Patch Adams (1998) poster

Patch Adams (1998)

Director
Country
USA
Runtime
115 minutes
despi İntihar eğilimli biri olarak girdiği akıl hastanesinde gördüklerinden sonra Hunter 'Patch' Adams (Robin Williams), çıktıktan sonra tıp fakültesine öğrenci olarak girer. Okulda başarılı bir öğrenci olmasına karşın, ideallerinden dolayı hocalarından tepki görür. Amacı 'hayata renk katarak' mizah yoluyla tedaviye katkıda bulunmaktır. Daha sonra yoksul hastalar için kendi parası ve bağışlarla özel bir klinik açmaya kadar girişimlerini sürdüren Adams, film sürecinde sevgilisi Carin Fisher'in (Monica Potter) öldürülmesiyle ve lisanssız klinik açmakla darbeler yese de, tedavi hizmetlerinde yaptıklarıyla ünü ülke çapına yayılır ve bir anlamda amacına ulaşır. Yaşanmış bir hayat hikayesinden alınmıştır.

Selocan profile photo
Selocan
Bazı oyuncuların neden devleştiğini daha iyi anladım, Robin Williams tartışılmaz bir oyunculuk sergilemiş. Filme gelirsek söylenecek çok şey var, söylenecek yüzlerce övgü kelimesi... Hunter Doherty Adams sen dünyaya gelmiş mucizelerden birisin. Film kurgu olsaydı ''hadi canım nerede böyle insanlar film işte'' derdim ama tamamen BÖYLE bir insanın varlığı anlatılıyor. Filmin kalbimde bu denli yer etmesi gerçekliğinden olabilir bilmiyorum ama bence bir baş yapıt..
2
2 months ago
Aaisha profile photo
Aaisha
gerçek hikayeden? vay canına dedirtti :) en iyisi olmak için varolanın dışına çıkmak gerektiğini bir kez daha yüzümüze sakince vurdu. şimdiki sisteme bakınca memur olsun diye çocuk büyütülüyor insanlığa faydalı gençleri yetiştirmek 2. sıraya düştü gibi. bunu daha iyi anlamak için izlemek gerek :)
4
3 months ago
burcst profile photo
burcst
Bu adamın gerçek olduğuna inanmak hem zor hem de çok güzel.Robin Williams farkıyla şahane bir film ortaya çıkmış.Hem gülümseyerek hem duygulanarak izledim.Her yerde ve herkese insani muamele şart tabii ki ama özellikle doktorlardan gelecek olan insani muamele,yakınlık ve gülen bir yüz hayat kurtarmaktan öte, hayata bağlamak gibi inanılmaz etkilere sahip olabiliyor.Bu muhteşem filmi kaçırmayın.
3
3 months ago
Gofi profile photo
Gofi
bu filmi ne kadar çok sevdiğimi anlatmaya kelimelerim yetmez.. her sahnesi her repliği dopdolu bir film.. ölmeden önce mutlaka izleyin
3
3 months ago
Winchester00 profile photo
Winchester00
Robin williams ın oyunculuğundan bahsetiyorum bile... insanın içinde çok değişik duygular uyandıran bir film
0
10 months ago
MKAYA profile photo
MKAYA
hayatla doldum yenıden bence kesınlıkle ızlenmelı bazı abartılı sahneler olmasa efsane olabılırdı ama o sahnelerınde fılme karekter kattıgını dusunuyorum
4
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Çok özür dilerim ama 'pollyannavari' 'pollyannamsı' filmleri sevmiyorum ya.
0
over 1 year ago
incrediblecolor profile photo
incrediblecolor
Robin Williams'ın hayata umutla bakılması gerektiğini gösteren bir filmi daha :)
0
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
SAĞLIKÇILAR SEYRETSİN! Tabi sağlıkçı olmayanlar da seyredebilir!)) Değişik bir tıbbi ekolü olan Dr un, bu ekolünü uygulamada gösterdiği kararlı yüreklilik. Sevgi olmadan iyileştirmenin olamayacağını, ya da tersi bir bakışla; insanların gönlüne girerek ne inanılmaz faydalanımlara ulaşılabileceğini gösteren bir film.
0
almost 2 years ago
eskon profile photo
eskon
tipik bir robin williams filmi. amerikan ruhunu, havasını taşıyan bir çağdaş sinema verimi. insanlara iyiliği, güzelliği aşılamaya çalışıyor
0
2 years ago
Semraykut78 profile photo
Semraykut78
en iyi biyografik film bu bence
0
2 years ago
Neclaa profile photo
Neclaa
Filmi izledikten sonra gesundheit institute ile ilgili eğlenceli fotoğraflara buradan bakabilirsiniz. https://www.flickr.com/photos/gesundheitinstitute/
2
2 years ago
YusufCK34 profile photo
YusufCK34
Kelimelerle burayı doldurup taşırmaktansa efsane diyebilirim.
0
over 2 years ago
mavi. profile photo
mavi.
O kadar güzeldi ki.. Güldüm,ağladım,kendimden çok şey buldum.Etkilenmemek mümkün değil.İyi ki dedim,iyi ki dünyada yapılabilecek en iyi işi seçmişim.
Düşünsenize insanlara yardım ediyorsunuz,size minnet duydukları her hallerinden anlaşılıyor,kendiniz manevi hazzı doruklarda hissediyorsunuz,üstelik bunun karşılığında size para veriliyor.
Bu karşılıklı alışveriş gibi gözükse de dünyadaki en güzel etkileşim bana göre.
'Her hasta aynı zamanda bir doktordur' ne kadar doğru.
Özetle; Patch Adams gibi düşünen insanlara ülkemin ve dünyanın gerçekten ihtiyacı var.Örnek alınacak mükemmel biri.
Sosyal içerikli film olmasının yanında bazı diyologlar oldukça düşündürücüydü,gerçekte böyle birinin yaşıyor olması insana umut veriyor.
'Patch' rolü için Robin Williams biçilmiş kaftan,eğer o olmasaydı Jack Nicholson görmek isterdim. İzlenilmesini gereken,birçok duyguyu içinde barındıran güzel bir filmdi.
10
over 2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
hiç sıkılmadan beğenerek izlediğim bir yapımdı . özellikle bizim bazı doktorlarımıza,ve bazı sağlık çalışanlarına ders olarak izletilmesi gereken bir film bu .. tavsiye ederim çok iyi bir filmdi
5
over 2 years ago

Who liked Patch Adams

Who wishlisted Patch Adams

Shelves that Include Patch Adams

Interesting content shared about Patch Adams

^ Back to Top