Per qualche dollaro in più (For a Few Dollars More) (1965) poster

Per qualche dollaro in più (1965)
(For a Few Dollars More)

Tags
Director
Country
Italy
Runtime
132 minutes
starch Spagetti western türünün başyapıtı 'Dolar Üçlemesi'nin ikinci filmi olan yapıtta; Clint Eastwood efsaneleşmiş rolüne devam ederken, ona Lee Van Cliff de katılıyor. Mortimer ve Monco isimli ödül avcıları, suçlu ve kaçakların peşine düşerek, onların kellerine biçilen paraları kazanırken, son ödül azılı bir hapishane kaçkını olan Indio'nun kellesine konulan 10.000 dolardır. Mortimer bu kez paranın değil, intikamın peşindedir ve bu yolda en büyük desteği kendisi gibi intikam peşinde koşan Albay Douglas'tan görecektir. Sergio Leone, dünya sinema tarihinde bir kilometre taşı haline gelen üçlemesinin bu ikinci filminde de western türünü özgün bir üslupla yorumlamaya devam ediyor.

eskon profile photo
eskon
Giriş sahnesi ve müzikleriyle bomba gibi bir film izleyeceğinizin farkına varıyorsunuz...
0
15 days ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Leone' nin birbirlerinden bağımsız olan Dolar üçlemesinin 2.filmi. Gerçekten çok eğlenceli güzel bir western. Eastwood ve Van Cleef her zamanki gibi muhteşem performans sergilemiş. Böyle kaliteli oyuncuları izlemeye doyamıyor insan. Mutlaka izlenmesi gereken bir western.
1
over 1 year ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Arkanıza yaslanıp Clint Eastwood izleyin.
0
almost 2 years ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
Col. Douglas Mortimer (Lee Van Cleef) ve Monco (Clint Eastwood) adındaki iki kafa avcısı ,Indio adındaki bir kanun kaçağını yakalamak için bir araya gelirler fakat ikisi de Indio hakkında değişik şeyler düşünmektedirler.,
0
over 2 years ago

Who liked Per qualche dollaro in più

Who wishlisted Per qualche dollaro in più

Shelves that Include Per qualche dollaro in più

Interesting content shared about Per qualche dollaro in più

^ Back to Top