Paris, je t'aime (2006) poster

Paris, je t'aime (2006)

Tags
Comedy, Drama, Romance
Director
Country
France
Runtime
120 minutes
starch Paris’te aşk her yerdedir. Barlarda, kafelerde, Eyfel Kulesi’nin altında, metroda hep aşk vardır. Paris, seni seviyorum için çok sayıda uluslararası yönetmenden Paris’te geçen romantik bir hikaye anlatmaları istendi. Projeye katılan tüm yönetmenler, Paris’in zengin sinematografik tarihine rağmen, geriye bakmaktansa, Paris’i bugünkü haliyle, beyaz perdeye hiç taşınmamış yönleriyle aktarmayı yeğlediler. Bu nedenle “Paris, seni seviyorum” farklı sosyal sınıflar, kuşaklar, kültürler ve atmosferlerin karışımı. Her yönetmenin, kentin çeşitli yerlerinde geçen farklı yaşam kesitleri sunduğu sevinç, ayrılık, beklenmedik garip rastlantılar ve her şeyden çok aşka dair hikayelerden oluşan, çiçek dürbünü (kalediaskop) gibi bir film. Natalie Portman, Fanny Ardant, Elijah Wood, Nick Nolte, Juliette Binoche ve Steve Buschemi gibi, ünlü uluslararası oyuncularla ‘Paris, seni seviyorum’da Paris’i yeniden keşfedecek; dünyanın bu en romantik şehrine yeniden sevdalanacaksınız.

starch profile photo
starch
Aslında filmin özeti filmi tam olarak açıklıyor. (Nereden almışsam..) Kısa kısa hikayeler anlatıldığı için hiç sıkıcı gelmedi. Belki de tadını damakta bırakması cazip gelmiştir. Ben Paris'i sevdim. :)
2
3 months ago
eminuk profile photo
eminuk
Film iyi hoş da, bu kadar fazla karakter olmasaydı, film belli başlı karakterler etrafında dönseydi çok iyi olurdu. Resmen bazı hikayelerin tadı damağımda kaldı, film boyunca acaba yeniden görecek miyim diye düşündüm durdum.
1
almost 2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
favorilerim:
gurinder chadha
walter salles & daniela thomas
sylvain chomet
olivier assayas
oliver schmits
vincenzo natali
tom tykwer
0
over 2 years ago

Who liked Paris, je t'aime

Who wishlisted Paris, je t'aime

Shelves that Include Paris, je t'aime

Interesting content shared about Paris, je t'aime

^ Back to Top