Only Lovers Left Alive (2013) poster

Only Lovers Left Alive (2013)

Director
Country
UK
Runtime
123 minutes
Blacklion Eve ve Adam, insanlık tarihine çok uzun zamandır tanıklık eden ve bunun etkisiyle çoğu şeye karşı inancını yitiren iki ölümsüz aşık, iki depresif vampirdir. Adam, iflas etmiş ve büyük ölçüde terk edilmiş hayalet bir şehir görünümünde olan Detroit'te yaşayan; tüm zamanını müziğe ve kimseye dinletemediği şarkılarına ayıran başarılı bir müzisyen, karamsar ve depresif bir vampirdir. Tek aşkı Eve ise uzun bir süredir Fas'ın Tanca şehrinde, bambaşka bir kültürün içerisinde nefes almaktadır. Eve'ın, Adam'ı ziyarete geldiği zamanlardan birinde kız kardeşi Ava'nın da beklenmedik ziyaretiyle karşılaşırlar. O ana dek beladan başka bir getirisi olmayan Ava, bir kez daha işleri daha içerisinden çıkılması zor bir noktaya sürükler. İnsanlığın bilinçli olarak, kendi elleriyle belirlediği yazgısı Eve ve Adam'ın penceresinden her ne kadar karamsar bir tablo gibi görünse de her daim tutunabilecekleri bir umut ışığı bulurlar.

hokitop profile photo
hokitop
ok durağan bir film
0
3 months ago
GizemKguzel profile photo
GizemKguzel
Ayrıca Yasmine Hamdan'a artı bir veriyorum. :)
0
3 months ago
GizemKguzel profile photo
GizemKguzel
Ah o müzikler.. Diğer vampir filmlerinden farklı olarak konunun işleniş şekli ve konuşmalardaki alt metin de değerliydi. Gerçi Interview with the Wampire' ın da bu konuda hakkını yememek gerekir.
0
3 months ago
eskon profile photo
eskon
Jim Jarmusch'un iyi bir fikir diye ortaya atılıp çekiverdiği ancak çok da iyi olmayan bir fikri kötü bir dille sinemaya aktardığı eseri. Belki sinema ve sanat alanına yeni girmişler için 'orijinal' olabilir.
0
4 months ago
siborgmujgan profile photo
siborgmujgan
tam istediğim gibi olması için yasmin hamdan ı bile koymuşlar.
4
9 months ago
zeftodeath profile photo
zeftodeath
inanırmısınız sıkılmaktan izleyemedim filmi. çok ciddiyim ben ki 2001 a space odyssey'i izleyip bitirmiş adamım bunu izleyemedim aga. bu nedir ya hayatımda bu kadar sıkılmadım ben.
1
10 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
çok çok iyiydi ben çok sevdim özellikle müzikleri karakterler harika olmuş görüntü olark tilda yı pek beğenmesem de -adam ın yanında yaşlı kalmış sanki- genel olarak film altyapısı doldurulmuş o kitapları öyle okumayı ne kadar isterdiim çok kıskandım:((
5
11 months ago
Sekyazar profile photo
Sekyazar
Jarmusch reyiz sinemanın sınırlarında
1
1 year ago
Philosophy profile photo
Philosophy
İzledikten sonra hemen soundtrackini bi kenara iliştirin derim. Düşündürücü ve başarılı.
1
1 year ago
eminuk profile photo
eminuk
Filmi sevdim. Özellikle edebiyat ve film referansları inanılmaz zevkli kılmış. Sanki normal olan vampirlikmis gibi, gündüz uyuyup geceleri ayakta olmak lazımmış hatta birazdan annem önüme bir bardak kan koyacakmış gibi tribe soktu film beni. Başrollerin karizmasindan, müziklerin güzelliğinden bahsetmiyorum bile. Her zamanki gibi durağan film sevmeyenleri uyarıyorum. İzlemeyin.
6
1 year ago
berrn profile photo
berrn
Müzik, müzik, müzik! Filmi izledikten sonra 1 hafta boyunca soundtrackini dinledim. Ara ara hala dinlerim. Bence başarılı bir yapım hatta en sevdiğim vampir filmi diyebilirim.
3
over 1 year ago
GoodDaySunShine profile photo
GoodDaySunShine
The crow'dan bu yana izlediim en karizmatik filmlerden biri, tavsiye ediyorum.. sevdigim ve sevebileceim ilk ve tek vampir filmi olabilir.. jarmusch'tan ötürü heralde..
2
over 1 year ago
eness profile photo
eness
insanlar vampirlerden değilde vampirlerin insan kanındaki hastalıktan kortuğu farklı bir vampir filmmi konu biraz ağır olsada iyiydi
0
almost 2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Açıkcası filmi oldukça sıkıcı buldum. İlgi çekici tek yanı müzikleriydi diyebilirim.
0
2 years ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Korku sinemasının bir alt türü olarak vimpirili film tanımlamasını türk sinema izleyicisi epeydir kullanmakta.:) O kadar çok vampir filmi çekildi ki bence artık vampir filmi tek basşına bir tür olarak anılmalı. Nasıl westernleri dönem filmi olarak anmıyor western olarak anıyoruz, vampir filmleride artık korku sinemasının alt türüne sığmıyor. Örneğin bu film kesinlikle korku filmi değil. Biraz fantastik, biraz dram, biraz müzikal ve hatta biraz bilim&kurgu ama ana başlık vampir filmi olmalı ve izlediklerim içersinde en sevdiğim vampir filmi oldu diyebilirim. Vampirleri kana susamış aç hayvanlar gibi tasfir etmektense, Gerçekten vampirler olsaydı nasıl olurdu sorusuna yönetmenin bence böyle olurdusu. Bu analamda yönetmen ve senaristin aynı kişi olması beni şaşırtmadı. Son dönem vampir filmlerinden Let the Right One In de fena değildi ancak bu filmde taşlar daha bir yerine oturmuş gibi geldi bana. Belki kimi izleyenler için filmin temposu biraz düşük gelebilir ama ben filmi çok sevdim. iyi seyirler...
3
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
her şeyi güzel...de...müzikleri "güzel"in çok çok ötesinde...
8
over 2 years ago

Who liked Only Lovers Left Alive

Who wishlisted Only Lovers Left Alive

Shelves that Include Only Lovers Left Alive

Interesting content shared about Only Lovers Left Alive

^ Back to Top