Persuasion (1995) poster

Persuasion (1995)

Director
Country
UK
Runtime
107 minutes
Ricky.McFloyd Jane Austen'ın en sevilen romanlarından birinin yeni bir uyarlaması - ikinci bir şans elde eden bir kadının öyküsü. 19 yaşındaki Anne, genç ve yakışıklı deniz subayı Frederick Wentworth'e delicesine aşık olmuştur. Ama ne serveti ne de sınıfsal düzeyi uygun değildir, Anne'in ailesi bu birlikteliğe karşıdır ve onu nişanı bozmaya ikna ederler. Sekiz yıl sonra, Anne kararından pişman olur. Frederick'i sevmekten asla vazgeçmez ve Frederick, ün ve servet sahibi olarak denizden döndüğünde, yöredeki evlenme çağına gelmiş her genç kadın gibi sadece seyreder. Frederick, kalbinin sesini dinlemek yerine ailesini dinleyen Anne'i affedebilecek mi?

EsraG. profile photo
EsraG.
İzlediğim ikinci Persuasion uyarlaması. Ve bunu da çok sevdim. Sanırım filmlerin bu kadar iyi olması romanın ne kadar sağlam olduğunun da bir işareti. Karakterlerin sadeliği, yapmacıksız tavırları ve samimiyetleri, dönemin zarafeti ve asilliği ile birleştiğinde ortaya böyle bir iş çıkıyor. Jane Austen'ın incelikle işlediği mükemmel diyalogları yüzeysel değil ve günümüzde bile hala değeri bilinecek düzeyde. Eğer günümüzün gözünüze sokulan,iddialı aşk hikayelerinden sıkıldıysanız ve sakin bir film arayışındaysanız sizin için oldukça ideal olacaktır.
3
4 months ago
burcst profile photo
burcst
Persuasion'ın iki uyarlamasını da izledim ve ikisinden de ayrı tat aldım ve bu filmi de çok sevdim.Konu örgüsünü daha detaylı bir şekilde vermiş, diyaloglar daha açık seçik ve birbiriyle bağlantılıydı.Oyuncular genel olarak sıradan görünümlü karakterler ve bu da dönemi sanki en gerçek ve doğal haliyle yansıtmış.Bu filmleri izlerken Jane Austen'in o insanın içine işleyen derin cümlelerini yakalamayı çok seviyorum..''..None of us want to be in calm waters all our lives.''
4
4 months ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Kostümler güzel ve bir Jane Austen hikayesi oluşu ilgi çekici ama bu dönem filmlerinin genelinde olan yapmacık tavırları pek sevmiyorum biraz sinir bozucu geliyor bana. Hikaye de çok etkileyici gelmedi, durağan biraz.
4
4 months ago

Who liked Persuasion

Who wishlisted Persuasion

Shelves that Include Persuasion

Interesting content shared about Persuasion

^ Back to Top