Papillon (1973) poster

Papillon (1973)

Country
USA
Runtime
151 minutes
birtank Henri Channiere'nin romanından uyarlanan bu film ihtilalden sonra hapis cezasına çarptırılan bir grup Fransız mahkumun yaşadıklarını anlatan etkileyici ve dram yüklü bir macera. Fransız Guyana'sındaki kaçışı olmayan bir adada ki hapishaneye gönderilen kelebek lakaplı Henri "Papillion" Charriere (Steve Mcqueen) sürekli olarak kaçmaya çalışmaktadır ve bu çabaları başarısız olur. Oda bundan asla vazgeçmeyecektir. Burada tanıştığı Louis Depo (Dustin Hoffman)'la oluşan dostluklarıyla birlikte onunda yardımını alan Henri hapishanenin vahşi kurallarına karşı daha büyük bir azimle mücadelesine devam eder.

Trailer not available.

Sefa profile photo
Sefa
Ağır ama dolu dolu işlenen bir film herkesin tarzı olmayabilir. Dostluk ve Freedom adına :)
1
7 months ago
SNOWSXYZ profile photo
SNOWSXYZ
Kitabı harikaydı .
0
8 months ago
alicancam profile photo
alicancam
kitabını okuduğum nadir filmlerden. ben görsellikten hoşlanırım konular olaylar kısıtlı olsada görsellik her zaman benim için birinci plandadır. konuyu daha detaylıca öğrenmek isteyenler kitabı okuyabilir fakat sadece filmlede çok eksik kalmazsınız.
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
bir mahpushaneden kaçış filmi. gerçek hikayeye dayanıyor. KELEBEK zaten çevrimi. kelebek lakaplı mahkumun özgürlük özlemi
0
almost 2 years ago
yabann profile photo
yabann
Bende mezemorta nın dediği gibi kitabı okumanızı tavsiye etmek için geldim sayfaya ve aynısını demiş o da :) Kitap cok cok daha iyi . Gercek bir hayat olması ile ve kitaptaki cogu olayın filmde yanlış anlatılması yada hiç anlatılmaması ile kitabı okumanızı kesinlikle tavsiye ederim . Kelebek romanından sonra Banko adlı kitap bu kitabın devamıdır . Bilginize
3
2 years ago
mezemorta profile photo
mezemorta
Fransız kürek mahkumu Henri Charriere ' nin anılarını yazdığı 'Papillon' kitabının sinemaya uyarlaması . Kitaptaki bir çok olay filmde yer almaz . Şahsen kitabı okuyun derim .
2
over 2 years ago

Who liked Papillon

Who wishlisted Papillon

Shelves that Include Papillon

Interesting content shared about Papillon

^ Back to Top