Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003) poster

Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl (2003)

Director
Country
USA
Runtime
143 minutes
TAGUT Yerel vali Weatherby Swann'ın 12 yaşındaki kızı Elizabeth, Jamaica'ya yaptığı deniz yolculuğu esnasında bir gemi enkazıyla karşılaşırlar. Bu enkazdan kurtulabilen tek kişi küçük Will'dır. Elizabeth küçük çocuğun boynundaki altın madalyondan onun bir korsan olduğunu anlar, bu yüzden madalyonu alarak saklar. Yılar sonra Elizabeth, azılı bir korsan olan Barbossa tarafından kaçırılır. Çılgın ve iyi yürekli bir korsan olan Jack Sparrow ise Elizabeth'in çocukluk arkadaşı Will Turner'la bir olur ve kızı kurtarmaya çalışırlar. Ancak bu gizemli madalyon hayalet gemiyi harete geçirerek gizemli incinin lanetini canlandıracaktır.

Brook profile photo
Brook
Muhteşem bir serinin ilk adımı! Başlangıcı da devamı da harika! İzleyin mutlaka.. Jack karakteri ile bu kadar uyumlu olacak başka bir adam olamazdı dünyada ayrıca :)
0
1 year ago
PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
Bu serinin en azından ilk filmini izlediğimi sanıyordum ama hiç denk gelmemişim. Seriye gerçekten eğlenceli bir başlangıç olmuş.
Johnny Depp, Orlando Bloom ve Keira Knightley'in aralarındaki uyum gerçekten filmi bir kademe daha yukarıya taşımış. Özellikle Johnny Depp, Jack Sparrow rolünü adeta elbise gibi giymiş. Zaten Johnny'nin en aklımda kalan karakteridir. Uzun süresi seriye pek aşina olmayanları korkutabilir ama gerçekten eğlenceli senaryosu ve akıcı kurgusuyla ortaya iyi bir iş çıkmış.
0
over 1 year ago
SihirliEnerji profile photo
SihirliEnerji
johnny olmasa sıkıcı olurmuş
0
almost 2 years ago
muzi0606 profile photo
muzi0606
Kaptan Jack Sparrowwwwwwwwwwwwww :D
0
2 years ago
Semraykut78 profile photo
Semraykut78
.
0
2 years ago
Ricky.McFloyd profile photo
Ricky.McFloyd
Bu seriyi izlemeyi neden bu kadar erteledim hiç bilmiyorum. Harika bir film. Umarım diğer filmlerde bunun kadar güzeldir. Her anı heyecan dolu, nasıl bittiğini bile anlamıyorsunuz filmin.
3
2 years ago
bilgehs profile photo
bilgehs
KAPTAN, KAPTAN JACK SPARROW
0
over 2 years ago
.SimS. profile photo
.SimS.
ne kadar izlesem de sıkılmayacağım bir seri zaten jack karakteri ile johnny depp kurduğu tahtların üzerine bir taht daha ekliyor .
0
over 2 years ago

Who liked Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Who wishlisted Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Shelves that Include Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

Interesting content shared about Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl

^ Back to Top