One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975) poster

One Flew Over the Cuckoo's Nest (1975)

Director
Country
USA
Runtime
133 minutes
Blacklion Eyalet Akıl Hastanesi'nde kısa bir tatil kulağa pek de kötü gelmiyor, öyle değil mi? Randle P. McMurphy (Jack Nicholson), damarlarında kan yerine elektrik dolaşan, ağzı çok iyi laf yapan özgür ruhlu bir mahkumdur. McMurphy, deli numarası yaparak kendisini 'kaçıklar' olarak nitelediği adamların yanına aldırır. Ve hemen ardından, onun bulaşıcı düzensizlik sevdası yeni geldiği yerdeki uyuşturucu rutinle karşı karşıya gelir. McMurphy Dünya Kupası maçları oynanırken, yeni arkadaşlarının yatıştırıcı ilaçlara boğulmuş bir şekilde ortalıkta bornozlarla dolaşmasına dayanamaz. Bu, savaş demektir! Bir tarafta McMurphy vardır. Diğer tarafta ise, sinema tarihinin en soğuk ve canavar ruhlu karakterlerinden Hemşire Ratched (Louise Fletcher) vardır. Ortada ise, koğuştaki herkesin kaderi. Ken Kesey'in en çok satanlar listesindeki romanından uyarlanan Guguk Kuşu, 1975'te beş ana Akademi ödülü kazandı...

Aaisha profile photo
Aaisha
etten robotlar olmayı mükemmel bir şekilde eleştiren bir film. 'uçamadığınızı düşündüren ellerinize kollarınıza bağlı ipleriniz değil, fikirlerinizdir' anafikri adeta başımın ucunda yanıp söndü film boyunca.izlemediğim her saniyeme acıyorum. sonu da bir harika. mutlaka izleyin
8
1 month ago
Lioness profile photo
Lioness
O nasıl bir sondu ağzım açık kaldı resmen :)
7
5 months ago
ahmetsoydan profile photo
ahmetsoydan
Bende geç izlediğim için kendime kızıyorum Jack Nicholson o nasıl bir oyunculuktur mest oldum doğrusu,insanları yaftalamanın ne kadar kolay olduğunu ve sistemin kendi içinde ne denli açıklar verdiğini çok çarpıcı bir şekilde gözümüze sokan bir film.
0
6 months ago
Boddah profile photo
Boddah
Sistem eleştirisinin ete kemiğe bürünmüş halidir bu film,başta Mcmurphy ve hemşire Ratched üzerinden harika göndermeler yapılmıştır.Yaftalanmak,etiketlenmek ne demek güzelce anlatır.Evet bu yaftalardan en belirgini DELİ olmaktır,ASİ olmaktır.Toplum kurallarına uymadığın ve onlar gibi yapmadığın için hep damgalanırsın.

Güzeldir,hoştur bu film.Üstüne bi de harika oyunculukları ekleyince,kaymaklı ekmek kadayıfı kıvamında olmuştur.
7
9 months ago
birtank profile photo
birtank
Hala özlüyorum bu filmi..
6
1 year ago
melikebf profile photo
melikebf
Bu Martini ne kadar da sevimli bir şey :D Ben bile sonunu getirebildiysem herkes getirebilir diye düşünüyorum, güzeldi :)
5
over 1 year ago
birtank profile photo
birtank
Geç kalmışım ben de çoğu kişinin dediği gibi :) Oyunculuların hepsi başlı başlına mükemmel bir karakter sergilemiş.Martini karakteri çok sempatik olmuş.
1
over 1 year ago
sedakasalarr profile photo
sedakasalarr
Bence çok güzel bir film.Kendine özgü,umursamaz ve deli dolu bir karakter başrol Jack Nicholson
1
over 1 year ago
kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim @Turca 
Bucket List'i unutmamak lazım.
0
over 1 year ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Çok geç kalmışım izlemek için. Jack Nicholson ne kadar harika bir oyunculuktur bu. Sadece o değil oyuncuların hepsi harika iş çıkarmış. Ancak benim favorim Martini oldu.
8
over 1 year ago
damlaozdemir profile photo
damlaozdemir
Filmi efsanevi yapan o kadar çok neden var ki bunların başında Jack Nicholson geliyor.
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
bir müzik filmin konusuyla bu kadar mı bağdaşır? unutmadan özellikle psikoloji okuyanlar izlesin
2
2 years ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
izleyin, izlettirin, İletişim Fakültelerinde ders olarak gösterin. Yemeyin de yanın da yatın.
0
2 years ago
KuledekiAdam profile photo
KuledekiAdam
Ah evet.. Jack Nicholson... Yukarılarda bir yorum gördüm Jack Nicholson kendini geliştirememiş diye, aslında nasıl kızdım o yoruma... Fakat bu film için belki Jack Nicholsonn bir istisna yapmıştır ? Guguk Kuşu Jack Nicholson'un tamamen kendini oynadığı filmdir bana göre, arkadaşın yorumu da o sebepten böyle ağır oldu sanırım.. Adamın bütün filmlerini izlemiş birisi olarak onu ilk defa kendisi gibi gördüm diyebilirim bu filmde. Bir oyuncu kendini nasıl oynayabilir ki, oyuncu sonuçta ne kadar kendi gibi görünebilir ? diyebilirsiniz belki, onu anlayabilmek hakikaten zor ama biraz Jack Nicholson'a aşina iseniz beni anlayacağınızı düşünüyorum...
1
over 2 years ago
BlackPeter profile photo
BlackPeter
Jack Nicholson ile ilk tanıştığım film,muhtesem
1
over 2 years ago
GokceCeylan profile photo
GokceCeylan
izlediğim en iyi filmlerden birisi şiddetle tavsiye edilir:)
2
over 2 years ago
TheSerpilD profile photo
TheSerpilD
Bu kadar geç izlediğim için kendimi duvardan duvara durduğum film çok iyi... Özellikle de guguk kuşlarının hikayesini öğrendikten sonra filme bir kez daha hayran kaldım.
"Guguk Kuşları doğum yaptıklarında, Dişi guguk kuşu yumurtalarını ötücü Kuşların yuvasına bırakır onlara bakmak yerine, ötücü kuşlar kendi yuvalarına döndüklerinde Guguk kuşlarını kendi yavruları sanıp onları beslerler, Guguk Kuşları uçmayı öğrendiklerinde ise, kalan diğer Guguk Kuşlarını öldürüp,ötücü kuş anlamadan yuvadan kaçar"
5
over 2 years ago
GokceCeylan profile photo
GokceCeylan
film 1975 yapımı olmasına rağmen izlemekte çok çok geç kaldım.. geçen sene izlemiştim sanırım.Benim gibi geç kalmışlar varsa daha fazla beklemesinler kesinlikle tavsiyemdir
2
over 2 years ago
Filmholic profile photo
Filmholic
Sanırım jack nicholson yaşlandıkça geliştirmemiş oyunculuğunu o hep böyleymiş :D herkese tavsiye ederim ama jack nicholson'ın oyunculuğu gerçekten filmi bile arka plana itebilir gözünüzde benden söylemesi
0
over 2 years ago
Turca profile photo
Turca
Tek bir sefer bu filmi izlemek asla yeterli gelmeyecektir. Jack Nicholson'ın oyunculuğunu konuşturduğu filmlerden sadece birisi.
0
over 2 years ago

Who liked One Flew Over the Cuckoo's Nest

Who wishlisted One Flew Over the Cuckoo's Nest

Shelves that Include One Flew Over the Cuckoo's Nest

Interesting content shared about One Flew Over the Cuckoo's Nest

^ Back to Top