Minority Report (2002) poster

Minority Report (2002)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
145 minutes
Ricky.McFloyd Yıl 2045. Bir zamanlar cinayet oranında birinci sırada olan Washington şehri artık suç oranının en düşük olduğu şehir olmuştur. Bunun sebebi, polis teşkilatının cinayetleri işlenmeden önce tespit etme yeteneğine sahip "precog"lar kullanması ve böyle cinayet gerçekleşmeden önce müdahale ederek suçun önlemesidir. Departmanın en önemli dedektifi olan John Anderton, kendi oğlu da yıllar önce cinayete kurban gittiği için kendisini katilleri suçu işlemeden önce yakalamaya adamıştır. Rutin günlerden birinde, Anderton kendisinin katil zanlısı olarak görüldüğünü farkeder. İçinde bulunduğu sistemin kurbanı olduğunu anlar ve peşindeki polislerden kaçarak kendisine komplo düzenleyeni bulmak için harekete geçer.

Trillmatic profile photo
Trillmatic
Yani film kötü değil de, burada öyle bir övmüşsünüz ki hakikaten hiç izlemeden bakan biri başyapıt sanar. Tamam ben de çok önemli açıklarına rağmen solid bir film olduğunu düşünüyorum ama öyle kusursuz, harika falan da değildi hiç. Güzel plot twist var diye o senaryodaki delikleri görmezden gelecek değilim. Bazı oyunculukları/sahneleri de hiç beğenmedim mesela, çok sırıttı (ki çoğu şeyi kolay beğenen biriyimdir ben). Spielberg'ün sürekli yaptığı yağmur/körler ülkesindeki tek gözlü vurgusu da hiç hoşuma gitmiyor ayrıca. Bu tip ayrıntılara takılan bir ben miyim onu da merak etmiyor değilim :(
0
4 months ago
muratdnmz profile photo
muratdnmz
Bilim kurgu candır izle o yıla göre süper :)
0
7 months ago
faintingangel profile photo
faintingangel
olağanüstü süper
0
10 months ago
mels profile photo
mels
Uzun zamandır izlemek isteyip de bulamadığım tarzda bir bilim kurgu filmi. Senaryo, oyunculuklar filan hep harika. Ama ben en çok Colin Farrell'ın oyunculuğuna bayıldım. Finali de güzel yapmışlar. Niye bu kadar geç kaldım izlemekte bilmiyorum,büyük ihtimalle isminden dolayı savaş filmi zannetmiş olabilirim :D İzlenmeli mutlaka.
5
11 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Kolay kolay bilim-kurgu beğenmem ama bu filmi büyük bir zevkle izledim üstelik uzun denebilecek bir süresi olmasına rağmen. Başta biraz zamanı tanıtma evresinde durağan buldum ve ışık renk kullanımı çok yoğun olduğundan göz yoruyor ama film her geçen dakika seviye yükseltiyor son bir saat ise soluksuz izlenebilecek seviyede. Yeni de dizisi çıkmışken bir de oraya el atayım :) 8/10
5
1 year ago
husevni profile photo
husevni
Hikayede çok açık olduğunu düşündüğüm vasat aksiyon filmi
0
1 year ago
Sefa profile photo
Sefa
Tam bir Tom Cruise Klasiği.. Güzel bir Aksiyon - Bilim Kurgu Karışımı Birde konu güzel olunca tadından yenmeyen müthiş bir film ortaya çıkmış. Herkese tavsiye ederim.
1
1 year ago
mineysm profile photo
mineysm
0
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
HARİKA BİLİM KURGU Bence türünün en iyilerinden. Ne ararsanız var ) Senaryosu sık sık şaşırtıyor. Tempo düşmüyor. Final çok iyi. İzleyin mutlaka.
3
over 1 year ago
Fharmades profile photo
Fharmades
bilim kurgu hastasıyım ben film güzel mi ? Bide vanilla sky ile kıyasla hangisi iyidir ?
0
2 years ago
Semraykut78 profile photo
Semraykut78
.
0
2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
çok güzeldi
0
over 2 years ago
Astronom profile photo
Astronom
filmden sonra " vay anasını " demeyi sevenler için önerebilirim.
0
over 2 years ago
Allizzwell profile photo
Allizzwell
Mükemmel
0
over 2 years ago
AlpT.001 profile photo
AlpT.001
Düşündürücü filmlerden.
0
over 2 years ago
kor.baykus profile photo
kor.baykus
Tek kelimeyle ilk uc filmimden biri oldu
0
over 2 years ago

Who liked Minority Report

Who wishlisted Minority Report

Shelves that Include Minority Report

Interesting content shared about Minority Report

^ Back to Top