Oslo, 31. august (Oslo, August 31st) (2011) poster

Oslo, 31. august (2011)
(Oslo, August 31st)

Tags
Director
Country
Norway
Runtime
95 minutes
Blacklion Reprise / Tekrar ile Altın Lale kazanan Joachim Trier’in Cannes’da galası yapılan varoluşçu son filmi, hayatı melankoli ve yalnızlık içinde tepetaklak giden akıllı, yakışıklı, hali vakti yerinde Anders’i izliyor. Anders şehir dışında bir yerde sürdürdüğü uyuşturucu tedavisini kısa süre sonra tamamlayacaktır; programın bir parçası olarak da iş görüşmesi yapmak üzere şehre inmesine izin verilir. Ama hazır merkezden ayrılmışken şehirde kalır, boş boş gezer, uzun zamandır görmedikleriyle buluşur. Günün geri kalanında ve gece boyunca, geçmişteki hataların hayaletleriyle ancak aşk, yeni bir hayat olasılığı ve sabah gün aydınlandığında geleceği görme umudu sayesinde başa çıkacaktır.

Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
biraz ağır işlese de hoş bir filmdi.Oldukça gerçekçi işlenmiş. İskandinav sinemasını sevenler için güzel bir alternatif.
1
11 months ago
potakal profile photo
potakal
ulan acıttı be. taa, ta içimde hissettim, öylesine tanıdıktı ki andres olmak
kafe sahnesini, yapmak istiyorumları ayrı sevdim
6
over 1 year ago
Novella profile photo
Novella
Varoluşçu sinemanın en güzel örneklerinden biri. Filmi izledikçe anlıyoruz ki; ince elenip sık dokunan bir senaryo, replikler, hayata dair tespit ve sorular mükemmel. Genel planların kadrajlarının harikalığından mı bahsedeyim, sallanan kamera tekniğinin kullanıldığı yerlerin (film boyunca ve genel olarak) tam yerinde ve etkin olduğundan mı bahsedeyim. Karakterin rolünü iyi oynamasından mı bahsedeyim- bilemedim. Kısacası kafamdaki sinematografiye her açıdan uygun ve bana direk hitap eden bir çalışma olmuş. Filmin kendine özel bir hayran kitlesi yarattığını ve izleyenler oldukça bunun artarak devam edeceğini düşünüyorum. Joachim Trier iyi iş çıkarmış ve takibe alınız. Tavsiyem; filmi izleyiniz.

filmin notu: 7/10
4
over 1 year ago
otekiben profile photo
otekiben
spoiler de dedim ama yazdırmıyor site. bir aksaklık olmalı :(
0
almost 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
hayatta dair bir gerçeği sade bir dille sert bir biçimde aktaran, her yönüyle çok başarılı bir film. göze batan tek bir şey var, spoilerde.
bu arada, trier 2'de 2 yaptığına göre artık hayran olabiliriz.
2
almost 2 years ago

Who liked Oslo, 31. august

Who wishlisted Oslo, 31. august

Shelves that Include Oslo, 31. august

Interesting content shared about Oslo, 31. august

^ Back to Top