Pearl Harbor (2001) poster

Pearl Harbor (2001)

Director
Country
USA
Runtime
183 minutes
TAGUT Yapımcılığını Jerry Bruckheimer Films'in yaptığı ve yönetmenliğini Michael Bay'ın üstlendiği film, çocukluktan beri çok sıkı dost olan ve en büyük idealleri uçmak olan iki arkadaşın hikâyesini anlatıyor. Rafe Mc Cawley (Ben Affleck) ve Danny Walker (Josh Hartnett) Hava Kuvvetlerine kaydolurlar ve pilotluk maceraları başlamış olur. Bu esnada Rafe, donanmada çalışan hemşire Evelyn (Kate Beckinsale) ile tanışır. Rafe, İngiltere'ye gönüllü pilot olarak gider. Sonrasında Evelyn ile Danny'nin görev yerleri Hawaii'deki Pearl Harbor olarak değiştirilir. Evelyn, kaderin de cilvesiyle çok sıkı dost olan Rafe ve Danny'nin arasında kalacaktır. Savaşta iyice kızışmış Amerika'nın kapılarına kadar dayanmıştır. Amerikan halkı savaşa girerken, Evelyn da kendi içinde başka bir savaşa girer. Mantık ve Kalp savaşı...

EDITOR profile photo
EDITOR
KALİTELİ,KONULU SAVAŞ 1-2 dramatik ve aynı zamanda romantik! hikaye ile Pearl Harbor baskınını birleştirmişler. Savaş, filmin 2. yarısında. Çekimler, sahneler, efektler çok güzel. Savaş görselliği de üst seviyede. Klasik kusur tabi ki var; En büyük Amerika! Dokunma yanarsın...
0
over 1 year ago
nihanovatman profile photo
nihanovatman
çocukluk zamanlarımdan iz bırakan harika bir film :)
0
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Öncelikle muazzam bir savaş filmi ki içindeki aşkı dramı oyunculuklarıyla çok başarılı buldum filmi. Yıllar önce de izleyip çok beğenmiştim ve bugün de aynı tadı aldım. İzlediğim en iyi savaş filmlerindendir. Çoğu kişi film efektler falan iyi ama atom bombasına bahane olsun diye çekilmiş falan diyip 1-2 veriyor bu gerçekten üzücü ki filmi izleyince zaten atom bombasıyla alakası yok Doolittle Saldırısı'nı anlatıyor film Amerika'nın savaşa girişini. Ayrıca propaganda deniyor fakat biz Amerika'yı dünya malı olarak görüyoruz sanırım kendi tarihimizi överken çok güzel diyip onlar kendilerine yapınca aşağılıyoruz. En azından o dönem için çok güçlü iki imparatorluğa kafa tutmuş ki sonunda savaşı kurtarmış bir ülkenin de kendini biraz yüceltmeye hakkı var diye düşünüyorum. Yani ben buna çok takılan bir insan değilim zaten isteyen istediğini övüp yerebilir önemli olan sizin görüşünüzdür. Çok uzadı özetle film herşeyiyle mükemmeldi bana göre 3 saatlik süresi korkutsa da bana 80 dklık bir çok filmden daha kısa gibi geldi. Bir 3 saat daha olsa yine izlerdim. Hele ki filmin ortalarında başlayan ve aralıksız 40 dk devam eden savaş soluksuz geçiyor diyebilirim.
4
over 1 year ago
filmbilir profile photo
filmbilir
çok mükemmel dramı yüksek.
2
over 1 year ago
biologist profile photo
biologist
2. Dünya Savaşı'nda, ABD'nin Japonya'nın tepesine atom bombası atmak için dört elle sarıldığı bahaneyi anlatan aşırı derecede taraflı film. Filmde Amerika'nın ne kadar masum Japonlar'ın ise ne kadar "öcü" olduğu, savaş esnasında yaşanan bir aşk hikayesi üzerinden verilmeye çalışılıyor. Filmde anlatılan sahte kahramanlıkların aksine ABD; Hiroşima ve Nagazaki'ye atom bombası atıp 200 binden fazla insanı katletmiş, yüzbinlerce çocuğun da sakat doğmasına yol açmıştır. O yüzden asla "sadece bir film" şeklinde yaklaşamayacağım bir filmdir bu..
11
2 years ago
yabann profile photo
yabann
İzlenilmesi gereken bir yapım fakat başyapıt yada mükemmel denilecek kadar iyi bir film değil . Mükemmel bir film diyebilmemiz için bu kadar fazla Amerikan propagandası barındırmaması ve filmin daha olaylara objektif bakabilmesi gerekir diye düşünüyorum . Zaten film gişede yakaladığı başarıyı ödüllerde yakalayamamış ve en iyi ses kurgusu dışında oscar alamamış bir yapım . Keşke olaylara daha objektif yaklaşabilselerdi .
3
2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
çok beğendiğim ve çok sevdiğim bir film , bir çok duyguyu içinde barındıran ve bunu çok iyi anlatan bir yapım
4
2 years ago
TAGUT profile photo
TAGUT
İzlenilmesi tavsiye edilesi bir film.Tavsiye ederim...
0
over 2 years ago

Who liked Pearl Harbor

Who wishlisted Pearl Harbor

Shelves that Include Pearl Harbor

Interesting content shared about Pearl Harbor

^ Back to Top