Orphan (2009) poster

Orphan (2009)

Country
USA
Runtime
123 minutes
nahciyee yönetmenliğini Jaume Collet-Serra'nın yaptığı ve başrollerini Vera Farmiga, Peter Sarsgaard ve Isabelle Fuhrman'nın paylaştığı 2009 yapımı gerilim filmidir. Doğmamış çocuklarının trajik ölümü Kate (Vera Farmiga) ve John'u (Peter Sarsgaard) perişan etmiştir. Sonunda evlatlık almaya karar verirler. Yetimhaneye gidince başrol hatun kızımızdan etkilenip hemen eve getirirler. Her şey güllük gülistanlık, hayat güzel ilerlerken orphan kızımız yavaş yavaş gerçek yüzünü(!) göstermeye başlar ve peşi sıra cinayetler gelir. Film boyunca gerilmece, ha bitti bitecek derken esas gerçek yüzünü(!) görünce olay kopar...Uyarılar dinlenilmez ve geç kalınır. Şaşırtıcı ve izlenilesi bir filmdir.

pembekelebek profile photo
pembekelebek
bu tarz filmlerin arasında en iyisi.. sağlam ve müthiş bir filmdir.. sonu da oldukça şaşırtıcı.
2
8 months ago
phoeniks profile photo
phoeniks
çok şaşırtıcı etkileyici sinirleri geren bir filmdi o kız rolünü oynayan oyuncu kesinlikle çok iyi iş çıkarmış izlerken kaptırıp gidiyorsunuz acaip şaşırtıcı bir final sakın spoiler okumayın tüm heyecanı kaçar benim gibi üzülürsünz sonra yine de heyecanla izledim.
1
9 months ago
Shaman profile photo
Shaman
Fena değil, sonu da güzel. Pişman olmazsınız.
3
10 months ago
kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Korku filmi izlemem ben, görüşümü kırıp izlediğim nadir bir film. Kız arkadaşım için izledim. Filmden çıkarılabilecek bir sonuç yok. Hiçbir sanatsal değeri yok. Bir tane sürpriz son bulmak iyi kurgu yapmak olarak görülüyor. Bu büyük bir yanılgı. Bütün bunların yanı sıra İsabelle Fuhrman'ın oyunculuğu çok etkileyici. Ama klişeden öte gitmeyen sıradan bir gerilim filmi..
0
1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Bu kız manyak :D:D
3
1 year ago
Numenor profile photo
Numenor
Tipik bir gerilim filmi. Hikayenin ana hatları çok etkileyici olmasa da sonunda "hadi ya o da neymiş" deyip filmi duraklattım. Oyuncuyu da ayrıca beğendim, oldukça başarılı. İzlenebilir bir yapım..
4
over 1 year ago
Lioness profile photo
Lioness
Sonunda "yok artık" dediğim sağlam bir gerilim filmi ^^ Böyle değişik konular işlendiğinde mutlu oluyorum :p
0
almost 2 years ago
fiskete profile photo
fiskete
oha diyebileceğiniz türden bir sonu var.. gerçektende başarılı ve iyiydi... izlediğim en iyi gerilim filmlerinden biri
3
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
sağlam bir ürperti film. sonu da oldukça farklı ; sakın spoiler okumayın
1
2 years ago
jupiterinuydusu profile photo
jupiterinuydusu
sonu şaşırtıcı denen tüm filmlerin sonunu en başından tahmin edebilsem de bununkini tahmin edemedim. ve böylece ben de sonu şaşırtıcı deme furyasına katılmış oldum :D korku filmi diye izledim ama bu bildiğin sinir bozan psikolojik gerilim filmi olmuş. 123 dakika nasıl geçti anlamadım, sıkıcı bir film değil kesinlikle.
3
2 years ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
sonu şaşırtıcı ..çok az bulunan korku gerilimlerden
0
2 years ago
Ovuzo profile photo
Ovuzo
Korku ve gerilim filmleri ile aram çok iyi olmadı. Hep bir sevgi nefret ilişkisi yaşadık. Onları çok sevdim ama onlar beni çoğu zaman uykularımdan etti. Orphan / Evdeki Düşman da rafa ladırdığım ve izlemeye cesaret edemediğim bir film iken yıllar sonra tozlanmış DVD'sini oynatıcıya koydum ve oynat tuşuna bastıktan sonra film 123 değil 1.23 dakika gibi geçti gitti. Şimdiye kadar neden bu kadar beklemişim bilmem ama sonuçta izlediğim şimdiye kadar izlediğim gerilim filmlerine benzemeyen ve son anda viraj ile tahmin ettiğiniz her şeyi yerle bir eden zeki bir fikirle noktalanarak ağzıma bir parmak bal çaldı. Türe uzak olanların bile (ki bir tanesi benim) mutlaka izlemesi gerektiğini düşündüğüm filmlerden. Vera Farmiga ve Isabelle Fuhrman filmin son derece başarılı iki oyuncusu. Hollywood çocuk oyuncu seçiminde iyidir ama Isabelle Fuhrman bu konuda - bence - hakikaten iki gömlek üstte
0
2 years ago

Who liked Orphan

Who wishlisted Orphan

Shelves that Include Orphan

Interesting content shared about Orphan

^ Back to Top