Noah (2014) poster

Noah (2014)

Director
Country
USA
Runtime
138 minutes
gkhn. NOAH, İncil’de geçen Nuh’un Gemisi hikayesinin uyarlamasıdır. İnsanların işlediği günahlarla harap edilen bir dünyada, Nuh’a ilahi bir görev verilir: Alemi gerçekleşecek sel felaketinden kurtaracak bir gemi inşa etmek.

melihkk1 profile photo
melihkk1
Çeşke hiç yapılmamış olsaydı dediğim filmlerdendir. İlk çıkacağı zaman dört gözle beklemiştim. Fragmandan falanda baya beklentim vardı. Ama filmi izleyince resmen çöküntü yaşadım. Konu o kadar dağınık ve dikkatsiz kurgulanmış ki bazen konu örgüsü dağılıyor. Başta. zaten bize göre hikaye yanlış. İslama göre. İzledim pişmanım
0
9 months ago
digigirl profile photo
digigirl
3d izledigim bir filmdi,kara listeye eklemisim,o donem yorum dahi yapmamisim.Dini acidan hicbir onyargi tasimadan bu konuda beklentisiz izledim ama nuh tufanini konu disi birakin,bu kadar mantik hatasiyla dolu ,hicbir ucundan tutulmayan,oyunculuklarin vasat ,sahnelerin gereksiz uzatildigi,basbayagi sikici bir film beklemiyordum.Ah "Nuh Tufani" ne guzel bir film olurdu,yapan olsaydi :(
0
1 year ago
Shaman profile photo
Shaman
Konuyu bir filme güzel uyarlamışlar, gerçekten filme dönüştürülmesi zor bir olay, o açıdan taktir ettim. Görsel açıdan da oldukça iyi, sadece tufanı değil öncesi ve sonrasını da anlattığı için gayet yeterli ve hoş olmuş.
2
1 year ago
mistafa profile photo
mistafa
konu açısından sıkıntılı olsada görsel açıdan güzeldi
0
over 1 year ago
oguzhank8 profile photo
oguzhank8
Benim en büyük dezavantajım bu filmi 3D olarak izlememdi. Ne zaman bir filmi 3D izlemeye kalksam burnumun kaşıntısıyla uğraşmaktan izleyemiyorum. Onun dışında 2 sene arka arkaya Oscar almış kaliteli oyuncu vardı ki bu filmin çok harika olduğunun mesajcısıdır. Russell Crowe gerçekten film seçerken çok çok ince eleyip sık dokuyor. Gerçekliğe uygunluk bakımından incelersek elbet kopukluklar standarttan sapmalar bulunur. Film izlerken ne olursa olsun sadece esere odaklanıp maneviyatı kapının arkasında kalması gerektiğini düşünüyorum. Örneğin WWZ gibi düşünüp böyle bir şeyin gerçekte hiç olmadığını düşünüp sadece senaryo olarak düşünüp izlersek.. İşte o zaman kötü bir film olmadığı ortaya çıkıyor kendi adıma görüntüleri kaliteli buldum. Tabiki daha iyi şeyler beklenirdi bu konuyla ilgili ama yerden yere vuranları duydum o kadarda hak etmiyor.
0
over 1 year ago
kubra.tegilmez profile photo
kubra.tegilmez
Çok saçmaydı ya neysee
1
over 1 year ago
eness profile photo
eness
filmi izlerken filmden önce ister istemez inanç sorgulaması yapıyorum ve hiristiyan uydurması olarak beyaz perdeye yansıyan bu filmi kınıyorum filmde zina tarzı şeyler oluyor bunu bi peygamber filmine koyacak kadar alcak bu şerefsizler
0
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Hiç bir filme kötü demem. Harcanmış bir emek var sonuçta. Daha iyisini zaten yapamam. İzleyici olarak yorumum şudur ki; şöyle güzel kadroyla o kadar da sermaye koymuşsunuz biraz daha iyi bir şey beklerdim sanki.
1
over 1 year ago
holyshit profile photo
holyshit
imdb'de 6 almış çok bile.şu emma watson'a uyuz oluyordum tam oldu.ne yapmacık bi oyunculuıgu var.russel gibi bi babanın karşısına olmamıs bence :(
1
2 years ago
scrscream profile photo
scrscream
Dini kitaplarla bağdaşmayan saçma film.Beklentimin çok altında daha farklı olmasını beklerdim..
3
2 years ago
neway profile photo
neway
Yorumlara baktığımda gördüğüm şey daha çok öğrenilmiş hikayenin farklı bir versiyonunu izlemekten duyulan rahatsızlık dile getirilmiş Şahsen farklı bir boyut getirilerek yapılmış bu hikayenin 'film'den ibaret olduğunu unutmamak gerekir düşüncesindeyim.. Canlanmış taşlar konusunda ben de düşünceli olsam da genel anlamda güzel bir filmdi. Daha güzel olabilir miydi? Kesinlikle evet.
2
2 years ago
kabasakal profile photo
kabasakal
Zayıf ve içinde bulundurduğu oyuncularını hakkını vermeyen bir film.
2
2 years ago
bsrszr profile photo
bsrszr
Nedense heveslenip izlediğim fakat boşuna zaman kaybı olacak bi filmmiş.
4
2 years ago
muratkacar profile photo
muratkacar
yapılan reklamla verilen film arasında büyük fark var hayal kırıklığı özellik le hikayedeki değişimler beni olumsuza itti
0
2 years ago
yabann profile photo
yabann
Dini bir konuyu filmde işlemek kolay değil, hassas bir konu inanan milyonlarca insan izliyor . Hangi dinden veya görüşten olursa olsun insanların birbirine saygı duyması , inançlarına saygı duyması gerekir . Benim düşüncem böyle ve bu film hoşuma gitmedi . Tekrar izlenecek bir film değil görsellik ve bazı sahneler dışında içi boş bir film ..
0
2 years ago
RussellCroweHayrani profile photo
RussellCroweHayrani
Russell, Emma ve Jennifer kadroya bak izlenmez mi izleme de yanında yat
1
2 years ago
aoktay profile photo
aoktay
zar zor bitirdim :/
0
2 years ago
nilufer510 profile photo
nilufer510
macera filmi için gittim aile dramı izledim.
0
2 years ago
chatterbox profile photo
chatterbox
Ortalama bir film bence.Cok guzel degil ama kara listeye alinacak kadar da kotu degil
0
2 years ago
Default0 profile photo
Default0
Ben Hz NUH'u böyle öğrenmedim ''KARA LİSTE''.
1
over 2 years ago
elifcanbedir profile photo
elifcanbedir
tamamen gerçeği yansıtmıyordu ama olsun devesa bir yapıttı ;)
1
over 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
şimdi izledim.efektleri güzeldi.hayvan sahneleri güzeldi.izlenir....7/10
1
over 2 years ago
EmirHan profile photo
EmirHan
Gem,deki hayvanları tütsüyle uyutmayı akıl edebilen Hz.Nuh,bir bebeği öldürmek için neden bıçak kullansın ki? Filme heyecan ve gerilim katma adına bir büyük peygamberi eli kanlı bebek katili adayı haline dönüştürmenin akıl,vicdan ve edeple ilgisi yok..filmin afişinde eli baltalı bir cani görünümünde Allah peygamberi Hz.Nuh sembolize ediliyor.Afişe bak filmin ne kadar uydurma ve dandik olduğunu anla.Sıkıcı,saçma sapan sinir bozucu bir film...
3
over 2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
etkileyici ve güzel bir yapım olmuş ama biraz uzun olmuş . yine de güzel filmdi
1
over 2 years ago
EMREAYAN profile photo
EMREAYAN
Akıl oyunları'nın "Bay ve Bayan Nash"ini görmek büyük zevk. Bu türde filmlerde hata olup olmaması önemlidir. Haliyle bir çok konuda bunu değerlendiremiyoruz fakat Noah, bu türde bir filmin vermesi gereken herşeyi vermiş.Birçok görsel efekti başarıyla yaparken, çok basit efekt hatalar sizin de dikkatinizi çekecek ama önem vermiyorsunuz. Harry Potter'ın Hermione'sini de büyüttük en sonunda ve efsanevi bir oyuncu olma yolunda gittiğini bize göstermeye başladı. Müzikleriyle, verdiği mesajlarla, işlenişiyle, sizi sanki o dönemin içine götürüyor. Nuh'un sonlara doğru dönüştüğü hal, "gerçekten böyle mi olmuş acaba?" dedirtiyor insana ama çok hakim olamıyoruz. Umarım filmi seyrederken insanlık mesajları hiçbirimizin aklından çıkmaz.
2
over 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
En son Blcak Swan ile bizleri mest eden Darren Aronosfky bu sefer oldukça iddialı bir yapımla sinemalara geldi. Şimdiye kadar alışık olmadığımız türde bir yapım olan Noah sezonun hareketlenmeye başladığı zaman sinemalara konuk oldu ama gösterime çıkmadan evvel başta Ortadoğu ülkelerinde yasaklanması sebebiyle adından söz ettiren yapımın din ve kutsal kitap gibi kavramlara nasıl yaklaştığı konusunda fikir ayrılıkları mevcut.
2
over 2 years ago
caglacaglim profile photo
caglacaglim
yedi sekiz dakikalık sahneler dışında üç boyutun hiç bir artısı, özelliği yoktu. Konular geçiştirilmiş, bazen ayrı noktalara karışmış ve sonunda bıkkınlık getirici bir sonla insanı sıkan bir yapımdı. aylarca beklediğime değen hiç bir yanı yoktu.
3
over 2 years ago
jacovangevine profile photo
jacovangevine
3D olarak izlediğim bu filmde efsaneyle örtüşmeyen kısımlar görmek beni kişisel olarak rahatsız etse de bu bir gişe filmi,olacak o kadar diyoruz. Pek çok ve pek abartılı görsel efekte ihtiyaç duyulacağını tahmin ettiğimiz için şaşırmıyoruz. Deli gibi gerçeklik aramıyoruz. Filmin çok başarılı sahneleri de var çok vasat sahneleri de. Fakat gemide Nuh'un ailesine anlattığı hikayeyi özel bir ilgiyle izlemenizi tavsiye ederim.
7
over 2 years ago

Who liked Noah

Who wishlisted Noah

Shelves that Include Noah

Interesting content shared about Noah

^ Back to Top