Miss Potter (2006) poster

Miss Potter (2006)

Director
Country
UK
Runtime
88 minutes
Ricky.McFloyd 'Tavşan Peter'in Öyküsü' kitabıyla ün kazanmış çocuk kitabı yazarı Beatrix Potter'in yaşam öyküsü.. Potter, soğuk dış görünüşüne rağmen Kraliçe Viktorya dönemi kadınlarına göre son derece zeki, tutkulu ve bağımsızdır. İçinde yaşadığı toplumun, çağın ve ailesinin onun için öngördüğü yaşamla yetinmeyen Potter, hayvanlar ve insanlar arasında büyük benzerlikler görmektedir.Yüreği ve hayalgücü sayesinde gerçekleştirdiği keşfini insanlara anlatması o kadar da kolay olmayacaktır. Buna bir de ailesine hiç onaylamayacakları türde bir erkeği aşık olduğunu anlatması gerektiği eklenince Potter'in basit hayatı oldukça karışacaktır.

burcst profile photo
burcst
Tam bir peri masalı.Filmin geneline çocuksu bir hayal gücü ve tatlılık hakim.Tabii gerçek hayatın üzüntüleri de.Onlara rağmen yanınızda her zaman bir tavşan,bir ördek ve bir kurbağanız varsa,her şey yine güzel olabilir.Bir hikayenin ilk birkaç kelimesinin sizi nereye götüreceğini asla bilemezsiniz..Belki kimsenin onayına ihtiyaç duymadan yaşayabileceğiniz bir yerlere..Çok sevdim, harika bir film :)
12
6 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Beklentisiz başladığım bir filmdi fakat ilk dakikalardan ilgimi çekmeyi başardı. İlk yarısı oldukça sürükleyici olsa da ikinci yarısı biraz daha zayıf geldi bana. Yine de pek sıkılmadan izledim. Tatlı güzel bir insanın, masalsı hayalgücünün yanında gerçeğin acılarıyla devam eden hayat yolculuğunu konu alıyor. Sonu ise bir masala yakışacak kadar mutlu :) 7/10
4
8 months ago

Who liked Miss Potter

Who wishlisted Miss Potter

Shelves that Include Miss Potter

Interesting content shared about Miss Potter

^ Back to Top