Night of the Living Dead (1968) poster

Night of the Living Dead (1968)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
96 minutes
Ricky.McFloyd Yaşayan Ölüler Gecesi insan eti yiyen zombilerin saldırısından kaçabilmek için panik içinde ıssız bir çiftlik evine saklanmak zorunda kalan bir grup insanın öyküsünü anlatır. Evin sahipleri çoktan zombiler tarafından katledilmiştir. Radyo ve televizyondan zombilerin uzaydan gelen radyasyonun etkisiyle saldırıya geçtiklerini öğrenirler. Ama içinde bulundukları bu tuzaktan bir çıkış yolu var mıdır? George A. Romero'nun henüz 28 yaşındayken çok kısıtlı bir bütçeyle çektiği Yaşayan Ölüler Gecesi tüm dünyada olay yaratan ve korku filmleri tarzına yepyeni bir boyut getiren bir filmdir. Neredeyse gösterime girer girmez korku sinemasının kült filmlerinden biri haline gelmiştir.

Trailer not available.

blackclaw profile photo
blackclaw
Serinin ilk filmi. Çok başarılı olmuş klişe olmamış (b) başrolün oyunculuğu harika olmuş ayrıca bunun 30. yıldönümü (98) versiyonu da olması lazım bu versiyonuna birkaç sahne daha eklenmiş ona da bakabilirsiniz.
1
4 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Zamanının handikaplarını fazlasıyla taşısa da güzel bir hikaye. Başroldeki sarışın ablanın oyunculuğu gözlerimi kanattı ama korku meraklıları klasik birşeyler ararlarsa hoş bi tercih olabilir. ve özellikle bunun meraklıları için de sanırım ilk zombi filmi bu. Bakalım serinin devamı nasıl :)
2
8 months ago

Who liked Night of the Living Dead

Who wishlisted Night of the Living Dead

Shelves that Include Night of the Living Dead

Interesting content shared about Night of the Living Dead

^ Back to Top