir film , insanın ruhuna dokunan izlerken yaşam sevgisini arttıran aynı zamanda duygulandıran güzel bir 2 saat geçirmek için ideal. Emilia Clarke tatlı,saf halleriyle giydiği rengarenk kıyafetleriyle ekranı adeta renklendirmiş gülümseyişiyle insanın kalbini ısıtıyor. İzleminizi tavsiye ederim.
2
2 months ago
aylinaykut profile photo
aylinaykut
Çok duygusal olan insanların kesinlikle izlememesi gereken film... Zira filmi haftalarca unutamayacağınız kadar sizi derinden sarsabilir. Tabii izlemek istiyorsanız bence ilk önce kitabını okumakta fayda var...
1
2 months ago
Aaisha profile photo
Aaisha
3
2 months ago
KerseL profile photo
KerseL
Game of Thrones'ta Khaleesi rolünde sert mizacıyla izlediğimiz Emilia Clarke , bu sefer romantik ve uçarı tiplemesiyle naif bir rolde karşımıza çıkıyor. Film dramatik konusuna rağmen hem komik, hem düşündürücü ve oldukça samimi bir hava yakalamayı başarıyor.
Özellikle Emilia Clarke'in müthiş sevimliliği ve aksanı için izlenir.
7
2 months ago
Insomniac profile photo
Insomniac
Finaliyle birlikte hem öfkeyi hem üzüntüyü bir arada yaşatan filmlerden biri oldu benim için. Ne de güzel şeker gibiydi halbuki... Yaşamın bazı gerçekleri var ve sanırım hiç olmazsa filmlerde o gerçekleri görmek istemiyoruz bazen. Bu yüzden finalden sonra yazılar bitene dek bir umut izlemeye devam ettim. Filmi sadece Emilia Clarke ve Sam Claflin'in güzelliğiyle hatırlayacağım, bu kadarı yeterli.
6
2 months ago
ladyirem profile photo
ladyirem
Çorap hediyesini hiç kıskanmadım zaten.
3
3 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Sonlara doğru içinize bir şeyler oturuyor ve acabaların içinde o oturan şey hiç gitmiyor.. Duygusalın dibine çökmüşken ne diyebilirim bilmiyorum. İnsanın öncesi ve sonrasına gizlenen o küçük şeylerin sürprizi bu olsa gerek.. Umarım Lou'nun gülümsemesi, mimikleri ve renkliliği, Will'in tebessümü hayatımıza dokunur..
4
3 months ago
Lioness profile photo
Lioness
Son 15 dk'yı başa sarmak zorunda kaldım çünkü ağlamaktan her şey buğuluydu. İşe yaradı mı peki? "Hayır" Çünkü tekrar ağladım ve gözlerim şişti daha da anlaşılmaz bir hal aldı film.. Son zamanlarda izlediğim komedimsi dram filmlerinden en iyisiydi.
8
3 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Herkes bir sürü yorumda bulunmuş. Ben sadece şunu demek istiyorum, Emilia Clark'ın o suratı olsun, Fox Tv yaz dizilerini bile izlerim.
4
3 months ago
Winchester00 profile photo
Winchester00
Ağır duygusal, insanın boğazını düğümleyen bir filmdi. Kitabını okumuştum ve sonunu biliyordum. ki bu bana filmin hiç bitmemesini istememe neden oldu. Verilen mücadele görülmeye değer. İki oyuncunun da başarısı tartışılamaz. Sadece kilotlu çorapla mutlu olabilen bir kızın acı ve komik hikayesi... Şiddetle Tavsiye edilir.
0
3 months ago
Vervain profile photo
Vervain
"Üzdü, güldürdü, şaşırttı, ağlattı, aklıma başıma getirdi, kalbimi parçaladı, içimi ısıttı, gözlerimi doldurdu, boğazımı düğümledi, mutlu etti"... Son yıllarda izlediğim en iyi romantik-dram filmlerinden biri olmaya hak kazandı gerçekten. Hollywood çok başarılı , yeni bir çift yarattı diye düşünüyorum. Sadece bir aşk filmi olarak görmeyin ve lütfen izleyin...
16
4 months ago
UNALILK profile photo
UNALILK
Kitabını okuduğumda çok etkilenmiştim. Filmi daha başarılı olmuş...
15
4 months ago
burcst profile photo
burcst
Beklentimi fazlasıyla karşılayan,yumuşacık, şahane bir film.Konu olarak insanın içini kemiren, canını acıtan sahnelere çok müsait olsa da öyle olmayan; üzüntüyü zarafetle ve aşkla ustaca birleştirmiş,çokça gülümseten,duygulandıran ve insanın içini ısıtan sahnelerle dolu bir film.Evet tabii ki ağlamasam olmazdı ama içim çıka çıka da ağlamadım.Her şey o kadar dozunda ve güzeldi ki,son karedeki Paris görüntüleri bile kafamda canlandırdığım şekliyle karşımdaydı.Kitabın hakkını fazlasıyla vermiş,hatta bazı detayların atlanmış olması gayet yerinde bir karar olmuş. İngiltere'nin yeşili, Lou'nun renkleri,Sam'in gamzeleri,Paris'in kokusu,muhteşem oyuncu performansları ve birbirinden güzel müzikleriyle ''Bu yılın en iyi romantik filmi''sloganını sonuna kadar haketmiş,kesinlikle izlemelisiniz.
24
4 months ago
KlaketKafa profile photo
KlaketKafa
Çok çok çok güzeldi *.* Kitabından daha çok keyif verdi bana. Genelde kitaptan uyarlama filmlerin yapmış olduğu kıyımlara çok fazla rastlamadım bu filmde, hatta gereksiz yere filmin süresini uzatıp seyirciyi koparacak birkaç ayrıntının filmleştirilmemesi de akıllıca olmuş. Filmdeki renkler çok hoştu. Özellikle de Lou'nun o muhteşem kıyafet ve ayakkabılarının renkleri. Emilia ve Sam harika bir şekilde, hissederek oynamışlar. Oyuncu seçimleri müthiş olmuş. Özellikle de Will'in ailesini canlandıran oyuncular, biçilmiş kaftan! Ağlarım diye gittiğim filmde hayatımda atmadığım kahkahayı attım =D Gidin, gülümseyin, kahkaha atın, boğazınız düğümlensin, belki bir iki damla yaş akıtın ve filmden çıkıp bir iki gün daha etkisinde kalın... İyi seyirler =]
10
4 months ago
Peris profile photo
Peris
Kitabı okumadım bu yüzden kıyaslama yapamayacağım. ama Kitap daha iyi işlemiş midir bu durumu bilmiyorum... Yer yer müsamere havasında geçen film oyuncularının cazibesi ve duygusal hikayesiyle tam olarak tanıtımlarında vaad ettiklerini (steril romantizm ve gözyaşı) karşılıyor...Benim için yolları kesişen iki kişinini birbirlerini özgürleştirme hikayesi olan film türü sevenlerin beğeneceği bir yapım...
5
4 months ago
untildawn profile photo
untildawn
Game of Thrones sevmeyen birisi olarak Emilia Clarke'ın bu role gerçekten yakıştığını düşünenlerdenim. Sam de hakkını vermiş tabii ki. Duygusallığın abartı olmadığı senaryonun ne eksik ne de fazla kaldığı başarılı filmlerden biri olmuş. Kitabını okumadım ama okuyacak olsam 'Senden Sonra Ben'i okurdum. 8/10
1
4 months ago
buketaktas profile photo
buketaktas
Kitabından daha çok sevdiğim film. Emilia clark ın o sempatik başarılı oyunculuğu be kostümleri beni benden aldı. Ağlattı. Kitaptan uyarlama birebir olmuş önemli yerler atlanmamış. Başarılı bir uyarlama , bolca emek. İzlenmeye değer!
4
4 months ago
Selocan profile photo
Selocan
Kitabını büyük bir aşkla okuduğum için film-kitap çatışması yaşayacağımı düşündüm ve beklentimi 0 tuttum. Ama hiçbir şekilde hayal kırıklığına uğramadım hatta çok keyif aldım. Lou o kadar renkli bir karakter ki eğlenmemek mümkün değil. Şöyle ki filmi sinemada izlemeseydim bu kadar hayran kalmazdım diye düşünüyorum yine de. Eksik bir şeyler hissetsem de müzikler,oyunculuklar ve hikayenin işlenişi harikaydı. Tam hayattan fırlamış bir film.
3
4 months ago
.SimS. profile photo
.SimS.
son zamanlarda izlediğim en iyi romantik-dram filmiydi , kitabını bir gecede okumuş bitirmiş biri olarak filmi gerçekten çok beğendim özellikle cast seçimi harika olmuş Emilia we Sam resmen oynamamış yaşamışlar , kitapta olan bir kaç şey eksikti tabi ama ben her zaman film we kitapları birbirinden ayrı tuttuğum için bu benim için bir negatiflik yaratmadı , tawsiye ederim çok iyiydi , müzikleri de unutmamak lazım harikaydı ;)
7
4 months ago
hezarfen profile photo
hezarfen
kitabını daha çok sevdim sanırım ama oyuncular harika özellikle sam <3
1
4 months ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
İngiliz aksanı içeren her şeye varım :)
3
4 months ago
burcst profile photo
burcst
Kitabını okurken hayal ettiğim her şeyi fazlasıyla fragmanında gördüğüm (sadece Nathan'ı tutturamadım).Muhteşem olacağını düşündüğüm tatlış film.Bundan daha iyi bir kadro düşünemiyorum.Totem zincirine katılıyorum ve ben de gün sayıyorum :)
8
7 months ago
seraysinaparlak profile photo
seraysinaparlak
2013 yılında kitabı ilk okuduğumda aşırı etkilenmiştim, sonra başucu eserlerimden biri oldu. Hayata bakış açımı değiştirdi aslında hiç yaşamadığımı farketmemi sağlamıştı. O zamanlar keşke film olsa diye düşünmüştüm, şimdide fragmanını izleyip vizyon tarihi için gün sayıyorum :)
5
7 months ago
hezarfen profile photo
hezarfen
torrente çabuk düşse bari :( ne zaman düşer fikri olan var mı ?
5
9 months ago
Emma profile photo
Emma
Oluşturulabilecek en iyi cast oluşturulmuş. Sam Claflin'in Will karakterinin hakkını vereceği fragmandan anlaşılıyor. Ayrıca Emilia Clarke kadar tatlı bir Lou olamazdı :)
1
9 months ago
KlaketKafa profile photo
KlaketKafa
Kitabını okumuştum, filminin çekileceğini öğrenince acayip mutlu olmuştum :)) şimdi de fragmanını izliyor olmak çok keyifli, hele bir de film vizyona girince artık keyiften dört köşe olurum ^_^ ilk başta Emilia Clarke'ı duyunca eyvah çok ünlü ama o, keşke daha az ünlü biri oynasaymış demiştim, ama fragmandan gördüğüm kadarıyla Khaleesi'den arınarak oynamış. O açıdan da mutlu oldum :) William Traynor karakterini de gerçekten çok yakışıklı biri oynamalıydı ki öyle de olmuş ^.^ Şimdi tek sorun Haziran'a kadar bekleyecek olmak... :/
7
9 months ago

Who liked Me Before You

Who wishlisted Me Before You

Shelves that Include Me Before You

Interesting content shared about Me Before You

^ Back to Top