Philadelphia (1993) poster

Philadelphia (1993)

Tags
Director
Country
USA
Runtime
125 minutes
slymndgn Eşcinsel ve işinde başarılı bir avukatın (Tom Hanks) birgün AIDS virüsü taşıdığını fark edilip, çok geçmeden çalıştığı hukuk bürosundaki işine de sudan bir sebepten dolayı son verilir. Şirketin patronu ile arasının çok iyi olmasından dolayı buna çok şaşıran avukat, şirketi ve patronu aleyhine mahkemeye dava açmaya karar verir. Böylece AIDS kurbanın bir insanın toplum içindeki yerini sorgulayan bir dava da başlamış olur. Ve ona bu hukuk mücadelesinde arkadaşı (Denzel Washington) yardımcı olur(sinemalar)

Sefa profile photo
Sefa
Kendisini izlettirebilen bir film eşcinsellik ve insanların önyargılarını anlatan bir film. Zamanında insanların cinsel tercihlerinin hayatlarını işlerini nasıl etkilediğini güzel vurgulayan bir film. İzlenilebilir
1
1 year ago
EDITOR profile photo
EDITOR
ANLATMAYA ÇALIŞILAN İYİ ANLAŞILAMIYOR Film ne demek istediğini çok net söyleyememiş. Hem karmaşık hem düşük tempolu.
0
over 1 year ago
eskon profile photo
eskon
eşcinsel mücadele. sıradanın biraz altı. izlenmese de olur
0
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Normalde mahkeme sahneleri beni çok sıksa da bu filmde bunu hiç yaşamadım. Tom Hanks yine çok başarılı bir oyunculuk çıkarmış. Role bizi çok inandırıyor ve böylelikle olacakları da bekliyor insan sıkılmadan mahkemede bile :) Tom Hanks sevenler için harika bir film diyebilirim. Onun dışında ie oldukça güzel bir film.
0
2 years ago

Who liked Philadelphia

Who wishlisted Philadelphia

Shelves that Include Philadelphia

Interesting content shared about Philadelphia

^ Back to Top