Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (2016) poster

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children (2016)

Director
Country
USA
seraytaylan Kadrosunda Eva Green, Asa Butterfield, Ella Purnell, Chris O’Dowd, Allison Janney, Terence Stamp, Kim Dickens, Rupert Everett, Judi Dench ve Samuel L. Jackson gibi birbirinden güçlü isimleri barındıran film Ransom Riggs'in Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları adlı kitabından uyarlandı. Kitap, Avustralya’da gözlerden uzak bir yetimhanede Bayan Peregrine’in gözetiminde dış dünyadan kopuk bir halde bir arada yaşayan özel yetenekli, tuhaf çocukları konu alıyor. Çocuklar için özel yetimhanenin müdüreliği de Eva Green'e düşüyor. Uçabilen, kayaları yerinden oynatabilen ya da görünmez olan bu çocuklar güçleriyle baş etmeyi öğreniyor. Yaklaşan bir tehlike yetimhaneyi tehdit edince Asa Butterfield tarafından canlandırılan Jake yetimhaneyi koruyabilecek tek kişi olduğunu öğreniyor.

sertbugra profile photo
sertbugra
İnsana fantastik film dünyasını bir kez daha sevdiren film. Ve tabi ki Tim Burton :)
0
10 days ago
Brook profile photo
Brook
1 saniye bile sıkılmadan sonuna kadar izlediğim bir filmdi. Hayal gücüne hayran kaldım. Görsel efektler, ses, renkler ve daha bir çok şey çok güzel ve uyumluydu. Konusu gerçekten çok farklı ve konu işlenişi de bir o kadar muhteşemdi. Mutlaka izleyin.
3
11 days ago
Vervain profile photo
Vervain
Fantastik sinema dünyasında Tim Burton diye bir gerçek var, bunu bir kere daha anladım. Klasik olarak yönetmenin filmlerinde ilk başlarda ki ağırlık ikinci yarıya doğru tamamen kayboluyor ve konu hızlanıyor.Karakterlere oyuncular çok iyi oturmuş, ya da tam tersi :)) Büyümüş bir Asa Butterfield görmek güzel, Eva'nın etkileyiciliğine kapılmamak imkansız. Kitabı okuyanlar bazı şeyleri eksik bulabilirler ama bunu bir film olduğunu unutmamak gerek. Kitabı okumanızı, ve filmi izlemenizi tavsiye ediyorum. İyi seyirler...
9
17 days ago
Hermione profile photo
Hermione
Bu filmi izlemek için yönetmenine bakmanız yeterli diye düşünüyorum :) Tim Burton yine harikalar yaratmış... Heyecan hiç dinmedi, 1 salise olsun sıkılmadım, efektler, oyuncular çok iyiydi ve tabi ki mekanların mükemmel seçimler olduklarından bahsetmeden olmaz çünkü Tim Burton :) Her sahnede 3D'nin büyüsünü kullanmış ne çok fazlaydı ne de aşırıya kaçmıştı, tam kıvamındaydı. Kısacası izleyin, izlettirin çünkü Tim Burton :D (Ayrıca kitapları da tavsiye ederim, kesinlikle okunmalı)
0
19 days ago
berrn profile photo
berrn
itiraf etmeliyim ki okuduğum eleştiriler beni biraz korkutmuştu ama kulak asmayıp filmi izlemeye karar verdim, e iyi ki de vermişim. süre biraz uzun gelebilir merak etmeyin hiç sıkmıyor hatta çok güzel izletiyor. 2 saniye de olsa filmde Burton'u görmek güzeldi (tarantino'yu anımsattı sankı:)) iyi seyirleriniz olsuun :)
7
20 days ago
eminuk profile photo
eminuk
Sevdim ben bu filmi.Görüntüler, oyuncular ve hikaye çok hoşuma gitti. Zaten fantastik bir filmde bu üç öğe birbiriyle uyum içerisindeyse yeterli oluyor. Sinemada da oldukça keyifliydi. Kitabını okumadigim için de daha bir tatmin olmuş çıktım filmden;)
9
20 days ago
ecemcelikkol profile photo
ecemcelikkol
Çok eğlenceli bir film :D Sinemada izlemenizi tavsiye ederim :)
5
23 days ago
erengngr profile photo
erengngr
Tim Burton yine çok güzel bir iş çıkartmış. Filmın tamamı 3D idi. Yani bir iki sahnede 3D kullanılmamıştı. Her ne kadar 3D gözlükleri kullanmayı sevmesemde bu filmde ayrı bir güzel olmuş açıkcası. Filmde gotik havayı iyice hissediyorsunuz. Bence sinemada izleyin derim. :)
2
24 days ago
mervyazc profile photo
mervyazc
BİR TIM BURTON GÖRDÜM SANKİ !! Tim burton diyince aklıma gelen yaratıcılık,renkler,kostümler...her filminde olduğu gibi onun hayal dünyasını bu filmde yeniden keşfettim.iyiki böyle bir kitabı Burton sinemaya uyarladı,karakterler tam onluk özellikle Enoch O'Conner karakrerindeki gotik hava bana Tim Burton'ı hatırlattı.kesinlikle izlenmeli :) NOTT:filmin içinde ufacık bir sahnede tim burton sizi bekliyor.

4
26 days ago
wiserdumb profile photo
wiserdumb
Tim Burton yıllardır rutine bağlayan tarzının dışına mı çıkıyor acaba biraz? Umarım öyledir
2
7 months ago
otekiben profile photo
otekiben
isim ve afiş beklentimi yükseltti.
5
10 months ago

Who liked Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Who wishlisted Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Shelves that Include Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Interesting content shared about Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

^ Back to Top