Natural Born Killers (1994) poster

Natural Born Killers (1994)

Director
Country
USA
Runtime
118 minutes
Noir Mickey ve Mallory birbirlerini seven ama ‘dogustan katil’ olan iki asik. Yasadiklarini oldurerek hissedebiliyorlar belki de. Ancak 90’larin giderek cigirindan cikan medyasi da onlari kahraman gibi gostermekten geri kalmiyor. Boylece iki dogustan katil yolculuklari sirasinda arkalarinda onlarca olu birakarak yollarina devam ediyorlar. Yakalandiklarindaysa medya yine kurtaricilari olarak cikiyor karsilarina.

melihkk1 profile photo
melihkk1
Öyküsünü Quentin Tarantino, yönetmenliğini ise Oliver Stone yapmıştır. Aşırı derece de manyaklık içerir. Görüntü yönetmeni sanırım akli dengesi yerinde olmayan biri. Filmi izlerken her dakika farklı format kullanılmış. Yani filtreden filtreye, renkten renge atlıyorsunuz. Migreni olanlar için karanlık bir ortamda izlenilmemesi tavsiyedir. 56 gün de ve 6 farklı eyallette çekimleri tamamlanmıştır. Aşırı şiddet içeren film bazı yerlerde kısıtlama almıştır. Gerçekten de film boyunca 100 üzerinde adam ölüyor. Zaten senaryosu Tarantino ya ait olduğu için şiddete şaşırmamak gerekir. Hatta Tarantino bir röportaj da Stone nin yönetmenliğini beğenmemiş, filmi kendi çekse daha iyi olacağını düşünmüş. Oyunculara gelirsek bence en iyi performans Robert Downey Jr. Ve Tommy Lee Jones. Ikiside muhteşem oynamış. Hafif bir komediye kaçarak RDJR yüzümüzü güldürüyor filmde. Müzikler ise resmen film için biçilmiş kaftan. Cuk diye oturmuş yani. Bu arada Charles Manson referanslarıda baya fazla filmde. Medyaya da iyi göndermeler var. Ama ama psikoz havası en etkilisi.
1
2 months ago
Bhrpst profile photo
Bhrpst
Filmin başlangıcına hayran kaldım,tam başlatıp başlatıp izlemelik film. Amma velakin tamamını ele alırsak ben kesinlikle tam bir Juliette Lewis Show olduğunu düşünüyorum. Lewis tam manasıyla karakterin hakkını vermiş, o ne güzel bir psikopatlıktır. Bir de o ne güzel bir aşk,ne güzel bir evlilik yeminiydi :)
4
6 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Tarantino tarzı bir Bonnie and Clyde öyküsü. Başlarda pek ısınadım ancak sonra film sınıf atladı bir anda ve en sevdiğim filmler arasına katıldı. Oliver Stone senaryonun hakkını vermiş ve gerçekten güzel bir film çıkarmış ortaya. Woody Harrelson, Robert Downey, Juliette Lewis hepsi harikaydı fakat bana göre filmin en mükemmel oyunculuğu Tommy Lee Jones'undu. Adam yaşamış rolü. Film adalet sistemi ve medya eleştirilerini çok güzel ve biraz abartılı bir şekilde yapıyor. Fakat hiçbir şey bu filmi izlerkenki kafayı yaşatamaz. Adeta uyuşturucu almış gibiydim film boyunca kafam şu anda harbi güzel :D
3
9 months ago
eskon profile photo
eskon
Her Tarantino filmi (gerçi burada hikaye ona ait sadece) gibi öldürmeye methiyeler düzen bir film...
1
over 1 year ago
Astronom profile photo
Astronom
"herkesin içinde bir şeytan vardır.bazıları bunu saklar,bazıları ortaya koyar.bu onların kötü olduğu anlamına gelmez." şeklinde bi mesaj taşımakta olan "güzide" film.iyi ve kötünün içeriği hakkında ironik sonuçlar koyar ortaya.gürültülüdür,hızlıdır,eğlencelidir vs...topluca izlendiğinde çevredeki insanların kaçının aslında gizliden gizliye birer sadist olduğunu anlamak kolaylaşır. bittikten sonra insanın içinde gidip birilerini öldürsem mi acaba hissini oluşturan sevdigim ve canım sıkıldıkca senaryosunu okudugum film.
2
2 years ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
Quentin tarantino tarafından yazılmış oliver stone tarafından çekilmiştir.Quentin kitabında,yapımcıların senaryo üzerinde çok fazla oynama yaptığından dolayı çekmediğini senaryoyu verdiğini yazar.mükemmel film
0
over 2 years ago

Who liked Natural Born Killers

Who wishlisted Natural Born Killers

Shelves that Include Natural Born Killers

Interesting content shared about Natural Born Killers

^ Back to Top