Nie yin niang (The Assassin) (2015) poster

Nie yin niang (2015)
(The Assassin)

Tags
Action, Drama
Director
Country
Taiwan
Runtime
105 minutes
Ricky.McFloyd The Assassin rahipler tarafından, özel bir büyü kullanan bir suikastçı olarak yetiştirilen bir genç kadının hikayesini ele alıyor. Üç yıllık sürgünün ardından evine geri dönen genç kadın ustası tarafından kuzenini öldürmesi için görevlendirilince kuzeni ve onu yetiştirenlere duyduğu sadakat arasında seçim yapmak zorunda kalır. Maharetli yönetmen Hou Hsiao Hsien'ın kamera arkasına geçtiği ve başrolde güzel yıldız Shu Qi'yi izlediğimiz film, "The Extensive Records Of The Taiping Era" adlı öyküden yola çıkılarak sinemaya aktarılıyor.

Trailer not available.

otekiben profile photo
otekiben
konu çok klişe, bildiğimiz saray entrikaları. ama aşmış sinematografi hayran bırakıyor. hikayeyi anlatmaya üşenmeselermiş beğenilerime girerdi. öyle muğlak bir akışı vardı ki, kim kimdi, kim kimin nesi oluyor, kim kimden ne istiyor karmaşasıyla başladı ve öyle devam etti. hangisi seferoğullarından hangisi tellioğullarından anlayamadan bitti gitti film.
zamanında new york, i love you'yu izlerken güzelliği ve karizmasıyla beni süründüren qi shu'nun bu filmde de eksiği yok.
1
9 months ago

Who liked Nie yin niang

Who wishlisted Nie yin niang

Shelves that Include Nie yin niang

Interesting content shared about Nie yin niang

^ Back to Top