ParaNorman (2012) poster

ParaNorman (2012)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
92 minutes
Arcadia Norman ölü insanların ruhlarını görebilen, onlarla konuşup iletişime geçebilen 10 yaşlarında, sevimli bir çocuktur. Bir gün yaşadığı kasabayı zombiler basar ve çok korkmuş olan kasaba halkının ondan başka yardım isteyecek kimsesi yoktur. Üstelik bu her zamanki gibi başa çıkabileceği bir durum değildir; kasabanın üzerine yüzyıllardır süren bir lanet musallat olmuştur ve Norman'ın bu meseleyi çözmesi için sadece zombilerle değil hayaletler, cadılar ve laftan anlamayan yetişkin insanlarla da uğraşması gerekecektir. Hayaletlerle konuşabilme yeteneği, onun paranormal güçlerinin başka diyarlardaki sınırları zorlamasına yol açacak mıdır? Tim Burton'ın çok sevdiği stop-motion tekniğiyle ve de üç boyutlu çekilen ikinci animasyon film olma özelliğindeki ParaNorman'ın yönetmenliğini Sam Fell ve Chris Butler üstlenirken orijinal senaryo gene Chris Butler’a ait.

kaptankaptanim profile photo
kaptankaptanim
Son zamanlarda çok fazla zombie konulu şeyler çıkmaya başladı ve ben hiçbirinden hoşlanmadım ta ki bu animasyona kadar. Spoiler vermeyeceğim merak etmeyin ama İngiliz puritanlarının din üzerindeki gücü yanlış kullanmaları nedeniyle tarih boyunca pek çok insan cadılık suçundan idam edilmiş, yakılmıştır. Amerikanın ilk kolonisinin yerleşimcileri yani pilgrimlerden yedi tanesi de bu yanlışa ortak oluyorlar ve ölü insanlarla konuşabilen ParaNorman büyük bir tarihi yanlışı düzeltmek için çabalıyor. Oldukça eğleneceğinizin garantisini veriyorum. Ayrıca duygusal yönden de çok etkiliyor ve ilk izlediğinizde yerinize çakılıyorsunuz. Büyük beklenti verdim çünkü öyle.
0
over 1 year ago
.SimS. profile photo
.SimS.
farklı bir konusu olan değişik bir animasyon
0
2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Zombiler küçük bir kasabayı kuşatırsa kim yardıma çağrılabilir? Ölülerle konuşabilen, yanlış anlaşılmış küçük bir kasabalı olan Norman’dan başka seçenek yoktur. Kasabasını yüzyıllardır süren bir lanetten kurtarmak için Norman’ın zombilerin yanı sıra hayaletler, cadılar ve en kötüsü de moronlaşmış yetişkinlerle mücadele etmesi gerekecektir. Hayaletlerle konuşabilen bu küçük çocuk, paranormal güçlerinin başka dünyalardaki sınırları zorlaması ihtimaliyle karşılaşabilir.
0
over 2 years ago

Who liked ParaNorman

Who wishlisted ParaNorman

Shelves that Include ParaNorman

Interesting content shared about ParaNorman

^ Back to Top