Million Dollar Baby (2004) poster

Million Dollar Baby (2004)

Director
Country
USA
Runtime
132 minutes
Arcadia Frankie Dunn, tüm hayatını ring üzerinde dehşet dövüşçüler yetiştirerek geçirmiştir. Boksörlerine öğrettiği en önemli ders hayatın temel kuralıdır : Her şeyin ötesinde daima kendini koru! Zaman içinde kızından kopmanın acısı ile uyanışa geçen Frankie, uzun zamandır hiç kimseyle fazla yakınlaşmayı tercih etmeyen bir adamdır. Frankie’nin salonuna bakan tek arkadaşı eski boksör Scrap, onun hırçın mizacının ardında 25 yıldır affedilmeyi bekleyen bir adamın var olduğunu bilir. Bir gün Maggie Fitzgerald kapıdan içeri girer ve boks öğrenmek istediğini söyler. Dört dalda Oscar sahibi olan filmin yönetmeni Clint Eastwood.

mtufan profile photo
mtufan
Kadroya bak. Çıkan işe bak. Önce izleyici güzel hazırlanmış boks maçlarıyla yükseltilmeye çalışılmış. Fakat maçları o kadar kısa tutmaları veya herkesi ilk raund da nakavt etmesi yok artık Muhammed Ali dedirtti. Vurucu olması planlanan son sahne yeterli duyguyu hissettirmedi. Film boyunca duygusal sahnelere önem verilmemesi son sahnenin önemini yitirmesine sebep olmuş. Anlatıcı yani morgan freeman ın karakterinin dışında beğendiğim bir karakter yok. Filmin içinde empati yapılacak tek karaktere de anlatıcı misyonu biçilmiş. Üstelik başrolün kızına, "bak baban elin kızına ne kadar güzel baktı sende gelsen sanada öle bakar" demek için yazdı. Çok mantıklı gelmedi. Onlarca mektubu almayan kızı o mektupta babasının anlatıldığını anlayınca okumaya devam eder ya. Belki de kızı ölmüştür bile o yüzden alamıyor mektubu. Ölmediği gösterilmiyor ki.
2005 yılı için iyi olduğuna inanmak istiyorum çünkü oscar ödülü verilmiş. Hemde 4 tane. Oyunculuk ödülleri önemli değil de nasıl 2004 en iyi film ödülü almış merak ettim. O yılda Göklerin hakimi, 80 günde devri alem, Van helsing, notebook ve 50 ilk öpücük varken. Yarından sonra ve mançuryalı aday filmleriyle de aynı yıl. İlginç.
0
1 month ago
muratalkas profile photo
muratalkas
Sen hala yorumlara mı bakıyorsun... Zaman kaybetme bir an önce başla filme :)
0
9 months ago
ozerozers profile photo
ozerozers
2005 yılında oscar ödülü almış bu film. türkiyedeki herhangi bi film festivalinde ödül mödül verilmez bu filme. çiğ ve klişe bi anlatım, berbat bi ışık, vasat oyunculuklar...ajitasyonun dibine vurulmuş. izlenmez, vakit kaybı
0
10 months ago
sum profile photo
sum
izlerken yaşadığınız, hissettiğiniz bir film. izlemek için geç kalsam da zamanı belki de şimdi geldi diye düşündüm. bazı filmler iyi ki var..
0
10 months ago
EDITOR profile photo
EDITOR
HİKAYE GÜZEL, FİLM GÜZEL Sıkılmadan heyecanla sonuna dek bakılıyor. Yer yer filme müdahale etmek istediğiniz anlar oluyor. Seyirciyi içine çekebilecek kapasitede.
1
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Muhteşem bir film. Hem boks sahneleri çok başarılı hem de sondaki dram çok iyi verilmiş. Eastwood la Freeman'a birşey söylemeye gerek yok zaten Hilary Swank da muhteşem oyunculuk çıkarmış.
3
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
keşke bu film kadar güzel filmler daha fazla çekilse
0
2 years ago
angelbdk profile photo
angelbdk
Sonunun böyle biteceğini hiç düşünemedim ve yer yer duygulandıran filmdi gerçekten..Tavsiye ederim..
0
2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
beni duygulandıran harika bir film
0
2 years ago

Who liked Million Dollar Baby

Who wishlisted Million Dollar Baby

Shelves that Include Million Dollar Baby

Interesting content shared about Million Dollar Baby

^ Back to Top