Mr. Turner (2014) poster

Mr. Turner (2014)

Director
Country
UK
Runtime
150 minutes
Melinoe İNGİLİZ ORTA SINIFINI ANLATTIĞI FİLMLERİYLE TANIDIĞIMIZ MİKE LEİGH, 19. YÜZYIL İNGİLİZ RESSAMI J.M.W. TURNER'IN HAYATININ SON 25 SENESİNİ ANLATIYOR. FİLMDE, HAYATI YAŞADIĞI DÖNEMDE DE ÇOK MERAK EDİLEN TURNER'IN SEYAHATLERİ, SANATI, AŞK VE CİNSEL HAYATI İLE DÖNEMİN LONDRA SANAT DÜNYASI ELE ALINIYOR.

tugbadursun profile photo
tugbadursun
Başarılı ressam William Turner'ın hayatını konu alan film. Biraz uzun ve yavaş olmuş fakat ressamın yaşamını öğrenmek açısından güzel bir biyografi.
0
8 months ago
xavalon profile photo
xavalon
Eksik kalan bir şeyler var filmde. Dönem ve biyografi filmleri biraz daha etkileyici olmalı. Özellikle Romantizm akımından etkilenmiş ve bunu eserlerine yansıtmış dönemin önemli sanatçılarından biri olan Turner için biraz sıradan bir film olmuş. Senaryo dağınık ve olaylar arası kopuk geldi bana.
Filmin sonunda aklımda kalan tek şey "indeed" kelimesi. :)
0
10 months ago
SoulArt profile photo
SoulArt
aşırı kibirli bir ressamın hiçbir yere varmayan hayat hikayesi... 2,5 saat çok fazla. sıkıyor insanı...
1
over 1 year ago
ENeMyPeAcE profile photo
ENeMyPeAcE
biografi filmlerini severim resim dalında olunca ayrı severim bu dalda bi çok film izledim ama by turner sizi sürükleyen bi yapıya sahip değil.. film çok durağan ve gereksiz uzun.. izlemesenizde çok bişey kaybetmezsiniz
0
over 1 year ago
TheSerpilD profile photo
TheSerpilD
Bay Turner değil de Bay Homurtu bence. Adam ne homurdadı arkadaş ya
0
over 1 year ago
ginger profile photo
ginger
Mike Leigh'in tarzının dışına çıktığı bir film olmuş. Şimdiye kadarki filmleri kolayca sevilip sahiplenildi belki ama bu film için ben aynı duyguları hissedemedim. Lakin görüntü yönetmeninin iyi iş çıkardığı yadsınamaz, dönem çok iyi yansıtılmış ki manzara resimleriyle ünlü bir ressamın biyografisinin uyarlanmasında aksi abes olurdu. Bu durum bile -karakterin yaşadığı gelgitlerden olsa gerek- atmosferin sonlara dogru karamsarlasmasıyla can sıkıcı olabiliyor. Dislike edememem yönetmenine olan saygımdandır.
0
over 1 year ago

Who liked Mr. Turner

Who wishlisted Mr. Turner

Shelves that Include Mr. Turner

Interesting content shared about Mr. Turner

^ Back to Top