Melancholia (2011) poster

Melancholia (2011)

Director
Country
Denmark
Runtime
130 minutes
slymndgn Melancholia, dünyanın sonunda başlıyor.” diye nitelendiriyor filmi Lars Von Trier.“Filmin konusunun ne olduğunu söyleyebilirim ama nasıl ve niye yaptığımı söyleyemem. Böylece oturup filme kadar komplo teorileri kuracaksınız. Bir planım var ve bu planı asla anlamayacaksınız” diye de ekliyor üstüne. Konusu hakkında ise şunları söylüyor : “Bir düğün ve melankoli var. İki kız kardeş (Kirsten Dunst ve Charlotte Gainsbourg) hakkında psikolojik bir felaket filmi..

slymndgn profile photo
slymndgn
Trier'in dedeği gibi amacını hiç bir zaman anlayamıyacağımız bir film yapmış neler hissettiğime anlam veremedim garip bir şekilde bütün filmlerini izleyen bir Trier aşığı olarak filmi çok fazla övemiycem ama kötü bir yorumda bulunmak gelmiyor içimden beni aldı götürdü nası geçtiğini anlamadım filmin rahatsız ettiğide oldu garipti ne diyim bir ''Melankoli'' nin içine aldı beni..
1
15 days ago
aykutb. profile photo
aykutb.
gürültü-patırtı, bağırış-çağırış olmadan, hem depresyonu, hem de olası gezegenlerarası felaketi alışılmadık biçimde gösteren, özellikle 2.bölümü için izlemeye değer yapıt.
2
6 months ago
burcst profile photo
burcst
İçe dönük filmleri seven biri olarak bu filmi fazla rahatsız ve fazlasıyla da rahatsız edici buldum.İyi malzemeyle yapılmış ama ağızda kötü tat bırakan bir yemek gibi."Melankoli" kavramı çekmemiştir bu filmden çektiğini,şarkılardan,şiirlerden ve de başka filmlerden..
7
10 months ago
orbay profile photo
orbay
kesinlikle farklı alışılmış algımızın dışında muhtemelen ya çok beyeneceksiniz ya da nefret edeceksiniz
0
11 months ago
untildawn profile photo
untildawn
Film kasvet kokuyor :)
0
12 months ago
mervyazc profile photo
mervyazc
filmi sevdim ama kimseye izleyin diyemem :) çünkü herkesin sevebileceği bir film değil.filmde kasvetli bir hava var ve insanı geriyor.filmin en sevdiğim tarafıda buydu diyebilirim çünkü bu duygular bu çok iyi yansıtılmış.bence oyuncuları,görüntüleri ve Wagner müziğiyle,kolay unutulmayacak bir yapıt.NOT:film adının hakkını her anlamda vermiş:)
4
1 year ago
Gokalpb profile photo
Gokalpb
Film bitti ve aklımda tek soru vardı. Dünyaya çarpacak olan meteora şahit olup böylesine sakin bir melankoli nasıl anlatilebildi? Bence kesinlikle bir başarı. Lars Von Trier başarısı. Beğenirsin beğenmezsin, ama izlemeye değer bir yapım
1
1 year ago
VeryApe profile photo
VeryApe
Ruh hastası Lars Von Trier
1
over 1 year ago
mstfnr profile photo
mstfnr
Film iki bölümden oluşuyor. İlk bölüm olan Justine (afişteki abla) bölümü ve Claire bölümü.. İlk bölümün sıkıcılığı sizi aldatmasın, ikinci bölüm gayet güzel. İlk bölüm ne alaka desek de asıl melankoliyi orada görmek mümkün. Modern insanın kıyameti denecek bir film..
Trier'in Dogville'de ben de bıraktığı etki adına izledim bu filmi ama Dogville'deki imgesel harika anlatımdan eser yok.
1
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
von trier yapmış yapacağını. hayli başarılı. ve kirsten dunst abladan beklenmeyen bir performans.
4
2 years ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Lars von Trier'in Dancer in the Dark, Dogville gibi başyapıtlarının hatrına sıkktım dişimi izledim sonuna kadar. Bende 20. dakikada kesseymişim çok şey kaybetmemiş olacakmışım. Hatırımda gökyüzüne bakan mutsuz kız silüetinden başka birşey kalmamış. Bu film hiç iz bırakmamış bende. Gerçi Lars von Trier'in son dönem filmleri bende genelde hayal kırıklığı oluyor. Nymphomaniac'ı cesaretimi toplayıp hala izleyemedim.
1
2 years ago
cimcini profile photo
cimcini
Bence bu filmi beğenen arkadaşlar" Kalecinin Penaltı Anındaki Endişesi " adlı kitabı da okumalı.
1
2 years ago
cimcini profile photo
cimcini
ölüyor olmanın verdiği hüzün ve ölüm olgusunun anlamsızlaştırdığı durumlar üzerine bir film
1
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
birinci kisimda ne izledigimi anlamamis olsam da :(( ... ikinci kisim harika :))
0
2 years ago
ilkedilan profile photo
ilkedilan
postmodern kıyamet filmi.lars von trier'in depresyon ve anksiyete ile yakından tanıştığını biliyoruz dolayısıyla filmdeki 'melankoli' ve depresif karakterin bu kadar gerçekçi yansıtılması şaşırtıcı değil.
1
over 2 years ago
starch profile photo
starch
Bir şahıstan diğerine giderken bütün aradakileri de çeken kamera. Bana göre değil. Yönetmenin rahatsızlık verici film yapması, kendini bağlar. 20 dakika dayanabildim. İzlenecek o kadar güzel yapım varken...
2
almost 3 years ago

Who liked Melancholia

Who wishlisted Melancholia

Shelves that Include Melancholia

Interesting content shared about Melancholia

^ Back to Top