Mr. Nobody (2009) poster

Mr. Nobody (2009)

Director
Country
France
Runtime
141 minutes
mstfnr Mr. Nobody, 2009 yapımı, Jaco Van Dormael'in yönetmenliğini yaptığı filmdir. Filmin başrollerinde Jared Leto, Diane Kruger, Rhys Ifans, Sarah Polley, Linh Dan Pham, Daniel Mays ve Natasha Little yer almaktadır. Başlıkta bahsi geçen Bay Hiçkimse, 2092 yılında dünyada kalmış son ölümlü olan 117 yaşındaki Némo adlı bir adam. Ölüm döşeğindeki Némo genç bir çocukken bir peronda durduğunu hatırlar. Tren kalkmak üzeredir. Annesiyle birlikte mi gitmeli, yoksa babasıyla mı kalmalıdır? Bu karar, sonsuz sayıda olasılığı doğuracaktır... Ve pek çok gezegen, iki ölüm ve sevilecek kadınlar.

Brook profile photo
Brook
Her anlamda muhteşem dediklerimden biri daha. İyi ki bu kadar geç izlemişim. Özellikle bu kadar sakin bir günde izlemek çok daha etkili oldu benim için. Anlaşılır bir film gibi görünmese de gayet güzel işlenmiş muhteşem bir konusu ve kurgusu var. Müzikler zaten efsane sayılabilecek türden. İzlemek için acele etmeyin :) Başlayınca da sıkılma psikolojisine bürünmeyin derim. Hayırlı seyirler.
5
1 month ago
Sefa profile photo
Sefa
Herkesin mantığını kavrayabileciği bir yapım değil. Bu yüzden sevmeyebilir , sıkılıp kapatabilirsiniz ama ilk 2 saate dayanmanızı ve son yarım saati izlemenizi tavsiye ediyorum. Taşlar yerine oturuyor. Güzel bir konudan yola çıkılarak yapılmış , güzel müzikler ve güzel oyunculuklarla süslenmiş harika bir yapım ortaya çıkmış. Oldukça beğendim. Ayrıca anlamayanlar için Mutlaka izlenmeli.
1
2 months ago
MadaboutMads profile photo
MadaboutMads
Ara ara aklıma gelip açıp izlediğim muhteşem film. Mükemmel replikler, iyi kurgu, iyi senaryo, güzel müzikler, iyi oyunculuk.. daha ne olsun. İzlemediyseniz izleyin, izlediyseniz tekrar tekrar yine izleyin.
0
2 months ago
muratdnmz profile photo
muratdnmz
Beyin yakan kategorisinde iyi hoşta çok kasmışlar sonuca çok geç gidiyor :) neyse memento yu tekrar izlerm daha iyi kısa öz deli gibi beyin yakıyo bu çok uzun kalmış iyi seyiler..
0
6 months ago
fs0ciety profile photo
fs0ciety
eleman giderayak niçenin ruhunu bi fatiha okuttu
0
8 months ago
slymndgn profile photo
slymndgn
En ufak bir olayın hayatimizda rtkileri uzerine cok iyiydi..
1
8 months ago
nurikurucu profile photo
nurikurucu
karmaşa ama güzel bi karmaşa... gece uykusuz izlemeyin hepten kafa yakıyo :)
2
8 months ago
blackclaw profile photo
blackclaw
Çok karmaşık bir filmdi. Sanki film izlemiyordum da problem çözüyordum. Beyin yakan film seven elbet bunu çok sevecektir.
1
11 months ago
oguzhanozcan profile photo
oguzhanozcan
Hikaye güzel tasarlanmış ama üzerinde biraz daha çalışılıp daha iyi bir senaryo oluşturulabilirdi. Belli bir noktadan sonra film bitse diye bekledim.
0
12 months ago
ecemcelikkol profile photo
ecemcelikkol
Bayıldım. Muhteşemdi. Aslında hayatımıza nasıl yön verdiğimiz çok güzel bir şekilde anlatmış. Kurgu, oyunculuklar, müzikler ve replikler harikaydı. Hiç sıkılmadan izledim kesinlikle bilim kurgu sevip izlemeyen varsa hemen izlesin.
1
1 year ago
damla. profile photo
damla.
biraz uç seviyelerde olsa da başarılı bilim kurgulardan birisi ..Bilim kurgu, paralel evren, dünyadaki matematik üzerine düşünmekten zevk alıyorsanız izleyin.
5
1 year ago
eskon profile photo
eskon
Cinselliğe bu kadar boğmasalarmış daha iyitmiş... Gereksiz sahneler çok bu anlamda. Yoksa tabi ki kötü bir film değil .
0
1 year ago
muge profile photo
muge
etkileyici, düşündürücü replikleri ve kurgusuyla izlenmesi gereken bir film
0
over 1 year ago
Gunes profile photo
Gunes
Film olur olmaz zamanlarda aklıma geliyor. Belli aralıklarla tekrar tekrar izliyorum. Bıraktığı etki çok güzel. Hayat çizgisinin yaptığımız seçimlerle şekillenmesi tartışılmaz bir gerçek.
1
over 1 year ago
Aaisha profile photo
Aaisha
Tek keimeyle harika bir filmdi.hayatımızda hep sorup durduğumuz "acaba diğer yolu seçseydim ne olurdu ?" yu harika bir şekilde açıklamış.
2
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Bu adam fal baksa köşeyi döner. Film çok iyiydi.
0
over 1 year ago
SihirliEnerji profile photo
SihirliEnerji
beyin yakan güzel bir filmdi. filmin etkisinden kurtulmak biraz zaman alıyor..
0
almost 2 years ago
mrnobody profile photo
mrnobody
Hayatın özeti
0
almost 2 years ago
jujiko profile photo
jujiko
Daha ilk sahnelerinden itibaren hayatımın filmi olmayı başarmış ender filmlerden...biraz egoist bir tavır belki ama izledikçe filmi ben yapmışım gibi hissettim..o denli hissettim diyebilirim...o kadar benden bir filmdi ki anlatamam...Yönetmeni tebrik ediyorum ayrıca...muhteşem bir film...
2
almost 2 years ago
digigirl profile photo
digigirl
Merak edip durduğum bir konuya değindiği için ekstra merakla izlemiştim.Muhteşem ötesi;fakat ikinci üçüncü izlemeyi gerektiren bir film,zira ilk seferinde sadece taşlar yerine biraz oturuyor.Söyleyecek çok şeyi olan bir yönetmenden etkileyici bir film.Benim kültlerim arasındadır her zaman
0
almost 2 years ago
mstfnr profile photo
mstfnr
İnsan hayatındaki olasılıkların, acabaların, keşkelerin ve bir yerde kader anlayışının bir gösterimi enfes bir film. İzleyin ama filmden kopmadan.
0
2 years ago
KoreAskeri profile photo
KoreAskeri
Kafa güzelken izlenmemeli :)
2
2 years ago
atillalkan profile photo
atillalkan
yönetmen bu filmi çekerken kafayı yemediyse daha yemez :) öyle karışık ama bir o kadarda izlemeden ölme bir film :)
0
2 years ago
Yigitsakarya profile photo
Yigitsakarya
Mr. Nobody sicim teorisi, paralel evren konulu güzide bir filmimiz. lMüzik seçimleri ve senaryosuyla mükemmel ! Oh yooo, boş zamanlık bir film değil.Bir gününüzü ayırsanız yeridir.
2
2 years ago
Banshee profile photo
Banshee
Sıkıntıdan sonunu bile görmediğim yarısında kapattığım bir filmdi ama yorumlar çok olumlu sanırım tekrar izleyeceğim..
1
2 years ago
burakakgun profile photo
burakakgun
farklı
0
2 years ago
SoulArt profile photo
SoulArt
güzel kurgulanmış bir film... son yarım saate gelene kadar çoğu insanın sıkılıp bırakacağı cinsten... ancak sonlara doğru insanı gerçekten düşünmeye sevkeden bir film... paralel evrendeki ben neler yapıyor acaba (bu yollardan geçmeyen??) ... ilginç ve başarılı...
0
2 years ago
RussellCroweHayrani profile photo
RussellCroweHayrani
Harika bir film eğer Leonardo bu filmde oynasaydı İnception'a bin basardı. Christopher alınmasın ama bu filmin konusu İnceptiondan daha iyidi tek sıkıntı oyuncu kadrosu
0
2 years ago
ruzgar723 profile photo
ruzgar723
bilimkurgu yapıtlar içerisinde unutulmaz.
0
2 years ago
Furkanguzeler profile photo
Furkanguzeler
Beynimi yakan sayılı filmlerden biri efsaneydi ve hala anlamış değilim tam olarak
0
2 years ago
bulut profile photo
bulut
Film çok hoştu ama anlayan için tabi ki (:
0
2 years ago
Senemini profile photo
Senemini
Kahramanımız, annesiyle babası boşanan ve bu yüzden seçim yapmak zorunda kalan küçük bir çocuk. Ancak filmin enteresan noktası şudur ki, çocuk tercih yapmıyor, "Eğer hiçbirini seçmezsek, bütün olasılıklar varlığını sürdürür" mantığıyla tüm tercihlerini yaşıyor ve biz de bu farklı hayatlar, zamanlar ve boyutlar arasındaki trafiği yaşıyoruz filmle birlikte. Tabi seçimlerimizi ve hayatımızı etkileyen bir çok fizik teorisi de Mr. Nobody'nin Fizikçi kimliği altında filmin içinde açıklanıyor. Karmaşık yada saçma diyenler filmin son yarım saatini dikkatle izlerseniz bütün taşlar yerine oturuyor aslında. Güzel kurgulanmış, ama dikkat gerektiren bir film, kesinlikle kötü değil. Hatta listemde en üstlerde yerini aldı;)
5
2 years ago
cagdasilke profile photo
cagdasilke
Izlemediysen hemen izlenmeli
0
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
izlerken yoruldum resmen... bari sonunda "vay be" dedirtseydi... anlamsiz geldi nedense... akil karistirip iki saatimizi yemek icin yapilmis birsey sadece..
0
2 years ago
sedd1 profile photo
sedd1
film hakkında kafam karışık beğendim mi beğenmedim mi onu bile bilmiyorum
0
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
film değişik ve güzel bir yapım kesinlikle izlenmesi gereken bir yapım insanı düşünmeye sevk ediyor
0
2 years ago
volkanonat7 profile photo
volkanonat7
İlk 40 dakikasında sıkıcı gelebilir kesinlikle bırakmayın çok iyi düşünülerek izlenilmesi gereken bir film
0
over 2 years ago
Aleaf profile photo
Aleaf
kesinlikle boş bir kafayla izlenmeli ve işiniz yoksa film bittikten sonra bir saat daha filmi çözmeye çalışmalısınız.. jared leto'nun oyunculuğu gayet iyi fakat film daha çok estetik kaygılarla yapılmış,, entel arkadaşlarımız bence çok sevecek :D
0
over 2 years ago
HandeKocak profile photo
HandeKocak
Yaşayabileceğim tüm hayatlardan vazgeçtim. Seninle birlikte olabilmek için... Harika replikleriyle ve Jared Leto ile büyüleyen bir film
1
over 2 years ago
sanemg profile photo
sanemg
Çok değişik...
0
over 2 years ago

Who liked Mr. Nobody

Who wishlisted Mr. Nobody

Shelves that Include Mr. Nobody

Interesting content shared about Mr. Nobody

^ Back to Top