Noviembre (November) (2003) poster

Noviembre (2003)
(November)

Director
Country
Spain
Runtime
104 minutes
gkhn. Oyunculuk okulunda hayal kırıklığına uğrayan ve hocasının basmakalıp deslerinden bıkıp sokaklara yönelen Alfredo Baeza nın öyküsü anlatılmaya başlanır. Alfredo, sanatın dünyayı değiştirebileceğine ya da, belki daha doğrusu, dünyanın vaziyetini değiştirirebileceğine hâlâ inanmaktadır. Özgür düşünceli arkadaşlarıyla biraraya gelip Kasım adını verdikleri tiyatro grubunu oluşturur; para kabul etmeyeceklerine dair temel bir prensibe dayanan kendi manifestolarını yaratırlar. Metro, caddeler ve herhangi bir kamu alanı sanatsal yaratıcılık mekânına dönüştükçe eğlence başlar. Oyuncular yoldan geçenlerle karşılıklı ileşitim kurarlar: oyun oynar, şarkı söyler, çılgın kostümler giyip danseder, kendilerini ifade etmek için pek çok farklı yöntem denerler. Polis malzemelerine el koyduğunda, bu grubu sadece daha fazla ateşler ve performansları gittikçe daha yüklü bir sosyal bilinç kazanır. Gerilim artar, ancak grup para karşılığı bir iş teklifi aldığında hangi yoldan gitmeleri gerektiği konusunda oyuncuların fikirleri birbirlerinden farklıdır…

hilfulfudul profile photo
hilfulfudul
Son sahneye kadar fikrim, filmi konusuna aldanıp da izlediğim ve zaman kaybı olduğuydu. Tabi ki bu anafikirle ortaya çok daha güzel ve etkileyici bir film konulabilirdi. Film son 10 dakikadan ibaret olsaydı, bir şey kaybetmezdi. Hatta son 10 dakika dışındaki kısımlar çöptü. Ama o 10 dakika izlemeye değer.
0
24 days ago
Bhrpst profile photo
Bhrpst
Noviembre'nin son gösterileri dışında hiç bir gösterilerini beğenmesem de fikir olarak çok iyi bir iş çıkarmışlardı ortaya. Tüm güzel fikirlerin nasıl da öldürüldüğünü izlettirdi film.
6
6 months ago
Asli. profile photo
Asli.
Alfredo.. bundan sonra ruhumun derinliklerinde daima yer edecek bir isim olacak. ve adı her aklıma geldiğinde inandığımız değerler uğruna savaşmanın, yaşamanın ve özgürlüğün anlamını daha da derinden hissedeceğim. uzun cümleler yazamayacağım, yazmak da istemiyorum. zira üzerine söylenecek çok bir şey de görmüyorum. ancak izlediğinizde anlayabilirsiniz, hissedebilirsiniz ruhunuzun özgürleştiğini ve hayatınızdaki bazı şeylerin önemini. kısaca, muazzam bir film..
4
11 months ago
siborgmujgan profile photo
siborgmujgan
adeta midemde bir özgürlük kanıyor
6
1 year ago
92mali profile photo
92mali
Sanat için sanat demiş,flash-mob tarzı etkinliklerle dikkat çekmeyi kararlaştırmış bir grup gencin hikayesi.Gerçekçi bir film.Lakin ben şahsen grubun gösterilerini hiç ilgi çekici veya sanatsal bulmadığım için filmden pek etkilendiğimi söyleyemem.Müzikal bir filmde müziklerin vasat olduğunu düşünün,öyle bir his.
0
1 year ago
Gizo profile photo
Gizo
Elimden gelse kocaman bir açık hava sineması kurar, bu filmi herkese izletirim.Mükemmel.
1
over 1 year ago
eminuk profile photo
eminuk
Verdiği mesaja bakınca, insanın sinemasal anlamda eleştiresi gelmiyor. Teröre bile yer yer toleransları olan hükümetlerin, sanata tahammüllerinin olmaması... Neyse ben bir şey demiyorum.
0
over 1 year ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
Bence daha çok, çok çok çok sevilmeyi cok çok çok izlenmeyi hak eden bir film..
0
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
dialoglardaki -ozellikle baslardaki- yapaylik olmasaydi kult olacak bir film...
birde yasananlarla pek alakasi olmayan kardes olayi var rahatsizlik veren...bence...
0
2 years ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
"sanat, içinde geleceği barındıran bir silahtır" çok iyiydi.
2
2 years ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
insanın sokağa çıkası geliyor herşeyi bırakıp..
0
over 2 years ago
starch profile photo
starch
El arte es un arma cargada de futuro
0
over 2 years ago
starch profile photo
starch
Her sanatsever izlemeli...
0
over 2 years ago
caglacaglim profile photo
caglacaglim
İçi boş sanat filmi adını verdikleri filmlerden sonra bu film bana nefes almak kadar taze gelmişti. Para için sanat yapılan şu dönemlerde sanata pahabiçilemeyeceğini anladım. Yönetmen öyle yalın, öyle dolu ve öyle gerçek bir film çekmiş ki sıkılmadan defalarca izlersiniz. Ve şu söz "sanat için de geleceği barındıran bir silahtır." ""Dünyayı değiştirmek istemiştik. Ama perişanca yenildik. Şimdiyse, değişmemek için ben dünyaya direniyorum." baştan sona kadar enfes bir filmdi. mutlaka izleyin.
2
over 2 years ago

Who liked Noviembre

Who wishlisted Noviembre

Shelves that Include Noviembre

Interesting content shared about Noviembre

^ Back to Top