Persuasion (2007) poster

Persuasion (2007)

Director
Country
UK
Runtime
93 minutes
EsraG. 19 yaşındaki Anne, genç ve yakışıklı deniz subayı Frederick Wentworth’e delicesine aşık olmuştur. Ama Frederick’in ne serveti ne de sınıfsal düzeyi uygun değildir. Anne’in ailesi bu birlikteliğe karşıdır ve onu nişanı bozmaya ikna ederler. Sekiz yıl sonra, Anne kararından pişman olur. Frederick’i sevmekten asla vazgeçmez ve Frederick, ün ve servet sahibi olarak denizden döndüğünde, yöredeki evlenme çağına gelmiş her genç kadın gibi sadece seyreder. Frederick, kalbinin sesini dinlemek yerine ailesini dinleyen Anne’i affedebilecek midir?

burcst profile photo
burcst
Oyunculukların ön plana çıktığı bir diğer şahane Persuasion uyarlaması.Bu filmde özellikle Anne karakterini oynayan Sally Hawkins, pişmanlık,yalnızlık, kaybetmişlik gibi duyguları mükemmel bir şekilde aktarıyor.Onun yaşadığı hüznü izlerken siz de hissediyorsunuz..Sevdiği adamla arasındaki fiziksel mesafenin azlığına rağmen, ona gözünün içine bile bakamıycak kadar uzakta oluşu, kalabalıklar içindeki sessizliği ve konuşmalarındaki anlam harikaydı.Ayrıca kaptan rolündeki Rupert Penry-Jones da göz dolduran,mimikleriyle her şeyi anlatan ve hissettiren bir oyunculuk sergilemiş.Çok güzeldi..
6
5 months ago
Vervain profile photo
Vervain
Çok iyi bir uyarlama olduğunu ben de tekrar etmek istiyorum. Anne Elliot'ın yanlızlığı, başkaları tarafından verilen yanlış kararlar yüzünden yaşadıkları, mütevazılığı içinize işleyecek. İki başrolde çok iyi bana göre. Rupert Penry-Jones'u daha önce Whitechapel dizisinde canlandırdığı obsesif dedektif rolünde hayranlıkla izlemiştim, bu filmde tekrar görmek güzel oldu. Jane Austen hayranlarına kesinlikle tavsiye ediyorum. İyi seyirler...
3
5 months ago
EsraG. profile photo
EsraG.
Pride and Prejudice'ten sonra izlediğim en iyi ikinci Jane Austen uyarlamasıydı.
2
1 year ago

Who liked Persuasion

Who wishlisted Persuasion

Shelves that Include Persuasion

Interesting content shared about Persuasion

^ Back to Top