Nadide Hayat (2015) poster

Nadide Hayat (2015)

Director
Country
Turkey
Philosophy Nadide, evlilik hayatını, üniversite eğitimi ve iş yaşamına tercih ederek 50 yaşına gelmiştir. Eşini kaybettiğinde, kendisini haftada bir gün ziyarete gelen kızı ve torunu ile, iş hayatına yeni başlamış, eve neredeyse gelmeyen oğlunu beklerken bulur! Yalnız ve orta yaşlılar için öngörülen dikiş kursundan, koroya; gezilerden kabul günlerine hiçbir aktivite de aradığı mutluluğu bulamaz! Ta ki, bir gün gazetede bir haber görene dek! Nadide bu haberin ardından kendisini önce okul sıralarında, sonra da kendisini mavi sulara atacağı bir macerada bulur! Bir grup genç ve gizemli bir kaptan ile "yeni bir başlangıca" yelken açar!

starch profile photo
starch
Uzunca bir süre aklımdan çıkmayacak, hayata dair tatlı ayrıntılarla dolu bir güzellik...
2
2 months ago
burcst profile photo
burcst
Bu film öyle tatlı ve özel ki, insana huzur veriyor, umut veriyor. Çok sevdiğim oyuncuların ve özellikle Demet Akbağ'ın varlığı sebebiye izledim ve çok sevdim.Konu olarak da işleniş şekli olarak da gayet sade ve etkileyici bir hikaye.Tamamen iyi hissettirmek ve umut aşılamak üzerine kurulu bir yapım ve bu amacının hakkını başarıyla vermiş.Kalıpların içine sığdırılmış yaşamlarla dolu hayatımıza minik bir ışık olmuş.
13
5 months ago
Selocan profile photo
Selocan
Bazı filmleri film izlemek için izlememek gerekiyor.. Bazen hayatınıza kapamış olduğunuz gözlerinizi açarak izlemek gerekiyor. Sen ne sıcak, ne içten, ne aileden, ne kalpten, ne his dolu, ne hayat tadında bir filmsin böyle ya :)) Ben ne çok sevdim seni böyle.. İzlemeli miyim sorusuna gerek bile yok.. Tabi ki izleyin...
3
6 months ago
bukowski profile photo
bukowski
film çağan ırmağın diğer filmlerine göre vasat kalıyor.özellikle ilk 40 dakika senaryodaki boşluklardan ötürü bunu fazlasıyla hisettiriyor.filmin geri kalanını da sırf çağan ırmağın hatırına izliyorsunuz.ve film zorda olsa kendini gösteriyor , tat veriyor.ama dediğim gibi çağan ırmağın diğer filmlerinin yanına yaklaşmakta zorlanıyor.
0
8 months ago
.SimS. profile photo
.SimS.
Sen ne güzel bir filmsin öyle Nadide Hayat ... Öncelikle oyunculuklar gerçekten iyiydi hepsi kaliteli ve güzel oynamışlar tebrik etmek gerek .. Konusuna gelirsek konusunu çok beğendim özellikle toplumumuzda Kadını sürekli aşağılayan , kadını ew robotu olarak düşünen insanlara harika bir ders niteliğinde film .. Film boyunca werilen çok güzel mesajlar , harika replikler , güzel müzikler , yerinde espiriler harika harmanlanmıştı , umut , aşk, özgürlük , mutluluk , acı , kısacası hayat dolu bir türk filmi , gerçekten çok başarılı bir yapım izlemenizi şiddetle tawsiye ederim ..
2
8 months ago
duyanolmaz profile photo
duyanolmaz
Çağan Irmak benim için çok özeldir. her filmini gözüm kapalı izlerim. Ve Nadide Hayat'ta kalitesini ortaya koymuş. Sinemada izlemediğim için çok üzüldüm. Yaşadığını unutan bir kadının tekrar yaşadığını hissetmesi anlatılıyor. ve öylesine içini ısıtan bir oyunculukla. Demet Akbağ ve Yetkin Dikinciler'i ayakta alkışladım. İzleyin izlettirin. Çünkü bu film galiba bana çok şey öğretti.
1
8 months ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
Bir kadının bir insanın hayata yeniden tutunması çok güzel ,ama filmin başka hicbirsey i yoktu Çağan ırmaktan bu sefer iyi bir film izleyemedik bence ..bir önceki filmi unutursam fısılda harikaydı ..nadide hayat kötü film değil ama iyi saran bir film de değil ..
1
8 months ago
umutilker profile photo
umutilker
Film kadın yönüyle incelenecek olursa Türkiyede başyapıt sayılabilecek bir film. Filmi teknik açıdan bakınca orta halli denilebilir. Ama toplumda kadınlarımızın yerini görünce 10/10 verilir :) teşekkürler çağan ırmak
8
11 months ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Sıkı bir Çağan Irmak takipçisi olarak her zaman ki gibi güzel ve keyifli bi filmdi. Maviliği, huzuru o şefaflığı her zaman ki gibi güzel yansıtmış. Su altı çekimleri için çok emek sarf edilmiş. Genç oyuncuları ve Demet Akbağ'ı da kadroya katmış olması değişik renk getirmiş. Vazgeçemediği isimlerden Yetin Dikinciler'e denilecek söz yok. :) Çok bulandırmadan, ucu açık noktalar bırakarak gerisini bize bırakmış. Tabi film bir çok mesaj da veriyor. Bir kadının dünyası bi an kendi kararlarını alabilmesi öyle güzel sonuçlar doğurur ki etrafını da renklendirmesi de en güzel tebessümlerden biri. Açıklaması olmasa da verilmeyecek bir cevap yerine umut yolunu bulur hesabı Nadide bir hayatın mutluluğuna!
1
11 months ago
yoncaa profile photo
yoncaa
çok harika bir film olmuş. Bir kadının toplumdaki sen sadece evde otur çocuk bak denmesine çok güzel cevap verilmiş. :)
4
11 months ago
Asli. profile photo
Asli.
Ah Nadide! keşke senin gibi olabilse bütün kadınlarımız; yaşamlarına sıkışıp kalmasa ve istediklerini yapabilse. hayatın trajikomik yanlarını bize yansıtan, müthiş keyifli ve umut dolu bir filmdi bana göre. bayıldığım pek çok sahne vardı (su altı sahneleri) ve bir adamın sesi bu kadar mı etkileyici olur arkadaş! (Yetkin Dikinciler).
bazen hayatın bize dayattığı kalıpların dışına çıkmak gerekir, bazen kendi yolumuzu bulmamız gerekir her şeyi bırakıp. tüm kadınların bunu yapabilmesi umuduyla!
12
12 months ago
EsraG. profile photo
EsraG.
Yabancı örneklerini bolca izlediğim ''kendini iyi hissettiren'' filmlere güzel bir örnek olmuş. Yönetmenin bütün filmografisine hakim değilim o konuda bir şey söyleyemem ama bolca güldüren, yaz havasını yaşatan ,iyi niyetli güzel bir film.
1
12 months ago
Senemini profile photo
Senemini
Cagan Irmak filmi olduguna inanamadim. Tamam eglenceli sahneleri var, cok da guldum ama o kadar cok bosluk varki filmde, cogu sey havada kalmis. Mesela Cagan Irmak'in aski nasil isledigini bilmesem buradaki de askmis diyecegim. Bir de neden mesaj kaygisi icine girmis onu da anlayamadim. Hayir, araya sunu da sıkıstıralım bunu da sıkıstıralım, o da olsun bu da olsun gibi duruyor. Acikcasi vasat buldum filmi.
2
12 months ago
rezo1903 profile photo
rezo1903
çağan ırmak filmi, kötü olması beklenemz zaten. güzel mesajlar veren kaliteli bir yapım olmuş yine...
1
12 months ago

Who liked Nadide Hayat

Who wishlisted Nadide Hayat

Shelves that Include Nadide Hayat

Interesting content shared about Nadide Hayat

^ Back to Top