Medea (1988) poster

Medea (1988)

Tags
Drama
Director
Country
Denmark
Runtime
76 minutes
selinblgn Yunan Efsanesine dayalı Euripides'in aynı isimli Antik Yunan oyunundan uyarlanan "Medea" filmi ismini baş kadın karakterinden almaktadır. Medea'nın, kocası Jason'dan iki çocuğu vardır. Kral Creon'un kızını Jason'la evlendirmek istemesi sebebiyle kral, Medea'nın çocukları ile ülkeden gitmesini istemektedir. Bunun üzerine Medea, intikam almak için hayatında en değer verdiği şeylerden vazgeçecektir.

Trailer not available.

selinblgn profile photo
selinblgn
İzlerken zaman zaman sıkıldım ama son yarım saati gerçekten izlemeye değerdi... Etkileyici çekimlerle ve tarzıyla Trier farkını ortaya koymuş... " "Medea, senin gururun, talihsizliğindir..."
1
1 year ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
europides'in tragedya'sını filme alıyor trier. element of crime ve epidemic gibi filmlerinden çok daha iyi bir film. hikaye bilindik bir hikaye. fantastik bir hikaye olmasına karşın mekanlar bu havayı yansıtmıyor. belki de trier'in tercihi. ama kendini izlettiren, yer yer ''Aşktan daha büyük bir üzüntü yoktur.'', ''benim zayıflığım ve körlüğüm senin gururunu besledi.'', ''kehanetin belirsizliği bilgelik gerektirir.'' vb. destansı diyaloglar barındırması güzel olmuş. ''gözyaşından yoksun ağlamalar'' kavramı da yer tutuyor filmde. üçlemenin sonuncusu ve bence en iyisi, ama kendi başına bakarsak vasat sayılabilecek yapıda bir film.
0
over 2 years ago

Who liked Medea

Who wishlisted Medea

Shelves that Include Medea

Interesting content shared about Medea

^ Back to Top