Pek Yakinda (2014) poster

Pek Yakinda (2014)

Director
Country
Turkey
Runtime
134 minutes
PaRaNoYa7 Eski bir figüran olan korsan Dvdci Zafer karısının boşanmak istemesi üzerine kanunsuz işlere tövbe eder. Ailesini geri kazanmak için eski sinemacı tanıdıklarından oluşan bir ekiple 1970’lerden beri çekilememiş fantastik bir proje olan “ŞAHİKALAR-KÖTÜLÜĞÜN SONU” isimli filmi çekmeye soyunurlar. Kabiliyeti sınırlı bir ekiple yola çıkan Zafer’i komik, eğlenceli ve duygusal bir macera beklemektedir...

osiriss profile photo
osiriss
fragmanı beni çok cezbetmemişti bu yüzden çok ertelemiştim ama beklediğimden çok daha iyi bir film çıktı .
1
8 months ago
burakkursun profile photo
burakkursun
Pek bi umutla izlememiştim ama izlediğime değdi.
0
12 months ago
Hukumsuz profile photo
Hukumsuz
Öncelikle Tek kelime ile Muheşem bir film yazayım ve altta başlayayım film ile ilgili düşüncelerimi yazmaya.. Bir kere filme katıla katıla güleceğim havasında izlemeyin ve artık Cem Yılmaz'ın Standup gösterileri dışındaki yapıtlarında abartılı komedi beklemeyin. Adam zaten 2 yıl önce size katıla katıla gülmeniz için bir Standup yaptı.Gülmek istiyorsanız açın izleyin 50. tekrarda da gülersiniz. ayrıca Cem Yılmaz' ın sadece komedyenlik imajını kafanızdan silin çünkü bu adama dramda çok yakışıyor. Filmin Dramı da, komedisi de genel anlamda dozunda olmuş.Çağlar Çorumlu'nun performansı ancak okadar güzel olabilirdi.Ben çok beğendim filmi ama iyi bir sinema izleyicisi olarak yapıcı 2 eleştirim olacak. 1-Maske olayı sanki biraz dozunu kaçırmış çünkü insan kafasında maske de olsa eşini gözlerinden, dudaklarından tanır. 2-Tülin Özen'in oyunculuğunu çok beğenmeme rağmen sanki o rol üstüne çok oturmamış gibi geldi. Sadece bu iki noktadan dolayı 9/10 veriyorum yoksa 10'luk bir filmdi.
4
12 months ago
ENeMyPeAcE profile photo
ENeMyPeAcE
çok iyiydi çokkk.helal olsun cem yılmaza
0
1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
Dram ve komedi iç içe, tam beklediğim gibi çıktı :D Çok keyifliydi. ^^
2
1 year ago
KARAGEYIK profile photo
KARAGEYIK
Türk Sinemasına yaptığı göndermeler, Kötü adam rolünde Cem Yılmaz genellikle iyi oyunculuklar, bir miktar iyi espri, genel anlamda hoş mekanlar filmin artılarıydı.
Filmin olay örgüsü biraz yapmacık geldi bana ve film ne olduğuna karar verememiş gibi bir his uyandırdı.
Her şeye rağmen Türk sinemasında benzeri az olan enteresan bir Cem yılmaz denemesi denilebilir film için. İzlemeye değer...
0
over 1 year ago
hakan68 profile photo
hakan68
vay vay vay son zamanlarda izlediğim en güzel türk filmi diyebilirim. özellikle eski yeşilçam öğeleri bile beni filmin içine fazlasıyla çekti. kesinlikle izlenmesi gerek.
2
over 1 year ago
SoulArt profile photo
SoulArt
vasattan hallice bir film. komedi unsurlarından ziyade dram daha baskın geldi bana... vasat bulmamın nedeni bu işi ciddiye alarak yapan nadir insanlardandır cem yılmaz... ama bu filmde ne gora ne yahşi batı emeği göremedim... tabiki izlenir orası ayrı... beklentim yüksekti.
0
over 1 year ago
starch profile photo
starch
Ben konu açısından biraz Tootsie, biraz Mrs.Doubtfire'ı anımsadım. Görsellik açısından kesinlikle doyurucuydu. Yeşilçama saygılı nostaljik göndermeri hoştu. Zerrin Tekindor dikkat çekiyordu. Ozan Güven makyajını beğendim. Küfürlü bir film yapmadığı için Cem Yılmaza teşekkürler. Çünkü bunu çocuklar da izlemeli..
1
over 1 year ago
bernausanmaz profile photo
bernausanmaz
keyifli bir film olmuş. cem yılmaza yakışır sekilde dolu dolu espiriler, göndermeler var filmde. izlemesi keyifli ama bence daha önemlisi stand-up gösterileri ile ilk çıkışına şahit olduğumuz bu adamın, şu an geldiği noktaya bakınca insanın yüzüne bir gülümseme düşüyor:) stand-up sonra oyunculuk akabinde senaryo, yönetmenlik ve producer.. her yaptığı film ile de tecrübesinin arttığı alenen ortada. inanıyorum ki ilerleyen çalışmalarında da bundan iyisini çıkaracaktır. sanırım bu yüzden her filmi için 'vayyy super olmuş' demek yerine hadi yeni bir film daha çekse de izlesek diyoruz:)
izlenesi
2
over 1 year ago
PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
Gora kafasındaysanız uzak durmanızda fayda var. Cem Yılmaz denince çoğu izleyici hep o çizgide bir film bekliyor. Gora kötü film değil fakat bu da o tarz bir film değil en başta onu belirtmek lazım. 2 saat süresince sıkılmadan dramın da komedinin de dozunda olduğu bir yapım.
Cem Yılmaz'ın hep aynı kadroyla iş yapmasının en büyük artısı belki de kafasındaki her karaktere en iyi olabilecek oyuncuyu tam olarak eşleştirmesi olabilir. Aslında yapmak istediği sinema tam olarak bu bence. Yani bu tür. Altyapısında komedisi olsa da dram yönünün daha ağır bastığı biraz da absürd filmler. Cem Yılmaz "Türk Sineması" için bir Jim Carrey olmayabilir ama sinemamızın onun kafasına,fikirlerine ve filmlerine ihtiyacı var.
0
over 1 year ago
TabuttaRovasata profile photo
TabuttaRovasata
Dram soslu komedi bu değil, bu olmamalı. Her şey çok güzel olacak ve hokkabaz bu tanıma uyuyordu, ama bu anca reklam soslu film olabilir.
3
over 1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
YERLİ SİNEMAYA DOKUNUŞ Kesinlikle bir başyapıt falan değil. Ama tesbitleri, eleştirileri, esprileri, tiye alışları, karakterleri, oyunculuklarıyla güzel bir film olmuş. Seyredilir.
1
over 1 year ago
alicancam profile photo
alicancam
Biraz 'herşey güzel olacak' biraz 'hokkabaz' falan. Anladığımız kadarıyla cem yılmaz sinemada sadece komediden ziyade böyle şeyleri de seviyor. Komedi+dram çerçevesinden baktığımıza iyi bir iş. Fakat izleyen bir fimde cem yılmaz gördüğünde biraz gülmek istiyor sanki.
0
over 1 year ago
esarialtin profile photo
esarialtin
Ben bu adamın açık ara bu filmi neden çektiğini anlamadım. Türk sinemasına saygıdan diyorum, lönk diye reklam yapıştırıyor... Kocaman bir reklam filmi diyorum, ufak tefekte olsa insan hikayeleri anlatıyor... Sıradan bir hikaye diyorum, iki sinema büyüsü yapıp yine izleyiciyi yakalıyor ??* Sanki arkadaş arası makara için çekilmiş bir film gibi. Ama komik güzel, trickleri filmin içinde veriyor zaten Yılmaz. Sizden bişeyler verdiğinde seyirciyi yakalıyorsunuz diyor ya ... Bir sürü sizden birşey bulacaksınız özellikle Türk sinemasına ve çocukluk anılarınıza dair. Bence izlemeye değer...
1
over 1 year ago
Gunes profile photo
Gunes
Bence Cem Yılmaz filmlerinin en iyilerinden. Göndermeler de çok iyi olmuş.
0
over 1 year ago
vapaamies profile photo
vapaamies
Türk sinemasının 100. yılına yakışacak bir film olmuş. Peki neden ? Çünkü farklı bir tarz, farklı bir senaryo ve sıradanlıktan kurtulmuş esprilerle ilerliyor. Tipik Cem Yılmaz filmlerinden de farklı. Güzel bir dram-komedi diyebiliriz. İzlemeden önce G.O.R.A - A.R.O.G gibi yapımlarda ki gibi bir beklentiye bürünmeyin. Aksi halde çok seveceksiniz.
0
over 1 year ago
.SimS. profile photo
.SimS.
sıkılmadan beğenerek izledim güzel bir film olmuş Cem Yılmaz'ın sadece komedi yapmadığının da bi kanıtı :)
1
over 1 year ago
gkhn. profile photo
gkhn.
Çok beğendim filmi. Cem Yılmaz sinemada salt komedi yerine bu tarz filmlere yönelse çok daha başarılı olur. Her şey çok güzel olacak ve Hokkabaz örnekleri orada zaten.
0
over 1 year ago
eminuk profile photo
eminuk
O kadar güzeldi ki! Salon resmen ayakta alkışladı. Sinemada böyle şaklabanlıkları sevmem ancak bu film hak etti ve kimseye kızamadım. Cem Yılmaz filmlerine adamın stand up çı kimliğinden soyutlayarak giderseniz inanılmaz zevk alırsınız. Cem Yılmaz filmlerinin en sevmediğim yönü gayliğe absürdçe ve bol bol yer vermesi. Onun dışında hem güldüm, hem hüzünlendim, hiç de sıkılmadım. Özellikle araba esprisine hatırladıkça gülüyorum:)
1
almost 2 years ago
mstfnr profile photo
mstfnr
Yeşilçam'a selam gönderilen bir çağdaş Yeşilçam filmi tadında. Türkiye'deki Sinema ortamına da göndermeleri olan, dizi-film sektöründe çalışan veya sinema-televizyon okumuş arkadaşların kendinden birşeyler bulup hoşlaştığı bir film olmuş. Da şu ürün yerleştirmenin şeyini çıkartmasaymış iyi olacakmış.
0
almost 2 years ago
Sekyazar profile photo
Sekyazar
film izlenebilir ama büyük bir etkisi yok senaryosu değişik ilk defa reklama göre senaryo yazılmış, umarım sanat o yola geçmez
0
almost 2 years ago
ABGOKSER profile photo
ABGOKSER
Cem Yılmaz ismine sadece komedyen olarak bakmayanlar bu filmden çok zevk alıcaktır. Ayrıntıya çok önem vermiş.Dramla trajedinin iyi bir karmasını çıkartıp bize sunmuş.Filmde yer yer gösterilerinden alıntılar koymuş.Özellikle Zafer Alagöz, Çağlar Çorumlu ve Zerrin Tekindor'un performansı alkışa değer.Oyuncular cok güzel karaktere bürünüyor.Tek gördüğüm negatiflik film biraz daha kısa olabilirdi.Herkesin ellerine sağlık.
2
2 years ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
her dakika gülünecek bir film olmadığını bilerek ve cem yılmaz ın komedi dışındada iyi olduğunu düşünerek daha önceki filmlerinde olduğu gibi gittim sinemaya ..niye izledim çok kötüydü demesemde komedi yönündende duygusal açıdan da bir türlü istediğim tadı alamadım tam olmamış dediklerimizden ..farkli bir deneme süprizler güzel zafer alagöz harika ama yinede tam içime sinmedi benim cem yılmazı kaliteli zeki bulup sevsemde
2
2 years ago
eskon profile photo
eskon
cem yılmaz'ın HOKKABAZ ve HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK filmlerini beğenen sinemaseverler; bunu mutlaka beğenecektir. Yılmaz'ın diğer filmlerini pek (hatta hiç) beğenmesem de bu iki filmi ayrı bir yerde durur benim için. buna şimdi PEK YAKINDA da eklendi

sürprizlere hazır olun!!!
0
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Hem komedi hem de dram yönünden oldukça başarılı bir filmdi. Saf komedi diye giderseniz beklediğizi bulamayabikirsiniz hokkabaza daha yakın bir film. Eski türk filmlerinden de güzel alıntılar ve anmalar vardı. Bu kadro umarım daha çok film yapmaya devam eder :)
1
2 years ago
furkandr profile photo
furkandr
Avatar’da bi ağaç vardır. Herkes ona bağlanır, ondan enerji alır. Büyük ağaç. İşte o ağaç benim.
Güzel hiç sıkmadan kendini izlettiren bir filmdi sadece komedi değildi aynı zamanda dramda vardı filmde gayet başarılı bir film :)
0
2 years ago
bukowski profile photo
bukowski
DÜRRİKLER
0
2 years ago
AlperenCam profile photo
AlperenCam
Son zamanlarda izlediğim en başarılı Türk Filmi. Eğer ki ince esprileri de yakalıyabiliyorsak ne ala
0
2 years ago
yigitkaya profile photo
yigitkaya
Cem Yılmaz'ı sadece Arog, Gora, Yahşi Batı olarak algılayanlar film için ''hiç komik değilmiş yeaaa'' diye saçma sapan yorumlar yapabilir. Kendisi de filmden önce dile getirmişti: ''Amacım komedi yapmak değil, iyi film yapmak.'' diye. Sinema anlamında bugüne kadar yaptığı en başarılı iş olmuş.

Not: Sadri Alışık hayranlığını biliyorduk, filmde saygı duruşunu da es geçmemiş :)
0
2 years ago
Jumanav profile photo
Jumanav
Pek Yakında filmi ile Cem Yılmaz'ın sinematografiye olan aşkını bir daha anlıyorsunuz. Film içeriği ve göndermeleriyle tam bir sinema aşığı. Senaryo bazı bölümlerde havada kalmış olsa da film sadece bir komedi filmi olmakla kalmıyor yeri gelince esrarengiz, romantik, fantastik ve hatta gerilim dolu olabiliyor. Ayrıca film içerisinde parçalar halinde birçok ünlünün ya ismini duyacaksınız ya da oyunculuğunu izleyeceksiniz. Her zamanki gibi kelime oyunlarıyla dolu bir Cem Yılmaz filmi sizi keyifli bir film izlemeye davet ediyor :)
0
2 years ago
yabann profile photo
yabann
Merakla bekliyorum . Ekim ayında Dracula Untold filmi ile aynı hafta vizyona giriyor bu 2 filmi izlemeye hemen gideceğim ..
1
2 years ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
herkesin sevmeyeceği ,sevenin çok seveceği bir film olacak bence bu :) merakla bekliyoruz her zamanki gibi cem yılmaz ve ekibini :)
6
2 years ago
ironman profile photo
ironman
Merakla bekliyoruz :)
1
2 years ago

Who liked Pek Yakinda

Who wishlisted Pek Yakinda

Shelves that Include Pek Yakinda

Interesting content shared about Pek Yakinda

^ Back to Top