Mysterious Skin (2004) poster

Mysterious Skin (2004)

Director
Country
USA
Runtime
105 minutes

Boddah profile photo
Boddah
Çarpıcı,sarsıcı,bunaltıcı,daraltıcı,tedirgin edici,gerçekçi kelimelerinin karşılığını birebir filmin sahnelerinde bulabileceğiniz,Sigur Ros finaliyle içinize oturan bir filmle karşı karşıyasınız baştan söyliyeyim.Gerçekleri insanın yüzüne çarpan anlatımıyla yutkuna yutkuna izleyeceksiniz.

-SPOİLER-
Ana temasını pedofilinin oluşturduğu ara temasının ise eşcinsellikle desteklendiğini söyleyebilirim.Bu film bir eşcinsel filmi değil öncelikle.Cinsel istismara uğrayan iki çocuğun,bu durumun hayatlarına uzun süreli etkisini keskin bir dille anlatıyor.Tacizle hayatları yarımlaşan bu iki çocuk başka başka yerlere sürüklenirken her ikisine de etkileri farklı oluyor;tam olarak cinsel kimliklerinin oluşmaya başladığı yaşlarda bu duruma maruz kaldıklarından Brian asosyal ve aseksüel olarak büyüyor,Neil e etkisi ise tam tersi oluyor,bedenini satmaya başlayan Neil daha ilk görüşte aşık olduğu koçunu başka bedenlerde arıyor yıllarca.Brian ın hafızasında olayın uzaylılar tarafından kaçırılması olarak tekabül eden kısmı Neil i bulup bütün gerçekleri öğrenmesiyle hep yarım kalmış bu iki çocuk bir şekilde tamamlanmış oluyor.
-SPOİLER-

Soundtracklerine ve Joseph Gordon un oyunculuğuna hayran kalarak izlediğim,rahatsız ederken sorgulatan,düşündüren başyapıt mertebesine ulaştığını düşündüğüm bir yapım.
0
5 months ago
otekiben profile photo
otekiben
yaşanılanların iki çocuğun gelişiminde ki etkilerini anlatan, daha başında her şeyin kolayca anlaşılması nedeniyle olabilir, etkilemekten uzak bir film. filmi izlerken kötü hissettiren çoğu şey aslında filmin dışında, konunun gerçek hayatta ki hissettirdiklerinin şartlı bir yansıması. başarısız geldi bana.
0
almost 2 years ago

Who liked Mysterious Skin

Who wishlisted Mysterious Skin

Shelves that Include Mysterious Skin

Interesting content shared about Mysterious Skin

^ Back to Top