Milk (2008) poster

Milk (2008)

Director
Country
USA
Runtime
128 minutes
Philosophy Hollywood'un en duyarlı yönetmenlerinden Sean Penn, kâh Irak savaşına karşı çıkmış, bazen de işçi sınıfı lehinde açıklamalar yapmış, tercihini her zaman ezilenler lehinde kullanmakta beis görmeyen, sinemanın yüz akı bir sanatçı olmasıyla maruftur. Milk ile de, duyarlı olduğu bir diğer konu, gey hakları konusunda idol addedilen Harvey Milk'in yaşamını beyazperde'ye aktararak yine farkını gösteriyor. 1977'de, Harvey Milk San Francisco Şehir Meclisi'ne seçilerek Amerika'da eşcinselliğini saklamadan bir devlet kadrosunda üst düzey yöneticiliğe seçilen ilk kişi olmuştur. Zaferi, sadece eşcinsel hakları adına önemli değildi. Politik alanda koalisyonlar peşindeydi. Yaşlı vatandaşlardan sendikalı işçilere kadar herkes için, Harvey Milk bir uğurda savaşmanın anlamını değiştiren, 1978'de ölümüne kadar da tüm Amerikalıların kahramanı haline gelen biri oldu. Sean Penn’e ikinci Oscar’ını kazandıran film, aynı zamanda en özgün senaryo ödülüne de sahip oldu. Alıntı:Beyazperde.com

.SimS. profile photo
.SimS.
yaşanmış harika bir hikaye we çok iyi bir film ile karşı karşıyasınız ... yaşanılan olaylar , çekilen acılar , werilen sawaşlar , we tüm yasaklara karşı koymalara rağmen yaşanan aşklar , sadece bir dewrim haraketi değil aşk haraketi , bir umut yolculuğu, çok etkileyici bir yapım her şeyiyle çok etkileyici we çok büyük bir acı bu ötekileştirmenin bu geriliğin hala yaşanıyor olması we cahilliğin en karanlık noktaları insanların insanlara neler yaptığı ... gerçekten izlenmesi gereken bir film sonunda gözleriniz yaşarıyor , öfkeleniyor üzülüyorsunuz yaşananları kaldıramıyorsunuz bir süre beyniniz we kalbiniz insanlığın bu kara lekesini kaldırmıyor . ama yine de Milk bütün duwarları yıkıyor we umut serpiyor güzel yarınlara , tawsiye ederim ;)
2
7 months ago
damla. profile photo
damla.
Amerikanın ilk eşcinsel senatörü Harvey Milk'in hayatını anlatan efsane belgesel tadında güzel bir yapıt. Öylesine yalın ve öylesine içten ki film, filmin sonundaki gerçek görüntülerde gözlerinin içi gülen Harvey Milk'i görünce derinden etkilenmemek mümkün değil. Sean Penn rolünün hakkını vermiş. O kadar güzel ve doğal oynamış ki bir ara gerçekten homoseksüel olduğunu düşündüm. Cesaretine, mücadelesine hayran kaldığım Milk'i bu film sayesinde artık unutmayacağım :) Harikulade bir "insanlık" filmi '' umut'' filmi İzleyin. İzlettirin.
4
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Sean Penn filmde gerçekten çok başarılı. Filmin cinsiyet özgürlüğünden ziyade önümüze konan suni engeller ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Keza dünyada yaşayan her insanın Makarna tanrısına taptığını, sadece bir kişinin matematiğe inandığını düşünün... Giysileri biz yaparız, duvarları biz öreriz... Duvarları yıkan bir film Milk... Standart bir aile filmi olmadığını ortada... Ama bakın nur topu gibi bir duvarımız daha oldu :D... Filmi kaçırmayın.
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
amerikanın ilk eşcinsel senatörü harvey milk'in hayatını anlatıyor film. gay filmi diyip uzak durmayın; gayet başarılı bir siyasal biyografi... bu türe ilgi duyanlar kaçırmasın.
0
almost 2 years ago
ABGOKSER profile photo
ABGOKSER
Gerçekten efsane bir flim. Kesinlikle altyazılı izlenmesi gerek. Sean Penn bu tarz zor rolleri çok iyi oynuyor.Ama karşınıza birden merdivende tanıştığı James Franco çıkınca şaşırıyorsunuz.İkisininde üst düzey oyunculuklarını gördüğümüz bir film.Konusu durgunluğu dekor kıyafet hepsi çok özenle yapılmış.Kesinlikle ödüllere layık bir film.
1
2 years ago

Who liked Milk

Who wishlisted Milk

Shelves that Include Milk

Interesting content shared about Milk

^ Back to Top