Offret (The Sacrifice) (1986) poster

Offret (1986)
(The Sacrifice)

Country
Sweden
Runtime
149 minutes
Blacklion Hayatın içinde şahit olduğumuz sahneleri bir kamerayla çekmişçesine doğal, sakin, tekdüze, yani olduğu gibi aktaran usta yönetmen Andrei Tarkovskiy, 1932 ile 1986 seneleri arasında yaşamış ve filmografisine ikisi kısa, biri belgesel olmak üzere on bir yapım sığdırmış bir sinema dehasıdır. Yönetmenin çektiği son sinema filmi "Offret", 1986 senesinde gösterime girdi. Senaryosu yine Tarkovskiy tarafından yazılan eser, En İyi Yabancı Film dalında BAFTA Ödülü kazandı. Cannes Film Festivali'nde de dört ödül birden kazanan filmde İsveçli aktör Erland Josephson ve 1995 senesinde yaşamını yitiren İngiliz aktris Susan Fleetwood rol alıyor. .ekimleri İsveç'te tamamlanan "Offret", İngilizce'ye 'The Sacrifice', Türkçe'ye de 'Kurban' olarak çevrildi. Tarkovskiy'in 'inanç ve ümit' ile oğluna ithaf ettiği bu yapım, üstadın son günlerini yaşadığı o kısa zaman diliminde tamamlandı. Diğer filmlerine oranla daha bir saklı olan varoluşçuluk kaygısının yanı sıra yönetmen, karamsar fakat gerçekçi yönünü de açığa vuruyor.

Trailer not available.

Sekyazar profile photo
Sekyazar
Tarkovski filmi izlemek isteyen arkadaşların ilk izlemesi gereken filmdir daha sonra aşırı derinlere dalıyor bu filmi severseniz diğerleri izlenir
0
2 months ago
eskon profile photo
eskon
Sinemada belli bir öykü isteyenlerin izlememesi gereken bir film. Tarkovski'nin son filmi, son şaheseri. Yine görsel bir şölen, yine hayat sorgulamaları. Yer yer sıkılsanız da lezzetini iki buçuk saat boyunca hissedeceğiniz bir film olmuş Kurban.
0
2 months ago

Who liked Offret

Who wishlisted Offret

Shelves that Include Offret

Interesting content shared about Offret

^ Back to Top