Narayama bushikô (The Ballad of Narayama) (1983) poster

Narayama bushikô (1983)
(The Ballad of Narayama)

Tags
Drama
Director
Country
Japan
Runtime
130 minutes
yabann 19. yüzyılın sonlarında Narayama Dağı'nın eteklerindeki ıssız, küçük bir köyde, aşırı yoksullukla başa çıkabilmek için acımasız bir uygulama benimsenmiştir. Fazla çocuklar baştan atılır, 70'ine gelen ihtiyarlar da ölsünler diye dağın doruğuna taşınır. Orin'in de vakti yaklaşmaktadır ve yaşlı kadın sakin sakin ailesinin sorunlarını çözümler... Imamura'nın güzel manzaraların letafetiyle köylülerin görünürdeki vahşi davranışını dengelemeyi başardığı "Narayama Türküsü" yönetmene 1983 Cannes Film Festivali'nde "En İyi Yönetmen" dalında Altın Palmiye Ödülü getirmişti

Trailer not available.

uysalherif profile photo
uysalherif
İnanılmaz değerli bir film. Her sinefilin bu film üzerine konuşması, düşünmesi gerek diyorum. Gerçekten çok önemli bir yapım.
0
1 year ago
yabann profile photo
yabann
Çok çarpıcı , sert bir film . Bazı sahneleri özellikle yılan görmeye dayanamayanlar için rahatsız edici olabilir . Aile ile izlenecek bir film değil . Filmi izleyen herkes beğenmiş gördüğünüz gibi . Sakin kafa ile dikkat dağıtmadan izlenmesini tavsiye ederim . Yumruk yemiş gibi oluyor insan bazı sahnelerde ..
0
2 years ago

Who liked Narayama bushikô

Who wishlisted Narayama bushikô

Shelves that Include Narayama bushikô

Interesting content shared about Narayama bushikô

^ Back to Top