Pleasantville (1998) poster

Pleasantville (1998)

Director
Country
USA
Runtime
124 minutes
Blacklion Pleasantville, siyah-beyaz tonların egemenliğindeki, küçük ve kendine yeten bir kasabadır. Kasabanın insanları müthiş bir ahenk ile birbirlerine bağlıdırlar. Bu kasabada asla kötülük hüküm sürmeyecek gibidir. Ancak ortada bir problem vardır: Pleasantville, bir televizyon dizisinin kurguladığı bir kasabadır. David ise bir 90’lar çocuğudur. Hayatına dair en büyük hobisi Pleasantville’i izlemek ve dizi hakkındaki her şeyi bilmektir. Bir gün esrarengiz bir televizyon tamircisi, David’in evine tuhaf bir televizyon kumandası bırakır. David, bu kumanda sayesinde ablası Jennifer’ı da yanlışlıkla yanına alarak Pleasantville’in içerisine girmeyi başaracaktır. Gary Ross’un özellikle teknik dallarda Oscar’a aday olan filmi büyük bir beğeni toplayıp kült mertebesine ulaşmıştı. Filmin başrollerinde ise Tobey Maguire, Reese Witherspoon, Jeff Daniels, William H. Macy ve Joan Allen gibi ünlü simaları görmek mümkün. ..

Vervain profile photo
Vervain
Bu çok fazla dikkat çekmemiş ama içinde güzellikler barındıran filmi izleyin ve HAYATINIZA BİRAZ RENK KATIN....
1
9 months ago
burcst profile photo
burcst
Şimdiye kadar neden izlememişim bu tatlı filmi! 2 saat su gibi geçti..Siyah beyaz insanların renkli insanlara bakışı ve dar kalıpların dışına çıkma duygusu daha fantastik ve tatlı bir dille nasıl anlatılabilirdi bilemiyorum.Satırlarıma son verirken diyorum ki>>> ''Müziği duyamayanlar dans edenleri deli sanırlar.''-Nietzsche // ''Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir.''-Herakleitos // ''Mutlaka izleyin.'' Anonim ;)
6
12 months ago
EsraG. profile photo
EsraG.
Konusu zaman zaman bir yerlerden tanıdık gelsede hem oyuncuları hem müzikleri gayet güzeldi. Sıkılmadan izlenebilecek sevimli bir film.
4
12 months ago
alicancam profile photo
alicancam
Kendisini izlettiren fantastik bir film. Oyuncu kadrosu çok geniş. Kurgu çok farklı.
4
12 months ago
TARIK59 profile photo
TARIK59
kendilerini çok beğendikleri Pleasantville adlı dizinin içinde bulan iki kardeş.siyah-beyaz olan dizi gitgide renkleniyor.dizi olduğundan bir çok şeyden haberleri olmayan dizi kahramanları,iki kardeşin öğretmeleriyle dizi değişmeye renklenmeye başlıyor..bence güzeldi.izlenir.
1
over 2 years ago

Who liked Pleasantville

Who wishlisted Pleasantville

Shelves that Include Pleasantville

Interesting content shared about Pleasantville

^ Back to Top