Mommy (2014) poster

Mommy (2014)

Director
Country
Canada
Runtime
139 minutes
raniyes Diane Després (Anne Dorval) üç yıl önce kocasını kaybetmiştir. Kocasının ölümünden sonra, hiperaktivite ve dikkat bozukluğu teşhisi konan on beş yaşındaki oğlu Steve (Antoine-Olivier Pilon) ile zor zamanlar geçirmeye başlar ve onu rehabilitasyon merkezine yatırır. Ancak Steve çıkardığı sorunlar yüzünden merkezden uzaklaştırılır. Diane iki seçeneğe sahiptir; ya oğlunu yanına alacak ya da onu ıslahevine gönderecektir. Oğlunu ıslahevine göndermek istemez ve yanına alır. Kısa bir süre sonra da yeni komşusu Kyle (Suzanne Clément)'dan yardım ve destek almaya başlar.

phoeniks profile photo
phoeniks
filmde toplumun arka bahçesinden yalnızca bir kesit sunulmuş ne yazık ki çok zor bir yaşam ve gerçekten de çok etkili biçimde anlatılmış oyuncular çok çok iyiydi, Steve'in ekranı büyüttüğü sahne çok iyiydi:) "Umut dolu bir dünyada umutsuz insanlar bizi fazla uzağa götüremez" dilerim umudumuzu hiç bir zamaan kaybetmeyiz:)
6
9 months ago
dreaf profile photo
dreaf
16:9 dan 4:3 e geçmemesi için yalvardığım film
0
10 months ago
unzileatis profile photo
unzileatis
psikolojide ki dikkat eksikliği ve hiperaktivitenin yani DEH'in teorisinin pratiğe dönmüş hali.
0
11 months ago
SuAgaoglu profile photo
SuAgaoglu
Longboard sahnesinde Steve'in ekranı genişletmesiyle şuurumu kaybettim
4
11 months ago
berrn profile photo
berrn
nereden başlasam bilemedim.. çok gerçekçi ve güzel işlenmiş bir film. oyunculara bayıldım özellikle Steve karakterini canlandıran arkadaş mükemmeldi.
2
1 year ago
beyincik profile photo
beyincik
ne desem az kalacak, yorum yapamıyorum, nefesim kesildi; nefes kesen bir senaryo, muhteşem oyunculuklar, mükemmel çekimler, güzel seçilmiş müzikler.
9
1 year ago
uysalherif profile photo
uysalherif
Xavier Dolan bu film ile gerçekten çıtayı baya yükseltmiş. Önceki filmlerini çok beğenmememe rağmen buna bayıldım. Müzik kullanımı ve oyunculuklar da çok çok iyidir.
1
1 year ago
Gokalpb profile photo
Gokalpb
Durağan bir filmi,Öyle ince detaylarla ilgi çekici hale getirmiş ki film bittiğinde tır çarpmışa dönüyorsun. Neresinden tutsan mükemmellik akan bir film...
2
1 year ago
eminuk profile photo
eminuk
Şimdi ben 139 dakikalık filmde nasıl olursa olsun, sürekli filme odaklanamam, biraz telefonuma bakarım, ara ara buzdolabına koşarım falan ama bunda ilk defa ekrandan gözlerimi bir dakika ayırmadım. O kadar içine aldı film beni. İçinde duygu sömürüsü olmayan dram filmlerine bayılıyorum. Kyle'ın hayatı gayet duygu sömürüsü için kullanılabilirdi ama çizgisinden hiç sapmadı. Bu kadar durağan bir filmde nasıl bu kadar konsantre olabildiğimi hala anlamış değilim. İzlediğim en iyi anne-çocuk filmiydi. Tavsiye ederim.
2
1 year ago
Kek profile photo
Kek
Yine her detay kadrajıyla muhteşem bir Xavier Dolan filmiydi. Çok seven ama yeterince sevemeyen bir anne, tam sahnelere oturan şarkılar, Kyle'nin bize bırakılan hayatı enfesti yine.
2
over 1 year ago
Senemini profile photo
Senemini
Enfes bir film. Mutlaka izleyin;)
3
over 1 year ago
ginger profile photo
ginger
Xavier Dolan yine şaşırtmadı. 26 yaşında 5'te 5 yapan inanılmaz başarılı bir yönetmen. Kanada'nın altın çocuğu lakabını fazlasıyla hakediyor. Yakın takibe alınmalı.
0
over 1 year ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
yorumlarına güvendiğim bir arkadaşın sayfasında yorumlarken gördüm az önce ve izleneceklere aldım bekliyorum ..yorum şu : Xavier Dolan'ın 'Mommy' filmi bu hafta vizyona giriyor.
Cannes film festivalinde, film bittikten sonra 15 dakika ayakta alkışlamıştı. Ve sinema otoriteleri tarafından yılın en iyi filmlerinden biri olarak gösteriliyor. Muhteşem yorumlara sahip, sinema severlerin heyecanla beklediği bir film bu.
Pek çok yerli-yabancı festivallerde biletleri erkenden tükendiği için ek gösterim eklenen tek filmdir. İmbd'si 8.3.
Sağlam film takipçilerine duyurulur.
3
over 1 year ago
Rozbud profile photo
Rozbud
Başkalarinin gûnahiylariyla aziz olamazsın der Cehov .)
0
2 years ago
EntelKarinca profile photo
EntelKarinca
Tek kelimeyle muhteşem bir filmdi. Bol bol ödül almayı hak ediyor.
1
2 years ago

Who liked Mommy

Who wishlisted Mommy

Shelves that Include Mommy

Interesting content shared about Mommy

^ Back to Top