Omoide no Mânî (When Marnie Was There) (2014) poster

Omoide no Mânî (2014)
(When Marnie Was There)

Tags
Country
Japan
Runtime
103 minutes
starch Anna üvey annesiyle beraber yaşayıp çevresindeki arkadaşlarıyla ve her şeyle ters düşmektedir. Daha sonrasındaysa Norfolk'a, kum tepelerde doya doya koştuğu, su kenarındaki yere, yaşlı Bay ve Bayan Pegg'in yanında kalması için gönderilir. Orada bir bataklık evi vardır ve Marnie denilen tuhaf ve küçük bir kızla tanışır ve Marnie Anna'nın ilk arkadaşı olur. Sonra bir gün Marnie kaybolur. Sonrasındaysa yeni bir aile, Lindsay'ler, bataklık evine taşınır. Marnie'den dostluk hakkında çok şey öğrenen Anna Lindsay'ler ile sıkı fıkı arkadaş olur ve Marnie hakkındaki tuhaf gerçekleri, göründüğü gibi olmadığını öğrenir.

melikebf profile photo
melikebf
Yumuşacık bir anime. Marnie'nin güzelliği ve gülüşü, gülerkenki kısılan gözleri insanın içini ısıtacak cinsten ve görülmeye değer. Yavaş ilerlemesine rağmen sıkmıyor hatta merak ettirici bir özelliği var öyle mi böyle mi gerçek mi değil mi neler oluyor diye diye bitirdim animeyi :D Ben de izleyin derim :))
1
6 months ago
Gofi profile photo
Gofi
bir çocuğun gözünden yalnızlığı, korkuyu, dostluğu, sevgiyi rengarenk çizimlerle ruhumuza dokunarak yansıtan güzel bi film.. o kadar beğendim ki bavulumu toplayıp oraya gidesim var
2
6 months ago
sisyphos77 profile photo
sisyphos77
Çizgiler şahane gerçekten ama bir ghibli animasyonu için konusu, temposu fazla ağır ve depresif geldi bana... daha sihirli bir şeyler bekledim sank
1
10 months ago
burcst profile photo
burcst
İzlediğim en güzel animelerden biri.Renklerin,çizimlerin güzelliği insanın içini açıyor.O görsel güzellik,o detaylar insanı sebepsizce mutlu ediyor.Domatesleri bile çekirdeğine kadar görebiliyorsunuz,güneşin doğuşu gerçeği kadar güzel resmedilmiş..Bunun yanı sıra, konu olarak Japonların sahip olduğu ruhsal derinliğin ve inceliğin çok güzel bir örneği olmuş.İzlediğim en güzel spiritüel filmler arasında yerini çoktan aldı.İzlemeyenler hemen izlesin :)
21
10 months ago
erengngr profile photo
erengngr
İnanılmaz sevimli mi sevimli güzel bir anime. Kesinlikle izlenmesi gereken bir film.
6
10 months ago
Brook profile photo
Brook
Gayet güzel bir filmdi. Naif bir işleyişi vardı. Müzikler çok güzeldi. Çizimler çok başarılı ve canlıydı. Ayrıntılarına kadar dikkat etmişlerdi çizimlerin. Konusu da güzeldi. İzleyin derim tabi ki. :)
3
10 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Çizimleri o kadar güzeldiki film bomboş olsa bile sanırım izlemekten büyük keyif alırdım. Filmin güzel bir melankolik havası var. Başarılı bir dram animesi. Finali güzeldi ama daha da tatmin edecek bişey olabilirdi. 8,5/10
8
10 months ago
EsraG. profile photo
EsraG.
Keşke gerçek olsa da gidip orada yaşasam diye düşündüğüm nadir filmlerden biri oldu. Çizimlerin güzelliği, karakterlerin tatlılığı, hüznü ve masalsı tadıyla tam bir Ghibli işi olmuş. Çok ama çok sevdim. Mutlaka izleyin...
8
10 months ago
starch profile photo
starch
Çok etkileyici bir hikaye, her bir milimi düşünülerek resimlenmiş, kaçırmayın...
11
11 months ago
otekiben profile photo
otekiben
güzel, hüzünlü bir masal.
5
over 1 year ago
Peris profile photo
Peris
Ghibli nin veda filmlerinden olması sebebiyle çok ilgimi çekti. Başta dumur oldum çünkü beklentilerim farklıydı...Melodram havasında ilerleyen büyülü bir film çıktı. Açıkcası bir sinema filminde bu tarz br konuya sabredemezdim ama animeye çok yakışıyor. Ghibli'nin bu tarz "dugusal" filmleri arasında en sevdiğim. Ama bir "ruhların kaçışı"da değil..
7
over 1 year ago
MONONOKE profile photo
MONONOKE
Depresif bir kahramanın hikayesini anlatan ve gotik öğeler taşıyan bir masal. Yonebayashi başka sulara yelken açmadan önce; iki usta yönetmen Miyazaki ve Takahata'nın gölgesinden çıkıp kendi dilini ve anlatımını oluşturarak Ghibli'deki büyüme yolculuğunu tamamlamış. Hoş bir anime Miyazaki' nin büyülü diyarlarının aksine biraz daha gerçekçi geldi bana. Velhasıl kelam_İzlenmeli!!!
6
over 1 year ago

Who liked Omoide no Mânî

Who wishlisted Omoide no Mânî

Shelves that Include Omoide no Mânî

Interesting content shared about Omoide no Mânî

^ Back to Top