Mia aioniotita kai mia mera (Eternity and a Day) (1998) poster

Mia aioniotita kai mia mera (1998)
(Eternity and a Day)

Country
Greece
Runtime
137 minutes
Ricky.McFloyd Selanik'te yağmurlu bir gün... Ünlü bir yazar olan Alexander, amansız bir hastalığa yakalanmıştır. Karısından, 30 yıl önceki bir yaz gününü anlatan bir mektup alan Alexander için bütün yaşamını geçirdiği sahil kenarındaki evini terketmenin vakti gelmiştir. Ve sonunda geçmişinin ve şimdiki hayatının karışmış olduğu ilginç bir geziye çıkar. O güzel, mutlu dakikaları tekrar yaşayabilmek için... Belki bir günün içinde belki de bir sonsuzluğun... Bu yolculuğun içinde karşısına çıkan beklenmedik kişiler ise 'bugün'ün getirdiği süprizler olarak hayatının son anlarında yer edecektir.

uysalherif profile photo
uysalherif
"Ey Selim, ne yazık ki bu gün bizimle gelemeyeceksin.Ey Selim,korkuyorum! Ey Selim deniz çok büyük.Gittiğin yer nasıl bir yer Selim? Bizim gittiğimiz yer nasıl bir yer olacak? ya orada dağlar, vadiler, polisler, askerler varsa? Asla geri çekilmeyiz..Şu anda denize bakıyorum ve bunun sonu yok. Gece annemi gördüm..kapıda bekliyordu, üzgündü..Noel günüydü. Dağların tepesinde kar vardı ve çanlar çalıyordu. Keşke bize limanları anlatabilseydin...Marsilya, Napoli ve bu koca dünyayı. Ey Selim, anlat, bize bu koca dünyayı anlat. Ey Selim, anlat, anlat bize..Ey Selim...Ey Selim..."
0
1 year ago
SoulArt profile photo
SoulArt
sanat filmlerinde bir adamın 30 sn de gideceği yolu 5 dk da gitmesi insanı çileden çıkarıyor. Buda böyle bir film ancak konu içerisine sıkıştırılan çocuk, müzik, şiirin tamamlanması ve tabii birkaç unutulmaz replik filmi benim için gerçekten anlamlı kıldı.
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
sonsuzluk ve bir gün. 90 ların önemli olaylarını arka planına oturtan bir angelopoulos filmi.
1
almost 2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Cok derin diyaloglar ve sorgulamalarla dolu bir sanat filmi. İzledikten sonra hayata dair pismanliklariniz gozunuzun onunden film seridi gibi gececek ve sorgulama sureci baslayacak. Film muzigi cok etkileyici, uzun zaman once izlememe ragmen, bu filmi her hatirladigimda melodi kulagima caliniyor. Festival filmlerinden hoslanmayanlar izlemesin ama. Sıkılabilirler, benden soylemesi;)
3
2 years ago

Who liked Mia aioniotita kai mia mera

Who wishlisted Mia aioniotita kai mia mera

Shelves that Include Mia aioniotita kai mia mera

Interesting content shared about Mia aioniotita kai mia mera

^ Back to Top