Nuovo Cinema Paradiso (Cinema Paradiso) (1988) poster

Nuovo Cinema Paradiso (1988)
(Cinema Paradiso)

Country
Italy
Runtime
155 minutes
MertGeyik Doğduğu kasabadan ayrılıp ünlü bir yönetmen olan Salvatore bir arkadaşının ölüm haberi ile 30 yıl sonra doğduğu kasabaya geri döner.Kasabaya geldiğinde eski anıları canlanan Salvatore sinemaya olan tutkusunun nasıl başladığını ve ölen arkadaşıyla geçirdiği zamanları hatırlar.Salvatore ünlü bir yönetmen olmasını bu ölen arkadaşına borçludur. Yabancı dilde en iyi oscar ödülünü alan Cennet Sineması sizi neşelendirirken aynı anda hüzünlendirip gözyaşlarına bile boğabilir.Her şeyi ile dört dörtlük olan bu filmi hala izlemeyen varsa kesinlikle ertelemeden hemen izlesin...

Kangshanaga profile photo
Kangshanaga
İzlerken her duyguyu yaşattirir film. İnsana sinemayi daha da sevdiren, herkesin kendinden biseyler bulabileceği bu film, sinemaya aşık olmanın filmidir. Finali de adamı alır götürür.
3
2 months ago
MKAYA profile photo
MKAYA
alfredo alfredo diyişi hala aklımda zıpırın. izlerken zevk aldığım film
1
4 months ago
SNOWSXYZ profile photo
SNOWSXYZ
Gerçekten herşeyiyle hakkını vermiş bir film. İzlerken bir huzur kaplıyor ve son anına kadar o tadı düşürmüyor . Sadece izleyin derim ...
2
6 months ago
KafkaLoz profile photo
KafkaLoz
bu filmi neresinden eleştirmeye kalkışırsam kalkışayım sansür uygulamış olurum,filmdeki gibi. "bütün duygular tek bir filmde nasıl hissedilir?"e cevap niteliğinde.
6
6 months ago
damla. profile photo
damla.
Doğallık ve nostaljiyle, gözyaşlarımın yanağımdan süzülmesine neden olan, sinemayı bana bir kez daha sevdiren leziz bir film.. Herkes izlemeli mutlaka.
2
1 year ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
eccellente! grande! delizioso!
0
almost 2 years ago
Heisenbergxx profile photo
Heisenbergxx
bazı filmler vardır insanın içine o kadar işler ki karakterlerin ve filmin tahlilini yapmaya gerek yoktur. Film sizi filmin içine sokar adete dışardan bir gözlemci gibi olursunuz . karakterler, film o kadar cana yakındır ki kendinizden bir parçamışçasına sevmeye başlarsınız. filmin ana düşüncesi nedir ya da ne anlatmak istiyor sorusunun cevabını bilmeyiz ama bu cevabın içimizde bir yerlerde dolaştığığını biliriz. bilicçaltımıza işler film. herkes bir Toto olmak ister ve herkes bir Alfroda gibi birine sahip olmak ister. ben film izlerken film bittiğinde filmin bitiş müziği dinlemeden filmi kapatırım ama buunda ; film bitti müzik de bitti ben hala siyah ekrana bi 5 dkka baktım . film için pek konuşmaya gerek yok . en iyi avrupa filmlerinden biridir.
0
almost 2 years ago
Stallerjd profile photo
Stallerjd
Kendisine ek olarak müzikleri de müthiş olan filmdir..
1
almost 2 years ago
mezemorta profile photo
mezemorta
Sitedeki popularitesine çok şaşırdığım bu muazzam filmi izleyip izlettirmek gerekir . Müzikleri Ennio Morricone imzalıdır .
2
almost 2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Sinema'ya daha bir aşık olmamı sağlayan ve Dünya'nın SİNEMA sayesinde cennete dönüştüğü ilkesini benimseten film :)
0
over 2 years ago
caglacaglim profile photo
caglacaglim
Cinema okumama sebep olan o mükemmel film. Anlatılacak gibi değil her insan izlemeli. :)
3
over 2 years ago

Who liked Nuovo Cinema Paradiso

Who wishlisted Nuovo Cinema Paradiso

Shelves that Include Nuovo Cinema Paradiso

Interesting content shared about Nuovo Cinema Paradiso

^ Back to Top