Planet Terror (2007) poster

Planet Terror (2007)

Director
Country
USA
Runtime
105 minutes
Arcadia SIN CITY – GÜNAH ŞEHRİ filminin yönetmeni Robert Rodriguez, bu sefer yıllardır kendine örnek aldığı filmlerdeki korku tarzını harmanlayarak karşımıza çıkıyor. William ve Dakota Block (Josh Brolin ve Marley Shelton) bir gece arka bahçelerinde dolaşan insanlar olduğunu fark ederler. Evlerinden çıktıklarında kasabadaki insanların garip davranmaya başladıklarını keşfederler. İnsanlar yavaş yavaş saldırganlaşmaya başlamışlardır. Bu saldırılar sırasında bacağı kopan dansçı Cherry (Rose McGowan) ve eski erkek arkadaşı Wray (Freddy Rodriguez), William ve Dakota’yla birlikte kasabada umutsuzca dolaşmaya başlarlar ve kasabada yaşanan bir patlama sonucu ortaya çıkan gazın insanları cani yaratıklara dönüştürdüğünü keşfederler. PLANET TERROR’da Michael Biehn, Jeff Fahey, Naveen Andrews, Stacy Ferguson ve Michael Parks da rol alıyor.

Bhrpst profile photo
Bhrpst
Gece gece midemi neden bu hale getirdim bilmiyorum ama asla bir gündüz filmi değil. gece izleyin arkadaşlar. başroldeki kızımızın önce ilk sahnesindeki o türkan şorayımsı dansına bayıldım sonrası malum zaten. seksapalite böyle bir şey demekki, kızın bacağı kırıldı o çekiciliğine çekicilik kattı. benim bacağım kırıldı yattığım yerde aldığım kilolarla kaldım. kader bir yana, film dehşetengizdi benim için. izleyin arkadaşlar.
1
1 month ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Ha bide yazmayı unutmuşum :D Josh Brolin bu filmde görebileceğiniz en soğukkanlı ve ruhsuz bi karakteri oynamış. Cidden diyorum onun kadar pokerface bi adam görmedim.
0
2 months ago
melihkk1 profile photo
melihkk1
Grindhouse yapımının ilk filmidir. 2006 yılında gösterime girmiştir ama burda bi karışıklık olmuş ve 2007 gösteriyor. Neyse Rodriguez den beklendiği gibi bol kan, bol vahşet, bol silah, bol aksiyon. Aslında Rodriguez ve tarantinonun neden iyi kanka olduklarını daha iyi anlıyoruz bu yapımda. Grindhouse un 2.filmi deathproof buna nazaran daha sakin ve garip şekilde daha az kansızdır. 2 filmde kasıtlı olarak eski panavision makara görüntüsüne sahiptir. Planlı eskitme gibi birşey. Ha bide aşırı makyaj ve görsel efekte aldanmayın kara mizahın sınırını baya zorlar bi çatlak ikili. :)
0
2 months ago
PaRaNoYa7 profile photo
PaRaNoYa7
Tarantino'nun filmine göre daha bir izlenebilir düzeyde ve eğlenceli olmuş. Abartılı sahneler tam da filmin amacına uygun.
0
5 months ago
Sefa profile photo
Sefa
Sinema tarihinin farklı kafaları Rodriguez ve Tarantino'dan oldukça absürt bir film. Bu adamlardanda farklı birşey beklenmezdi. Kan dozu yüksek her mide kaldırmaz ona göre izleyin.
0
5 months ago
yazcsefa profile photo
yazcsefa
Gerçekten çok eğlenceli ve bir o kadar da absürd ve uçuktu. Ben bayılırım bu tarz filmlere baştan aşağı aksiyon. Sonlara doğru işler iyice çığrından çıktı. Her bünyeye göre değil bu film. Çünkü baştan aşağı kol bacak kan ve iğrençlik var. Özellikle midesi sağlamlara öneririm. Oyunculuklar ve filmin tekniği de hoşuma gitti, Rodriguez çok iyi iş çıkarmış. Tarantino' nun filmde oynadığından haberim yoktu tamamen sürpriz oldu ve çok iyiydi.
2
over 1 year ago
biologist profile photo
biologist
Zombi filmlerini sevenlerin çok hoşuna gideceğini düşündüğüm bir film. Hem diyalog, hem çekim, hem hikaye, hem karakterler, hem de olay örgüsü çok iyi. Ayrıca Robert Rodriguez 'in Quentin Tarantino'yu alt ettiği filmdir bence. Rodriguez'in buradaki en büyük artısı; seyirciyi çok kısa süre gerip, hemen ardından sahnenin absürtlüğünü fark ettirip gülmelerini sağlama formülünü başarıyla uygularken bir yandan da bu tarz filmlerin klasiklerine selam çakmayı ihmal etmemesi..
2
2 years ago
otekiben profile photo
otekiben
sanat mı saçmalık mı tartışmasına girmeden, hep söylediğim gibi, rodriguez bu işi iyi yapıyor. bu filmle tarantino'nun karizmasını da biraz sarstı bence. death proof'da güzel filmdi ama bu filmin yanında "grind house"un zayıf halkası gibi kaldı.
2
2 years ago

Who liked Planet Terror

Who wishlisted Planet Terror

Shelves that Include Planet Terror

Interesting content shared about Planet Terror

^ Back to Top