Midnight Cowboy (1969) poster

Midnight Cowboy (1969)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
113 minutes
Noir Joe Buck, Teksas’taki evini birakarak New York’a gelir. Fizigine oldukca guvenen ‘kovboy’, zengin kadinlara jigololuk yapmak istemektedir. Fakat zamanla Amerika’nin oteki yuzuyle tanisir ve New York’da hayatta kalmanin o kadar da kolay olmadiginin farkina varir. Sehirde aval aval dolasmaya baslayan Buck, evsiz bir dolandirici olan Ratzo Rizzo ile takilmaya baslar. Birbirine destek olan adamlar, hayatta kalabilmek icin birlikte is cevirmeye baslarlar. Zamanla isler yoluna girmeye baslar ve siki dostlar yeni bir sehirde, bambaska bir hayata baslamak uzere plan yapmaya baslarlar. Fakat Rizzo’nun sefalet gunlerinden kalan hastaligi, birbirlerine oldukca duskun olan arkadaslarin arasini acmak uzeredir.

Trailer not available.

GokalpOz profile photo
GokalpOz
En sevdiğim filmdir. Hem John voight hem de dustin hoffman bu film ile en iyi oyuncu oscarına aday olmuşlardır. Ancak True Grit filmi ile John Wayne oscarı kapmıştır. Ayrıca filmdeki Dustin Hoffman'ın doğaçlama araba sahnesi oldukça meşhurdur. Filmde bir çok kez çalan Harry Nilsson - Everybody's talkin adlı parça da en sevdiğim parçalar arasındadır. Müthiş oyunculuklar ve müthiş bir film sizleri bekliyor. İzlemezseniz siz kaybedersiniz.
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
iki kere izledim. nadide filmlerden biridir. türk sineması, filmde bulunan şu müziği yıllarca sömürmüştür: https://www.youtube.com/watch?v=RUTsS8-vukw
2
2 years ago
cimcini profile photo
cimcini
Dustin Hoffman'ın en iyi oyunculuklarından birini sergilediği film. Ölüm döşeğinde bir yolculuk. Ratso isminin bana çağrıştırdığı her şeyi tam anlamıyla canlandırıyor. Çok sevdiğim filmlerden biridir.
4
2 years ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
Dustin hoffman ın en sevdiğim filmi.2 kere izlediğim nadir filmlerden.
0
over 2 years ago

Who liked Midnight Cowboy

Who wishlisted Midnight Cowboy

Shelves that Include Midnight Cowboy

Interesting content shared about Midnight Cowboy

^ Back to Top