Persepolis (2007) poster

Persepolis (2007)

Country
France
Runtime
96 minutes
Blacklion Molla Devrimi sırasında yaşananları bir çocuğun gözlerinden anlatan PERSEPOLIS, eğlenceli olmayı başarabilen bir politik animasyon. Şah devriminin yıkılmasının ardından küçük Marjane ve ailesi sevinçle sokaklara dökülürler. Uzun süren sancılı bir dönemin ardından demokratik bir düzenin geleceğine inanan İranlıları karanlık ve zorlu bir dönem beklemektedir.

Gonca.su profile photo
Gonca.su
Bir çocuğun gözünden İran islam devrimi ve etkilerinin anlatıldığı etkileyici bir animasyon filmi.
4
2 months ago
sultancakmak profile photo
sultancakmak
Marjane Satrapi`nin otobiyografik romanının filme uyarlamasıymış. Yazar İran`da yaşamış olduğu "gerçek" olayları kaleme almış. Bu yüzden İslamı kötü göstermeye çalışmışlar yorumları beni üzdü... Politik bir olayın böylesine ilgi çekici aktarılmasını çok başarılı buldum ve her yaştan, her milletten insanların izlemesini, ders çıkarmasını isterim.
5
4 months ago
siborgmujgan profile photo
siborgmujgan
filmi izledikten sonra ertesi günü darbe oldu. izleyeceğiniz günü dikkatli seçin. bay
6
5 months ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
Kesinlikle izleyin ve izletin .. Yaşasın Cumhuriyetimiz
2
8 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Çok ağır bir meseleyi yani baskıcı yönetimi çok eleştirel ve açık görüşlü bir şekilde anlatmış. İnsanı izlerken sürekli düşünmeye tetikliyor. Böyle filmlerin çoğalması dileğiyle.
7
10 months ago
ahmetbrdl profile photo
ahmetbrdl
Hiçbir dini, felsefi ve siyasi ideolojiyi temel almayan bir yönetim tarzı, başarısız bir özgürlük devriminin neticesinde içi boş baskıcı bir devrim, kesintisiz süregelen bir devrim.Tek kelime ile korkunç...Çok güzel anlatılmış.
1
1 year ago
mhmtayz profile photo
mhmtayz
Gayet güzel bir film.Böyle günler görmemek dileğiyle.
2
1 year ago
atillalkan profile photo
atillalkan
kaçak iron maiden kaseti aldıgı sahne :)
1
over 1 year ago
Sezgii profile photo
Sezgii
İslam devrimini anlatırken haklı olduğu noktalar olan ama abartıldıkça abartılan bir film. Bu abartı kısmı da gerçekçiliği törpülüyor. Bir şeye kötü derken diğerini yüceltmek gibi adetleri var.
1
over 1 year ago
pulpfiction1 profile photo
pulpfiction1
Filmde anlatılan bazı şeylere hak versem de mensubu olduğum din olan İslam'ın özgürlükleri kısıtladığını asla kabul etmiyorum. Kadının"Cennet diye bir yerle çocukları kandırmışlar" ya da küçük çocuğun "Tanrı varsa neden bize yardım etmiyor, ondan nefret ediyorum" vb. bu tarz birçok söylemin filmde çok fazla geçmesi islamiyeti kötülemek amacıyla yapılmış bir yapım daha dedirtti bana . Ateizmi ve özellikle komünizmi insanlara benimsetmek için çekilmiş resmen. Açık konuşmak gerekirse bu film beni oldukça rahatsız etti.
2
over 1 year ago
ufukercetin profile photo
ufukercetin
Korkarak izledim Türkiye de yaşadığım için .. Cumhuriyet imizin hep sürmesi dileğiyle .. din olgusunun baskı kurmadığı herkesin birbirine saygılı ..insanların kültür ve sevgi ile barışçıl bir şekilde yaşadığı dünya dileği ile .. harikaydı ..
8
2 years ago
toretto112 profile photo
toretto112
Sol görüşlü insanları kendine aşık edebilecek bir film.Ama içten içe Komünizm ve ateism propagandası içeriyor.Solcu olan izlesin Sağcı olan yanından geçmesin.10/6
4
2 years ago
eskon profile photo
eskon
iran islam devriminin iranlılar üzerindeki etkisi farklı bir çizgi film formatında anlatılıyor. gerçek olaylara dayanıyor. animasyon olduğuna bakmayın tamamen büyükler için
1
2 years ago
caglasus profile photo
caglasus
Marjane Satrapi'nin hayatını anlattığı çizgi romanından uyarladığı animasyon filmi. Film Marjane'in hayatını anlatırken İran'ın geçmişinide anlatıyor. Beğenenlerin yönetmenin bir diğer filmi olan Chicken with Plumbs filmine bakmalarını da öneririm :)
0
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Çok güzel bir animasyon film. Umarım böyle şeyler bizim ülkemizden uzak olur :D Filmin başlarında yenilikçi olarak Atatürk'ü örnek vermesinide ayrıca beğendim.
6
over 2 years ago
neway profile photo
neway
İslam devriminin anlatıldığı güzel bir yapım. Doğrusu ülkede yaşanmış gerileme oldukça nahoş. Batının çare olarak görülmesi oldukça üzücü. Güzel bir filmdi.
1
over 2 years ago
MinDFoRCe profile photo
MinDFoRCe
iran islam devriminin birçok açıdan, ironi ve dram karışımı yaparak ele alan bir film. kimilerini çok rahatsız edecek, kimilerini ise oldukça sevindirecek bir politik film olarak da ele almalıyız. ben filmin fikirsel temasını destekleyen tarafta biri olarak oldukça beğendim. işin içindeki medeni avrupa imajından ise rahatsız oldum. bu kısımdaki çıkarcılık hemen seziliyor. ama genel olarak kendini izlettiren, çizgi sinema olması itibariyle normal filmlerden daha keyifli sahneler üreten bir yapım..gerekli kişilere yerinde atıflar yapması da sevindirici..
4
over 2 years ago

Who liked Persepolis

Who wishlisted Persepolis

Shelves that Include Persepolis

Interesting content shared about Persepolis

^ Back to Top