Mean Streets (1973) poster

Mean Streets (1973)

Tags
Crime, Drama
Director
Country
USA
Runtime
112 minutes
mstfnr Dini değerlerine sahip çıkmasıyla tanınan Charlie (Harvey Keitel), bar işletmeciliği yapan Tony(David Proval) ve muzip serseri Johnny (Robert De Niro) Newyork'un Küçük İtalyan mahallesinde yaşayan üç arkadaştır. Üç arkadaşın günlük hayatları küçük dolandırıcılık işleri, kavga etmek ve Charlie'nin amcası Don Giovanni adına haraç toplamakla geçmektedir. Mahalledeki herkese olduğu gibi, barın müdavimlerinden küçük kaçakçılık işleri organizatörü Michael'e de(Richard Romanus) borçlanmış olan Johnny'i beladan uzak tutmak için ellerinden geleni yapmaya çalışmaktadırlar. Johnny'nin yeğeni Teresa (Amy Robinson) ile yasak bir ilişki sürdürmeye çalışan Charley, amcasının zorlaması sonucunda arkadaşını koruyabilmek için yalnız başına kaldığını anlamakta gecikmez.

Trailer not available.

mstfnr profile photo
mstfnr
Martin Scorsese'in o bilindik başarılı gangster filmlerinin eşiği sayılacak film Mean Streets.. Scorsese'in gangster filmlerindeki ana unsur burada da karşımızda; İtalyanlar, İtalyan yaşamı..
Scorsese'in bu filminde kült gangster filmlerinin aksine karşımıza toy, küçük bir çetevari grup çıkıyor. Tam bu noktada sanki kült gangster film kariyerini görüp nazire yapar. Toyluğunu karakterlere de yansıtmış gibi.
Filmdeki kurgu ve David Proval'ın bir kaç yerde kameraya göstere göstere bakması kötü olan unsurlar.. Ha bir de bu film bir Türk yönetmen tarafından, aynı senaryo, aynı kamera açı ve hareketleriyle çekilmiş olsaydı "bu ne biçim film lan böyle" derdik, ama işte yabancı çekince kıymetli oluyor.
Son olarak filmin en güzel şeyi Robert De Niro...Harika bir oyunculuk..
0
2 years ago

Who liked Mean Streets

Who wishlisted Mean Streets

Shelves that Include Mean Streets

Interesting content shared about Mean Streets

^ Back to Top