Nefes: Vatan sagolsun (The Breath) (2009) poster

Nefes: Vatan sagolsun (2009)
(The Breath)

Director
Country
Turkey
Runtime
128 minutes
FairyTalee Nefes : Vatan Sağolsun”, 2365 metre yükseklikteki Karabal Jandarma Karakolu'nu korumakla görevlendirilen bir yüzbaşı komutasındaki kırk askerin hikayesidir. Büyük çaplı bir sınır ötesi operasyonun başlamasıyla, telsiz röle istasyonunun bulunduğu Karabal Jandarma Karakolu'nun önemi daha da artmıştır. Çünkü operasyona katılan birliklerin haberleşmesi artık bu röle istasyonu ile sağlanacaktır. Güneydoğu’da Irak sınırına yakın bir ilçedeki Komando Tugayı'nda görevli Yüzbaşı ve emrindeki askerler, tipi ve karla mücadele ederek iki gün süren intikalin ardından karakola ulaşırlar. Karakol'da bulunan Jandarma askerleri ile birlikte geçirdikleri günlerde acıyı, sevinci ve hasreti paylaşırlar; son güne kadar karakolu ve telsizi koruma görevlerini yerine getirmek için mücadele ederler.

efepoyraz06 profile photo
efepoyraz06
bu filmi izleyip mete horozoğlunun yaptığı konuşmada tüyleri diken diken olmayan var mıdır?
0
8 months ago
digigirl profile photo
digigirl
O acilis sahnesiyle unutulmaz turk filmleri arasina girmis bir filmdir!Mete Horozoglu bu filmde cok basarilibir oyunculuk sergilemistir.
4
1 year ago
eskon profile photo
eskon
Şu karanlık günlerde, bilerek ve çok isteyerek izlediğim bir yapım oldu. Duygusallığımızı bir yana koyarak baktığımızda da karşımızda başarısını asla görmezden gelemeyeceğimiz şahane bir yedinci sanat ürünü var! Türkiye sinemamızın çektiği belki de en iyi savaş filmi.
1
1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Çok hoş bir film. Biraz da olsa o coğrafyada ki askerliği anlamamızı sağlıyor.
0
almost 2 years ago
Jenny profile photo
Jenny
askere gitmeden önce izlediğimde güzel filmdi ama sadece filmdi.. askerden gelince izledim. sadece film değil gerçekler oldu :) mükemmel bir yapıt. askerlik yapmayanın ne yazıkki ciddi anlamda anlayamayacağı bir film . anlayacagınız kadarıda yeter ama :)
0
2 years ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
"Uyursan ölürsün." Türk sinemasının medar-ı iftiharı.
0
over 2 years ago

Who liked Nefes: Vatan sagolsun

Who wishlisted Nefes: Vatan sagolsun

Shelves that Include Nefes: Vatan sagolsun

Interesting content shared about Nefes: Vatan sagolsun

^ Back to Top