My Week with Marilyn (2011) poster

My Week with Marilyn (2011)

Director
Country
UK
Runtime
99 minutes
cinemarty 1956 yılının yazında, 23 yaşında genç bir delikanlı olan Colin Clark , Oxford'da okuduğu bölümü terk ederek, sinema sektörüne girer ve kendisini o sırada çekimlerine başlanan 'The Prince and the Showgirl adlı filmin setinde, en alt kademedeki asistanlardan biri olarak bulur. Sir Laurence Olivier ,efsanevi yıldız Marilyn Monroe ve o dönem yeni evlendiği kocası, İngiliz tiyatro oyun yazarı Aurthur Miller'ı merkezine alan film, asistan Colin'in gözünden Monroe'nun İngiltere'de geçen bir haftasını anlatıyor. Miller İngiltere'den bir süre ayrılmak zorunda kaldığında genç asistana da, Hollywood'a dönmeden önce güzel aktristi İngiliz sosyetesi ile tanıştırmak, gezdirmek ve eğlendirmek görevi düşüyor.

berna95 profile photo
berna95
Marilyn Monroe'yu hep bahsedilen kusursuz ve mükemmel sarışın kalıbının dışına çıkarıp yalnızlığı, takıntıları ve bunalımlarını da yansıtarak anlatan yarı gerçek yarı kurgusal bir hikaye. Michelle Williams'ın etkileyiciği oyunculuğunun yanısıra Emma Watson'ın da küçük bir rolü var. Pazar günü vakit geçirmek için ideal bir film.
0
10 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Hoş filmdi. Marliyn Monroe'ya gönlünü kaptıran onca kişiden birinin kaleme aldığı Monroe anısı. Film güzel hikaye hoştu. Michelle Williams'ı pek Monroe'ya benzetemedim açıkcası yani kuaföre gidip beni Monroe'ya benzet demiş gibi duruyordu kalıp aynı ama kendini benzetemedim. Onun dışında hoş filmdi oyunculuklar da ayarında zaten iyi isimler var ki bu yıl Oscar'daki de en büyük favorimdi Redmayne :) 7/10
0
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
eee..... biz simdi marilyn'e mi michelle'e mi asik olduk :D
gerci "wendy and lucy" den beri michelle hayranligi vardi bunyede :)
0
2 years ago

Who liked My Week with Marilyn

Who wishlisted My Week with Marilyn

Shelves that Include My Week with Marilyn

Interesting content shared about My Week with Marilyn

^ Back to Top