Moebiuseu (Moebius) (2013) poster

Moebiuseu (2013)
(Moebius)

Director
Country
South Korea
Runtime
89 minutes
blackwidow Kim Ki-Duk yapımı filmde bir kadın kocasının kendisini aldatmasından dolayı çok hırslanır ve içinde düşmanlık besler. İntikam hırsı ise oğlunda ölümcül bir yaraya neden olur ve suçluluk duygusunu kaldıramayarak ortadan kaybolur. Fakat annenin aniden eve dönmesiyle ailenin hayayı yeniden altüst olacaktır.

selinblgn profile photo
selinblgn
Kesinlikle sinir sisteminizin sağlam olması gereken bir film ve Kım kı duk'un diğer filmlerine nazaran farklı ve etkileyici olsun derken biraz abartılmış ve ben yer yer sanki bilerek konuşturmuyormuş gibi özellikle diyalogsuz olması için çabalamış bu nedenle de zorlama olmuş hissine kapıldım ... Onun dışında aşırı olsa da sahneler gerçekçi olmuş.
0
1 year ago
Novella profile photo
Novella
Aldatma, tecavüz, ensest ve tüm bunların "penis" üzerinden anlatılması. Kim ki-duk'u bu kadar sert ve çekilmez bir anlatıma iten neden acaba nedir merak etmeden duramıyor insan. Belki de delirdi, bu da mümkün. Klasikleşen; din sorgu ve göndermelerini hiç değilse böyle bir senaryoda istisnalaştırabilirmiş. Sınırları zorlamak bu olsa gerek..
0
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
gerçek hayatta pek olası olmayan bir dramı sapkın denilebilecek bir dille anlatması bir yana, hadi canım sende dedirten saçmalıkları nedeniyle başarısız bir film olmuş bence. film boyunca göndermeler yaptığına göre o filme,kim ki-duk kariyerinin-şu ana kadar ki- zirvesinin "boş ev" olduğunun farkında olmalı.
0
over 2 years ago

Who liked Moebiuseu

Who wishlisted Moebiuseu

Shelves that Include Moebiuseu

Interesting content shared about Moebiuseu

^ Back to Top