Network (1976) poster

Network (1976)

Director
Country
USA
Runtime
121 minutes
Arcadia Televizyonun ve getirdiği şöhretin insan hayatı üzerindeki etkilerini peliküle yansıtan film, uzun yıllardır UBS Akşam Haberleri isimli programda haber spikerliği yapan Howard Beale’nin hikayesini konu alır. Beale’in ratingleri günden güne düşmektedir ve nihayetinde bir çalışma arkadaşından, iki hafta içerisinde işinden kovulacağını öğrenir. Bunu öğrendiğinde büyük bir depresyona giren adam, ertesi akşam canlı yayında, gelecek Salı günü canlı yayında intihar edeceğini anons eder. Haliyle bu şok duyurudan sonra işler fazlasıyla karışır. Usta yönetmen Sidney Lumet tarafından yönetilen kült film Akademi Ödülleri’nde dört dalda Oscar ödülünü kucaklamıştır.

Trailer not available.

eminuk profile photo
eminuk
Gerçekten yorucu bir filmdi. Her cümlesi üzerinde düşünülmesi gereken aforizmalardan farksızdı resmen. Sıradan diyalog yok denecek kadar azdı. Bu bir filmi iyi mi yapar kötü mü bilemedim. Her ne kadar "f.ck the system" mesajı verse de Amerikancılık da buram buram burunlara gelmiyor değil. Her şey bir yana oyunculuklar etkileyiciydi. Hayal kırıklıkları, kişisel hırslar, delilikler oyuncuların müthiş performansıyla içinize işleyecek. Televizyonla ilgili verdiği mesajlardan bahsetmeye gerek yok. Film bunun üzerine kurulu zaten. Bence izlemelisiniz, televizyon çılgınlığının gelebileceği nokta güzel yansıtılmış.
1
3 months ago
eskon profile photo
eskon
tv dünyasında dönen dolapları ve modern insanın çıkmazını harika bir şekilde yansıtmış.. filmin bir yerinde adam, kadın için ''televizyon çocuğu o, hayatı bugs bunny'den öğrenmiş'' diyor. acaba adam bu zamana gelse şimdikilere ne derdi kim bilir! :)
1
almost 2 years ago

Who liked Network

Who wishlisted Network

Shelves that Include Network

Interesting content shared about Network

^ Back to Top