Memoirs of a Geisha (2005) poster

Memoirs of a Geisha (2005)

Director
Country
USA
Runtime
145 minutes
cinemarty Dünya ikinci dünya savaşının arifesindedir. Yoksul bir aileye mensup bir kız çocuğu da geyşaların çalıştığı ve erkekleri mutlu ettiği bir evde hizmetçi olarak işe girer. Zaman içerisinde güzelliği ve büyüleyiciliği ile çalıştığı yerde dikkat çekmeye başlayan kız çocuğu bir süre sonra dudak uçuklatan bir geyşa olan Sayuri'ye dönüşür. Sayuri'nin güzelliği o denli etkileyicidir ki, eve gelen tüm erkekler gözlerini onun üzerinden alamayacaklardır. Sayuri ise bir gün gerçekten aşık olacağının hayalini kurarak bu işkenceye direnmeye çabalamaktadır.

Sezgii profile photo
Sezgii
Hüzün dolu bir hikaye. Başroldeki kızın vakur duruşu bile filmi alıp götürecek cinsten. Kadın olmanın, kadın olarak toplumda yer edinmenin zor olduğu zamanlar. Enerjiyi öyle bir veriyorlar ki kendinizi orada, savaş ortasında gibi hissediyorsunuz. Tavsiye edilecek filmlerden. ^^
3
4 months ago
Brook profile photo
Brook
Uzun zamandır izlenecek bölümümde tuttuğum ama az önce aklıma gelince fragmanını izleyip daha önce izlediğimi fark ettiğim muhteşem bir film olur kendileri. Mutlaka izlenmeli! Her açıdan güzel ve etkili bir konusu vardı! Fırsat bulursam 2. kez izlerim diye düşünüyorum.
3
9 months ago
burcst profile photo
burcst
Gerçekten insanı çok etkileyen, zaman zaman da üzen bi hikaye.Kadınların hayatta üstlenmek zorunda bırakıldığı rollerden biri daha...çok iç acıtan detaylarla bezenmiş bi film.Anlatımı ve verdiği duygu çok iyi, iki buçuk saate değer.
7
1 year ago
Mahmut220 profile photo
Mahmut220
muhteşem bi filmdi. kurabildikleri en büyük hayal bile küçük, ulaşsalar bile mutlu olamayacaklar ve hayat devam edecek..
2
almost 2 years ago
Neslii profile photo
Neslii
Yıllar önce izlemiştim bu filmi, şimdi karşıma çıkınca yorum yapmak istedim..
İzlediğim en en en güzel filmlerden biriydi. Dram, tutku, aksiyon .. Ne ararsan var.. İzleyeni en derinden etkileyeceğine eminim..
3
2 years ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
her izleyenin aynı gözle bakmayacağı bir film. benim açımdan özellikle senaryonun gücü, müziklerin ve ortam temalarının sizi bir şömine önüne hapseder gibi hapsettiği, tutku dolu bir film. yan temalar olarak geyşa kültürünün özünün kültürel boyutuna özellikle dikkat edilerek yansıtması ile birlikte batının basit-kaba materyalist tavırları ile bu kültüre olan bayağı bakış açısını da görmüş oluyoruz. Ken Watanabe gibi saygın ve büyük bir aktörün rol alması filme önemli katkılar yapmış. ''Kalp ölür, yavaş bir ölüm, umutları birgün hiç kalmayıncaya dek dökülür gibi. Umut kalmaz. Geriye hiçbirşey kalmaz.'', ''yalnız görünüşü yüzünden kimsenin gücünü yargılamamalısın.'', ''kuralları bilmeyen bir kadın yoktur.'' gibi enfes alıntıları notlamaktan büyük keyif aldım. dram, tutku, entrika ve aksiyon öğelerinin yer aldığı çok iyi bir filmdi. tekrar izlenir.
4
over 2 years ago
starch profile photo
starch
Çok güzeldi...
2
over 2 years ago

Who liked Memoirs of a Geisha

Who wishlisted Memoirs of a Geisha

Shelves that Include Memoirs of a Geisha

Interesting content shared about Memoirs of a Geisha

^ Back to Top