Once (2007) poster

Once (2007)

Director
Country
Ireland
Runtime
85 minutes
PalavraUstuAzSinema İrlandalı grup The Frames’den Glen Hansard’ın başrole soyunduğu film, bir sokak müzisyeni ile bir Çek göçmenin yegane aşk hikayelerini anlatan şarkılarını yazarak, prova ederek ve kaydederek geçirdikleri olaylı bir haftayı anlatıyor..ALINTIDIR

Lessienn profile photo
Lessienn
Gününün dörtte üçünde müzik dinleyen,kulaklıkla yaşayan ben için şiir gibi bir filmdi.Sıcacık,samimi...
5
22 days ago
mrtks89 profile photo
mrtks89
Müzik dinlemek ile film izlemek arasında kararsız kaldıysanız bu filmi izleyin. İkisini de fazlasıyla karşılayacak olan bir seçenek :)
0
2 months ago
masterofdeath profile photo
masterofdeath
Falling Slowly şarkısıyla kendine aşık eden bir film.Bir o kadar sade ama bir o kadar da kaliteli film. Mükemmeldi. Hala etkisindeyim.
1
6 months ago
cillembik profile photo
cillembik
hiç bitmesin istedim, izleyin izlettirin.
1
7 months ago
eminuk profile photo
eminuk
İlk defa film biter bitmez sayfayı kapatmadım, şarkıyı sonuna kadar dinleyip akan yazıları okudum. Şarkılarını çok sevdiğim filmler olmuştu elbet ama bu bambaşka bir şey. Film resmen hiçbir şey yapmadan çok şey yaptı. Ne bir aksiyon, ne bir macera, ne bariz bir dram ne de tutkulu, sevişmeli öpüşmeli bir aşk... Bunların hiçbiri olmadan çok etkiledi beni. Manken gibi oyuncular olmadan ne de doğal gözüküyor aşklar. İkisi de sağda solda selam verdiğimiz, her zaman görebileceğimiz karakterlerdendi. Müzikler içime işledi, özellikle "Falling slowly" şarkısını şu andan itibaren her gün dinleyeceğim gibime geliyor. Başından da sonundan da oldukça memnunum filmin. Tek bir sahnesinin bile değişmesini istemezdim. Sadece beni bu kadar ağlatmasaydı iyi olurdu.Kendime görev edindim önüme gelene tavsiye edeceğim bu filmi.
6
9 months ago
SoulArt profile photo
SoulArt
tatlı karakterlerle yormayan müzik dolu guzel bir film. tavsiye ederim...
6
10 months ago
Boddah profile photo
Boddah
İzlediğim en saf ve katıksız filmlerden biriydi.Aşkın,müziğin,insanlığın,duyguların en katıksız haline şahit olmaktı bu.İnsanı bin bir duyguya sevk eden,oradan oraya sürükleyen tertemiz bir aşk ve müzik macerasıydı.

İsteseniz yapamazsınız bunları çünkü samimi olmanız gerekir.Glen Hansard ve Marketa ikilisinde fazlasıyla bulunan şeylerdi bunlar,ekrandan veya sinema perdesinden bunlara erişebilmek büyük ayrıcalık,bunları seyirciye yansıtabilmek ise büyük maharet.Kocaman hüzün girdaplarına girmek için bir kere bile "when your mind's made up" dinlemek yetiyor.Bütün albümden ayrı tuttuğum bir şarkı bu,dinleyipte yaşayan anlar ancak diyeyim.
4
1 year ago
osiris profile photo
osiris
izlenecekler listemde arkalarda kalmış , neden daha önce izlemedim diye kendime kızdığım bir film.
her saniyesi müzik dolu çok gerçek çok içten bir filmdi.sırf müzikleri için bile izlenilebilirmiş aslında..
4
over 1 year ago
Aaisha profile photo
Aaisha
hüzünlü bir tebessüm bırakan güzel bir filmdi :)
4
over 1 year ago
bercem profile photo
bercem
muhteşem :)
0
over 1 year ago
Senemini profile photo
Senemini
Alıştığımız ve ister istemez beklediğimiz aşk filmi klişelerinden uzak, müzikle doyuran mükemmel bir film. Enfes bir müzik ziyafeti çektim, çok da etkilendim. Tavsiye ederim herkese.
3
over 1 year ago
bernausanmaz profile photo
bernausanmaz
aşk filmlerinin bütün klişelerini bir kenara atarak, müzikleri ile içine hapseden bir film. çok beğendim. hatta bitmesini istemedim:) filmi izlerken ara ara kendimi o hollywood aşk filmlerdeki klişe sahnelerin gerçekleşeceğini umarken buldum, sonra kendimden utandım, yönetmeni bir kere daha taktir ettim. kısaca samimi, gerçekçi duygular barındıran bir filmi harika müziklerle süsleyerek sunmuşlar bize.

izlenesi
3
over 1 year ago
Philosophy profile photo
Philosophy
Vaooov dedim.. İnsanların sıradan görünüşlülüğünü kelimeler ve müziğin uyumuyla bambaşka duygular yaratan bir film.. Ki uzun süre müziklerin etkisinden çıkamayacağım ve uzun bir süre dinleyeceğim..
3
almost 2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Bazı filmler vardır film gibi değildir de hani o esnada olan biteni dışarıdan bir göz ile izliyormuşsunuz hissine gark olursunuz. İşte karakterleri ve yapısı ile Once böyle bir film. Sıradan kalıplar içindeki aşk filmlerinden çok daha fazlasını söyleyen diyalogları ve tadına doyulmaz müzikleri (ki onların da sözleri şahanedir) bir kere izledikten sonra damakta bıraktığı tadı başka filmde bulmak zor olabilir zira benzeri olduğunu düşünmüyorum. Bu arada bir not düşeyim filmi seven kadar sevmeyen de olabilir :)
5
almost 2 years ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Böyle bir film izleyip izlediğini unutur mu insan.:( tekrar b12 vitamini alsam iyi olacak.) b12 probleminiz yoksa izleyince bir daha unutmazsınız en azından müzüklerini.
3
2 years ago
cinemarty profile photo
cinemarty
Ne filmdi be. Filmin etkisinde 1 hafta , müziklerinin etkisinde ise 1 ay kaldım :)
2
over 2 years ago
Hachiko profile photo
Hachiko
Çok samimi, iç ısıtan bir film. İzlemeyen kalmasın derim.
0
over 2 years ago
starch profile photo
starch
how often do you find the right person?
1
over 2 years ago

Who liked Once

Who wishlisted Once

Shelves that Include Once

Interesting content shared about Once

^ Back to Top